Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Lise hemşirelik bölümü mezunuyum. Üniversitede de ilk ve acil yardım (paramedik) bölümünden mezun oldum. 2 yıl staj ve 1.5 yıl iş deneyimim var. İngilizcem B1 B2 düzeyinde. Uzun süredir araştırıyorum fakat sağlıklı bir bilgi elde edemedim ve şuan Amerika'da sağlıkçı ihtiyacı olduğunu biliyorum. Paramedik bölümü Amerika'da da 2 yıllık bir bölüm imiş. Diploma denkliği almak konusunda umutluyum fakat hiçbir bilgim yok bu konuda. Ve bazı yerlerde okuduğum kadarıyla denklik olmadan çalışılabileceği gibi şeyler okudum doğru mudur bilemiyorum. H1b vizesine başvurmam için önce denklik mi almam gerekir? Denklik almam gerekirse nereye başvurmalıyım? Yoksa bundan önce iş mi bulmam gerekir?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim

• ⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐

@tarkovva, içinde söyledi: Sağlıkçı olarak Amerika'ya nasıl gidebilirim?

da 2 yıllık bir bölüm imiş. Diploma denkliği almak konusunda umutluyum fakat hiçbir bilgim yok bu konuda. Ve bazı yerlerde okuduğum kadarıyla denklik olmadan çalışılabile

malesef lisans hemşireliğe tamamlamanız gerek eğitiminizi

• @Rhonster olmaması çok ilginç. Çünkü bu bölümün Amerika'daki eğitim süresi de aynı 2 yıl. Hatta bazı unvanlar için daha da kısa. Kesinlikle yok mudur sizce yoksa denemeye değer mi ?

• ⭐⭐⭐⭐

@tarkovva ünvanlarla kafan karışmasın türkiye deki hemşire dediğimiz meslek orada 4 yıllık eğitimle alınıyor 2 yıllık ve 6 aylık olanlar farklı hemşirelikle alakası çok az 2 yıllık LVN hemşire yardımcısı oluyor onda da temel işlemleri yapabiliyorsun maaşı da ona göre düşüyor 6 aylık olanda hasta bakıcı. bunların denklikleri var ama çalışma vizesi alamazsın lisans yapman gerek gitme yolları araştırılabilir ama böyle gidemezsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tarkovva 2 yıllık hemşirelik denkliği var, LVN lisansı alınabilir, ancak bu eğitimle çalışma vizesi alınamaz. H1-B zaten sağlık sektörü için pek tercih edilen bir vize değil, genelde EB-3 kullanılıyor. Ancak bu meslek için sponsor olacak işveren bulabileceğinizi sanmıyorum.
    2 yıllık paramedik eğitimi için denklik veren bir kurum yok maalesef. Paramedik eğitimi ile hemşirelik lisansı alınamaz.
    Şu sayfada bilgi var: https://www.nremt.org/rwd/public/document/paramedic

• ⭐⭐⭐⭐

@knnrn ben biraz yanlış cevaplamışım ozaman abi düzelteyim denkliği de yok diye biliyordum ben.

• Çok zor görünüyor yani. Yardımlarınız için teşekkürler.

• 2 yıllık üniversite anestezi teknikerliği mezunuyum . Sizce Amerika’ya çalışmaya gidebilir miyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebruuuu, içinde söyledi: Sağlıkçı olarak Amerika'ya nasıl gidebilirim?

2 yıllık üniversite anestezi teknikerliği mezunuyum . Sizce Amerika’ya çalışmaya gidebilir miyim

ABD genelde önlisans eğitimlerini kabul etmiyor. Sizin durumunuzda İngiltere mantıklı olabilir. İnstagram'dan Pakize Durmaz'ı takip edin. Son canlı yayında bu konuda konuşmuştu.

• peki tıbbi görüntüleme teknikeri olarak gidilebilirmi mavi diploma sahibiyim dil eğtimlerine yeni başladım ve gidilebilirse hangi vizeyle

• Paramedik konusunda ABD'de çalışma imkanlarını araştırıyorum ben de.

• Merhaba. Sizlere önemli bir şey sormak istedim. Sağlık meslek mezunuyum üniversiteden iki yıllık Laboratuvar Teknisyeni olarak mezun oldum. Ege Üniversitesi çift diploma sağlıyor yani uluslararası geçerliliği olduğunu düşündüğüm bir diploma AB de geçerli oluyor fakat İngilterede geçerliliği yok deniyor. Amerikada bir kaç üniversiteye Laboratory Technician olarak başvuru yaptım fakat nasıl bir yol izlemem lazım bilmiyorum. İngilterede geçerli olan Teoil gibi bir sınava girmem gerekiyor mu yoksa şimdilik sadece başvurulardan cevap mı beklemeliyim? Başvurularda beni neler öne çıkarır merak ediyorum cevaplayan olursa şimdiden çok teşekkür ederim

• Merhabalar,

Ocak 2023'de L1 vizesi ile Wisconsin eyaletine taşınıyorum. Vizem bugün itibariyle onaylandı. Şuan nişanlım ile evli olmadığımız için, kendisi yaz mevsiminde evlilik akabinde benimle gelmeyi planlıyor. Tecrübe sahibi arkadaşlara sorum şu,

Kız arkadaşım 2 yıllık Paramedik mezunu, ayrıca Sağlık Meslek Lisesi'nden hemşire olarak mezun. Türkiye'de saç ekim uzmanı olarak yaklaşık 4 senedir çalışıyor, öncesinde stajları, normal hemşirelik ve yoğun bakım hemşireliği olarak da 3 yıl tecrübesi var. Evlendikten sonra kendisi L2 vizesi almaya hak kazanacak, ancak mevcut diploması ile çalışabilir mi? Şuan en büyük soru işaretimiz bu, bu konuyla ilgili bize yardımcı olabilecek biri olursa çok memnun oluruz.

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emkthengineer, içinde söyledi: Sağlıkçı olarak Amerika'ya nasıl gidebilirim?

Merhabalar,

Ocak 2023'de L1 vizesi ile Wisconsin eyaletine taşınıyorum. Vizem bugün itibariyle onaylandı. Şuan nişanlım ile evli olmadığımız için, kendisi yaz mevsiminde evlilik akabinde benimle gelmeyi planlıyor. Tecrübe sahibi arkadaşlara sorum şu,

Kız arkadaşım 2 yıllık Paramedik mezunu, ayrıca Sağlık Meslek Lisesi'nden hemşire olarak mezun. Türkiye'de saç ekim uzmanı olarak yaklaşık 4 senedir çalışıyor, öncesinde stajları, normal hemşirelik ve yoğun bakım hemşireliği olarak da 3 yıl tecrübesi var. Evlendikten sonra kendisi L2 vizesi almaya hak kazanacak, ancak mevcut diploması ile çalışabilir mi? Şuan en büyük soru işaretimiz bu, bu konuyla ilgili bize yardımcı olabilecek biri olursa çok memnun oluruz.

Teşekkürler.

Lise eğitimi geçerli değil. Paramedik eğitimi de bildiğim kadarıyla denkliği alınamıyor ama Wisconsin eyaletine özgü farklı bir durum olabilir mi diye bakmak lazım.

https://www.dhs.wisconsin.gov/ems/licensing/application-information.htm

• Hocam ben lise mezunu hemşireyim 3 yıllık hemşirelik deneyimim var amerikada veya bir eyaletinde hemşirelik yapmak istiyorum nasıl yapabilirim? bi kaç yazı okudum lisans mezunu olmak gerekiyormuş sanırım başka yolu varmı? Bir arkadaşım dil eğitimi aldı türkiyede ve bir programa yazılmıştı bir kez de gönüllü olarak araştırmıştım sadece yurt dışına çıkmış olmak için bunlar hakkında bilgi verirmisiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bussyygn, içinde söyledi: Sağlıkçı olarak Amerika'ya nasıl gidebilirim?

Hocam ben lise mezunu hemşireyim 3 yıllık hemşirelik deneyimim var amerikada veya bir eyaletinde hemşirelik yapmak istiyorum nasıl yapabilirim? bi kaç yazı okudum lisans mezunu olmak gerekiyormuş sanırım başka yolu varmı? Bir arkadaşım dil eğitimi aldı türkiyede ve bir programa yazılmıştı bir kez de gönüllü olarak araştırmıştım sadece yurt dışına çıkmış olmak için bunlar hakkında bilgi verirmisiniz

Lise düzeyinde hemşirelik eğitimi ABD'de geçerli değil. Öğrenci vizesiyle gelip ABD'de eğitim almak mümkün ancak epey maliyetli olur. Başka bir yol bilmiyorum maalesef.

• İyi günler 10 yıllık paramediğim, lisansım var .b1e yakın inglizce bliyorum . Yurt dısında çalısabilmem için nasıl bi yol izleyeblirim ? Sağlık personeli olarak çalışablir miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mine-Özkan, içinde söyledi: Sağlıkçı olarak Amerika'ya nasıl gidebilirim?

İyi günler 10 yıllık paramediğim, lisansım var .b1e yakın inglizce bliyorum . Yurt dısında çalısabilmem için nasıl bi yol izleyeblirim ? Sağlık personeli olarak çalışablir miyim ?

ABD'de paramedikler için henüz bir yol bulamadık maalesef. İngiltere ve Yeni Zelanda'da mümkün olduğunu duydum ama ayrıntılarını bilmiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |