Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 hallettim abi o işi 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster kabul aldın mı yoksa

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 başka bir firma ile anlaştım senin attığın sitede her işi kendin yapacaksın o masrafları karşılayamam biliyon 😃 bende herşeyi karşılayan bir firma buldum imza attım sözleşmeye önümüzdeki günlerde almanca dersleri başlayacak.

• Yaş dolayısıyla Kanada'dan uzaklaşınca ben de gözü Almanya taraflarına diktim, sağlıkçılar için avantaj gerçekten, son bir aydır kendi çapımda almanca çalışmaya başladım, green card da olmayınca... Bakalım nasıl olacak. Çalışırken Almanca çalışmak da oldukça zor oluyor, belki ileride istifa verip dil kursu hatta Almanya'da kursa gidip B2 alınabilir gibime geliyor.

• Merhaba Almanya için sağlık personeli olarak bluecard üzerinden mi başvuru yapılıyor, farklı siteler var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gizemcnar @Rhonster senin bilgine ihtiyacımız var

• ⭐⭐⭐⭐

@Gizemcnar mesleğiniz ne acaba ? bluecardı araştırmadım ben linkedin üzerinden işe alım firması olan Staffus ile anlaşma yaptım onlar gerekli olan bütün yeterlilik işlemlerini gerçekleştiriyorlar kanaatımca bluecard değil almanya özelinde olan bir lisans verilecek bana.

• @Rhonster Biyamedikal teknikeri 10+ yıl deneyim özelde... Başvuru sürecinde ne kadar ödeme yaptınız. Green card olmazsa şansımı buradan denemek istiyorum.

• @Rhonster Biyomedikal teknikeri 10+ özel de... Başvuru sürecinizde ne kadar harcamanız oldu, garanti iş imkanı veriyor mu? Green card olmazsa şansımı burada deneyeceğim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Gizemcnar herhangi bir ücret talepleri kesinlikle yok iş garantisi de var size kendi anlaşmalı oldukları hastanelerden mülakat ayarlıyorlar hangi şehir istediğinize göre oradan hangi hastaneyle anlaşırsanız sizden talep ettikleri 2 yıl orada çalışmanız. ama Biyomedikal teknikeri durumunu bilmiyorum şuan hemşire alıyor bildiğim kadarıyla bu firma, sosyal medyada İsmail Aksu isimli bir arkadaş var isterseniz onla görüşün bir o da aynı işi yapıyor o da hiç bir şekilde ücret talep etmiyor ama diğer masraflar size ait onda dil, sınavlar vs diğer harcamalar bunda herhangi bir şart yok 2 yıl filan.

• @Rhonster Bilgi için teşekkür ederim. Linkedin için link verebilir misiniz ve İsmail Aksu ismi biraz fazla var doğru kişiyi bulamadım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Gizemcnar özel mesajdan atıyorum bilgileri.

• @Rhonster, içinde söyledi: Almanya Yeni Sağlıkçılarını Bekliyor

@Gizemcnar herhangi bir ücret talepleri kesinlikle yok iş garantisi de var size kendi anlaşmalı oldukları hastanelerden mülakat ayarlıyorlar hangi şehir istediğinize göre oradan hangi hastaneyle anlaşırsanız sizden talep ettikleri 2 yıl orada çalışmanız. ama Biyomedikal teknikeri durumunu bilmiyorum şuan hemşire alıyor bildiğim kadarıyla bu firma, sosyal medyada İsmail Aksu isimli bir arkadaş var isterseniz onla görüşün bir o da aynı işi yapıyor o da hiç bir şekilde ücret talep etmiyor ama diğer masraflar size ait onda dil, sınavlar vs diğer harcamalar bunda herhangi bir şart yok 2 yıl filan.

Anladigim kadariyla ABD'deki staffing companies gibi calisiyorlar. Sizin is tecrubeniz ve egitiminiz paralelinde size is gorusmeleri ayarliyorlar. Ise kabul edilirseniz, alacaginiz maasin/ucretin kucuk bir kismini komisyon gibi isverenden kendileri aliyorlar. O yuzden 2 yil calisma sarti koymuslar ve yine o yuzden ise girinceye kadar sizden herhangi bir ucret talep etmiyorlar. Bir cesit is bulma kurumu gibi. ABD'de oldukca yaygin bir sistem ve cogu zaman anlasmali olduklari sirketler vasitasi ile is buluyorlar.

• @ayvalik10
    Merhaba sağlıkçı olarak nereye ve nasıl başvuru yapılıcak acaba bilgi vereblirmisiniz? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet-yılmaz @Rhonster kendisi sağlıkçı bu blue card yerine başka yolla işlemleri başlattı ismini görünce buraya gelir sana anlatır

• ⭐⭐⭐⭐

@ahmet-yılmaz mesleğiniz ne acaba ?

• @Rhonster Abi merhaba bende staffus ile görüştüm. Lisans hemşireyim ve şartlar için uygunum.Daha başlamadım araştırma yapıyorum. Dil eğitim sürecin devam ediyor mu Almanya'ya gittin mi? Nasıl ilgileniyorlar mı? Başka şirketlerle görüştün mü? Ben Educaro GmbH ile görüştüm. Sence hangi şirket ile gitmek mantıklı bir araştırman oldu mu? Dönersen çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@3300acibe 2 şirkette kaliteli ben özel sebeplerden dolayı vazgeçmek zorunda kaldım almanya'dan Staffus iş garantisini veriyor ve direk hemşiresin ama educaro da iş garantisi yok ve 1 yıla yakın stajer gibi bir konumdasın daha sonra sana B2 sınavını aldırıp denklik sağlıyor.

• Benim bildiğim h+ diploman olsa bile direkt hemşire olmuyorsun Alman devletinin yaptığı mesleki bir sınavdan sonra ancak hemşire oluyorsun. Peki bu süreçten geçmiş tanıdığın biri var mı memnun mu? Birde bahsettiğimiz şirketler haricinde iyi dediği bir şirket var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |