DV2022 Talihlileri DV2022 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

ABD ye taşınma sürecinde TR deki 2. El eşyaların satımı

• Merhaba böyle bir başlık var mı görmedim ama merak ettiğim bir konu. Belki başlık olarak kalması faydalı olur diye düşündüm. ABD ye taşınma sürecinde ev eşyaları ve elk eşyalarınızı nasıl değerlendirdiniz. Toplu alım yapan yerler var mı yoksa tek tek mi İnternet üzerinden sattınız.

• ...........................

• @yalta evet çok bişey etmiyor gerçekten ama kendi adıma maddiyat biraz sıkıntılı olduğu için yazmıştım en azından gidebilme imkanım olduğunda bir araba parası olur benim için

• @Aas20, içinde söyledi: ABD ye taşınma sürecinde TR deki 2. El eşyaların satımı

Merhaba böyle bir başlık var mı görmedim ama merak ettiğim bir konu. Belki başlık olarak kalması faydalı olur diye düşündüm. ABD ye taşınma sürecinde ev eşyaları ve elk eşyalarınızı nasıl değerlendirdiniz. Toplu alım yapan yerler var mı yoksa tek tek mi İnternet üzerinden sattınız.

sahibinden ya da letgo ile tek tek uğraşabilir ya da bir liste yapıp, resimlerini çekip spotçu denilen 2. el eşya alıp satan dükkanları dolaşır kabaca fiyat almaya çalışırsınız. aklınıza yatarsa evinize gelirler nihaifiyat verirler, anlaşırsanız yüklerler götürürler. bu tip firmalar genelde eve gelince fiyat kırmaya çalışır, pazarlığa hazır olun.

• Amerika'ya taşınmak için değil ancak öğrenci evimi boşaltmak için eşyalarımı ikinci el olarak sattım. Spotçu çağırıp eşyalarımızı gösterdik ve bize X fiyat verdi. Daha sonra eşyalarımızı toplu olarak letgoya (uygun fiyata) koyduk ve aynı gün içinde 2X fiyata yani spotçunun verdiği fiyatın 2 katına sattık. Eğer zamanımız olsaydı eşyaları toplu olarak değil de parça parça şekilde satsaydık 3X ya 4X fiyata satabilirdik ancak dediğim gibi bunun için zamanım yoktu. Eğer zamanınız varsa ve tek tek satmakla uğraşabilirseniz parça parça satmak en iyi yol.

• ...........................

• Esya satmak zaman ve ugras gerektiriyor. Rahmetli halamizin evindeki esyalari elden cikarmak icin 6 ay ugrastik. Kiyafetler icin Kadikoyden ikinci el esya alanlar geldi, incik boncuk tabak canak icin gene ayni sekilde. Bir kisim aile yadigari eve aldik. Mobilyalarin bir kismi tadil edildi, eve alindi, evdekiler etrafa dagitildi. En son kitaplar kaldi, bastan tarif etmislerdi, elinde cuvallarda bir adam gelecek, fitayya anlasip alip gidecek demsti .Aynen dedikleri gibi oldu. Amerikada ikinci el esya alim satim cok kolay ama Turkiyede biraz mesakatli oluyor. Zamaniniz var ise letgo, sahibinden gibi yerlerde listeleyip satabiliirsiniz. Aceleniz yok ise iyi bir pazar. craiglist bu konuda Turkiyede cok zayif mesela.

• Sahibinden ve letgo'dan deneyeceğiz. bakalım nasıl olacak. gerçekten çok uğraştıran ve meşakkatli bir iş.

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 3
  • 28
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

13.4k
Users

3.0k
Topics

207.0k
| | | |