Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DV ile GC'li olup, I-130 Eş durumu süreci Türkiye'de başlatıp Türkiye'de devam ettirmek??

• Sayın @Claudia-J-Muslu ve Sn @Yusuf-Saraçoğlu Merhabalar,
    Ben bir konuda nereden ilerlemem gerektiğine dair yönlendirme, bilgi rica edecektim.
    -DV2020 talihlisiyim. Ben , kızım ve eşim 6 Mart tarihinde mülakata girdik. Ben ve kızım o gün vizemizi aldık.
    -Eşimde mülakata katıldı, vize ücretini ödedi. 3 gün öncesinde sağlık muayenesini oldu ancak 10 yıl önce geçirdiği akciğer rahatsızlığından dolayı detaylı sağlık raporu istediler. 3 gün üst üste tahlil verdi. ve sonuçlar 2.5 ayda çıkıyormuş. Ankara konsolosluktan ayrılmadan mülakatı yapan kişi, merak etmeyin sağlık raporunuz geldiğinde vizeniz basılacaktır dedi.

Sağlık raporu 5 mayıs tarihinde çıktı. konsolosluk mail attı ve tebrik ederiz raporunuz çıktı. sorun yok ancak Trump'ın 23 nisanda çıkardığı durdurma kararı yüzünden vize basamıyoruz. Mülakat olmuştu, rapor tarihi Martta başlamıştır, vize ücreti ödenmişti ama vize basamayacaklarını durdurma kararının kalkmasını beklememizi söylediler.
    Ben ve kızım ağustos ayında vizemiz bitmeden ABD gitmek durumunda kaldık. 15 gün kalıp geri döndür TR.
    -Eylül ayında eşimi aradılar sağlık raporunuzu yenilerseniz vize basılacaktır diye, 25 Eylül gibi tekrar sağlık muayenesi oldu. onun sonucu da 2 ay sonra çıktı. bu seferde 30 Eylül süresi doldu vize basamayız dediler.
    Eş durumundan başvuru yapmamızı önerdiler. Mart ayına kadar Biden'ın kararlarıyla vize alırız diye bekledikten sonra son çare eş durumundan da başvuru yaptık. bu süre zarfında maddi manevi baya yıprandık hakedilmiş bir durum var ama vize basılmıyordu.
    Eş durumuna başuru yaptıktan 2 hafta sonra dosyanız aktif olarak inceleniyor diye bilgi geldi USCİS'ten takip edebileceğimizi, dosyanın California Center'den takip edileceğini bildirdiler.
    Ankara konsolosluğa takip numarasını mail attık cevap bile vermediler.
    Şimdi ben dosya sürecinin hızlandırılması için ne yapabilirim? Hiç avukat desteği almadım. Bİr kaç görüşmem oldu ancak meblağ olarak çok yüksek olduğu için bu süreci kendim başlattım.

Bundan sonra sizce ne yapmalıyım, TR'de iken nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olabilirseniz Çok sevinirim. Çünkü kızım 4 yaşında tek başıma eşim olmadan ABD gidip hayat kurmam beni zorlayacak. o yüzden Ağustosta 1 yıl dolmadan yeniden gideceğim ama bu seferde kısa kalıp dönmem gerekecek. Sonuçta göçmen vizesi aile olarak göç edemeyince bölünüyoruz.

Bilgi, Destek için şimdiden çok teşekkür ederim.

• Muslu Law Firm

@hope34, içinde söyledi: DV ile GC'li olup, I-130 Eş durumu süreci Türkiye'de başlatıp Türkiye'de devam ettirmek??

Sayın @Claudia-J-Muslu ve Sn @Yusuf-Saraçoğlu Merhabalar,
    Ben bir konuda nereden ilerlemem gerektiğine dair yönlendirme, bilgi rica edecektim.
    -DV2020 talihlisiyim. Ben , kızım ve eşim 6 Mart tarihinde mülakata girdik. Ben ve kızım o gün vizemizi aldık.
    -Eşimde mülakata katıldı, vize ücretini ödedi. 3 gün öncesinde sağlık muayenesini oldu ancak 10 yıl önce geçirdiği akciğer rahatsızlığından dolayı detaylı sağlık raporu istediler. 3 gün üst üste tahlil verdi. ve sonuçlar 2.5 ayda çıkıyormuş. Ankara konsolosluktan ayrılmadan mülakatı yapan kişi, merak etmeyin sağlık raporunuz geldiğinde vizeniz basılacaktır dedi.

Sağlık raporu 5 mayıs tarihinde çıktı. konsolosluk mail attı ve tebrik ederiz raporunuz çıktı. sorun yok ancak Trump'ın 23 nisanda çıkardığı durdurma kararı yüzünden vize basamıyoruz. Mülakat olmuştu, rapor tarihi Martta başlamıştır, vize ücreti ödenmişti ama vize basamayacaklarını durdurma kararının kalkmasını beklememizi söylediler.
    Ben ve kızım ağustos ayında vizemiz bitmeden ABD gitmek durumunda kaldık. 15 gün kalıp geri döndür TR.
    -Eylül ayında eşimi aradılar sağlık raporunuzu yenilerseniz vize basılacaktır diye, 25 Eylül gibi tekrar sağlık muayenesi oldu. onun sonucu da 2 ay sonra çıktı. bu seferde 30 Eylül süresi doldu vize basamayız dediler.
    Eş durumundan başvuru yapmamızı önerdiler. Mart ayına kadar Biden'ın kararlarıyla vize alırız diye bekledikten sonra son çare eş durumundan da başvuru yaptık. bu süre zarfında maddi manevi baya yıprandık hakedilmiş bir durum var ama vize basılmıyordu.
    Eş durumuna başuru yaptıktan 2 hafta sonra dosyanız aktif olarak inceleniyor diye bilgi geldi USCİS'ten takip edebileceğimizi, dosyanın California Center'den takip edileceğini bildirdiler.
    Ankara konsolosluğa takip numarasını mail attık cevap bile vermediler.
    Şimdi ben dosya sürecinin hızlandırılması için ne yapabilirim? Hiç avukat desteği almadım. Bİr kaç görüşmem oldu ancak meblağ olarak çok yüksek olduğu için bu süreci kendim başlattım.

Bundan sonra sizce ne yapmalıyım, TR'de iken nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olabilirseniz Çok sevinirim. Çünkü kızım 4 yaşında tek başıma eşim olmadan ABD gidip hayat kurmam beni zorlayacak. o yüzden Ağustosta 1 yıl dolmadan yeniden gideceğim ama bu seferde kısa kalıp dönmem gerekecek. Sonuçta göçmen vizesi aile olarak göç edemeyince bölünüyoruz.

Bilgi, Destek için şimdiden çok teşekkür ederim.

Sayın @hope34
    Durumunuz komplike olduğu için kendi basınıza çözmeniz hayli zor olacaktır. Öncelikle su anda TC’deki ABD konsolosluğu ve elçiliği normal faaliyetlerine başlamamıştır. O yüzden onlarla temasa geçmekte zorluk yasayacaksınız. Es durumu başvurusu ile ABD’den esinize I-130 başvurusunu mu kastediyorsunuz, yeşil kartlı ile evli olduğu için USCIS bazı durumlarda hızlandırma talebini kabul eder. Ben size kriterlerini iletiyorum. https://www.uscis.gov/forms/filing-guidance/how-to-make-an-expedite-request Burada durumunuzu iyi anlatmak önemlidir. Örneğin sizin ABD’de is bulmanız ve kızınıza bakacak kimsenin olmamasının size doğuracağı finansal zarardan dolay hızlandırma talebi almanız çok yüksek ihtimal olacaktır. Başka yollar da olabilir. Bu konuyu bir avukat ile görüşüp netlik kazandırabilirsiniz. Ben size USCISin kabul edebileceği bir örnek durum yarattım. Sizin özel durumunuza bakıp mümkün olduğunca kuvvetli bir dilekçe ve kanıtları hazırlanıp USCIS’e sunulur ve hızlandırma talebi istenir. Kabul görürse bütün süreç normalden yâri zamanda veya yarıdan bile az bir zamanda sonuçlanır.
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Sağlıklı günler dilerim.

• @ayvalik10 buyrun cevap..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |