Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Hizir gibisiniz cok tesekkurler 🙂

• @murat-taskin Bizdeki A-Ferin formlarında Parasetamol + Kafein + Kodein Fosfat var. Öksürük için kodein fosfat gerekiyor. Ama bana sorarsanız çok kuru öksürük ve tahriş üst boyutta değilse öksürüğü hava nemlendiricilerle, bol su içerek veya buharlı banyolarla, bal-zencefil vb ile hafifletmeye çalışın. Hafif öksürükte veya balgam kabul edilebilir miktardaysa bol sıvı alıp akışına bırakın. Balgam kıvamlı ve çok fazla ise o zaman yine bol sıvı (ılık su) alıp hekim tavsiyesi ile de balgam çözücülerden alabilirsiniz (ben önermem).
    Boğaz ağrısı, ve hafif öksürük varsa reçetesiz pastiller var marketlerde ve CVS tarzı dükkanlarda. Oral anestetik ve oral analzejik diye etki belirtmişler (Chloraseptik gibi bir adı vardı, kırmızı pastiller).
    Dinlenerek süreci takip edin, iyileşme eğilimindeyse bir şey kullanmayın bence.

• Eğer cevabı çok uzunsa özet geçerseniz yine çok mutlu eder beni. Benim 1,5 yaşındaki oğlum ateşli havale geçirdi, çok şükür bir sorun çıkmadı ancak bize soğuk algınlığı gibi her ilacı ateş düşürücüyü kullanamayacağımızı söylediler bize ateş düşürücü ve reçetesiz ilaç örneği verebilirmisiniz Amerikada ne kullanabiliriz diye. Yada gidince doktora başvurup ona göre mi hareket edelim.

• @crazycells @caglaror İlgi ve tavsiyeler için çok teşekkür ederim. Kısmen yapabildim. Bu gün durum daha iyice. Sağlıklı günler.

• @deejake ozel bit durum ise doktor sart. AMA paracetamol bilinen en az reaksiyon gosterilen NSAI (agrikesici ates dusurucu diyelim).
    Paracetamol USA da asetaminofen (acetaminophen) olarak bilinir. CVS gibi dukkan/eczane yerlerde ve marketlerde rahatca bulursunuz.
    Reaksiyon yoksa en Masum agrikesici atesdusurucudur. Hemen her formu vardir. Syrup da var.

• @caglaror majezik ile aynı etken maddeye sahip bildiğiniz bir OTC ağrı kesici var mı acaba?

• @gallifrey Amerikada İlaç Alımı içinde söyledi:

@caglaror majezik ile aynı etken maddeye sahip bildiğiniz bir OTC ağrı kesici var mı acaba?

Olurda bir gün gidebilirsem ihtiyacım olan tek ilaç migreni sadece o geçiriyor ben de 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gallifrey Amerikada İlaç Alımı içinde söyledi:

@caglaror majezik ile aynı etken maddeye sahip bildiğiniz bir OTC ağrı kesici var mı acaba?

Şuradan yararlanabilirsiniz: https://www.goodrx.com/flurbiprofen/what-is

Görünüşe göre flurbiprofen (Majezik) reçete ile satılan bir ilaç (OTC değil).

Burada etken maddelere göre ilacı bulun. Reçeteli veya reçetesiz mi onu da gösteriyor. Ayrıca ortalama fiyatları da. Sayfanın sonuna doğru bakarsanız benzeri ilaçları da listelemişler.

• @caglaror çok teşekkürler sağolun.

• Bu ileti silindi!

• @sadikcagan Amerikada İlaç Alımı içinde söyledi:

Merak ettiğim bir konu var.türkiyede antidepresan ilaç kullanan birisi green card kazandığında sağlık raporu alırken yada mülakatta bir sıkıntı ile karşılaşır mı.kullandığı belli olurmu.olursa mülakkatta bu durumdan dolayı elenir mi.elenmezde kazanır ise amerikaya gittiğinden burda kullandığı ilacı orda bulabilirmi.gerçi aynı ilacı bulamaz ise muadili ilaç mutlaka vardır.

Bir arkadaşımız benzer bir soru sormuş sevgili @crazycells bir açıklama yapmış burada taşıyalım doğru yeri burası sanırım
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri/1560

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@uda4a DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sn @crazycells ,
    Daha once ssizinle bu konuda bir fikir alisverisi yapmistik fakat gorusme tarihimiz yaklastikca icinden cikilmaz bir olumsuz dusunce surecine giriyoruz.
    Biz dogrusunu beyan etmeyi dusunmekle beraber, alternatif fikirde olusmasi acisindan gunumuzde bir cok insanin kullandigi antidepresan ilaci kullanmak, saglik muayenesinden gecmek icin engel durum teskil edermi? sadece endise ve kaygi kaynakli bu ilacin alinmasini doktor dan alinacak bir yazi ile belgeliyelimmi?
    Forum da butur ilac kullanip, saglik muayenesine giren arkadaslarimiz varmi varsa tecrubeleri nelerdir?
    Diger bir konu unganlarda bizim daha onceki saglik bilgilerimizi goruyorlarmi, bizim kisisel saglik bilgilerimiz Unganlar ile paylasiliyor olabilirmi? Bu konudaki fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.Mulakat oncesi gerginligimizi bir nebze azaltacaktir alacagimiz bilgiler tesekkurler

bir problem yasamazsiniz.

Daha once kendinizi oldurmeye calistiniz mi?
    Baskasina ya da kendinize zarar verdiniz mi veya vermeyi dusundunuz mu?

Bu tur sorularin cevaplari onemli. Bence de neden kullandiginiza dair belgeler yaninizda olsun, eger sorulursa o sekilde cevap verirsiniz.

Yok, saglik bilgilerinize erisiyor olamazlar, ozel bir muayene yeri burasi, size ait bu kadar hassas bilgiler bu kadar erisilememeli.

• @tanti TR'de ruhsat komisyonu firmanın hangi endikasyonlar için ruhsat almak istediğini -dosyasından- inceler ve bilimsel/toplumsal vb nedenler ile izin verir veya endikasyonları düzelttirip ruhsat verir. Bu ruhsat/izin işleri ülkelerin ilgili kurumları ve komisyonların bilimsel yaklaşımları ile kriterizedir (maalesef). Örneğin bizde diğer bilindik endikasyonların yanısıra adet ağrısı için endikasyon almış. Ama USA'da kas, eklem vb ağrılarda ruhsatlanmış görünüyor. Teoride bizde de reçetesiz ilaç verilmemesi gerekiyor. OTC zaten yok. Ama Ankara'da çoğu eczaneye girip alıp çıkabilirsiniz. Antalya da bu biraz daha zordur. Meslek odaları da farklı yorumlar ve uygular.
    Sadece gerektiği hallerde ve doktor önerisi ile kullanmalı.
    TR'den gelirken mümkün olduğunca fazla kutu getirin bence.

• Arkadaşlar eşim şeker hastası ve günde 4 kez insülin kullanıyor. Yani diğer adıyla tip 1 diyabet. Mayıs 2019 da olurda şans yüzümüze gülerse Amerika ya gidicez ve bi arkadaşım sigorta şirketlerinin bu hastalıktan dolayı eşimi yüksek fiyattan sağlık sigortası yapmak isteyeceğini söyledi ve içime kurt düştü. Bu konuda bilgisi olan kimse varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

• Yasaklı

ben de bir soru sorayım @caglaror bey kardeşim. 🙂 Talcid ve Once Air bu ikisinin muadili ABD de var mı ve receteli mi recetesiz bulunabiliyorlar mı? Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rmznylr Amerikada İlaç Alımı içinde söyledi:

Arkadaşlar eşim şeker hastası ve günde 4 kez insülin kullanıyor. Yani diğer adıyla tip 1 diyabet. Mayıs 2019 da olurda şans yüzümüze gülerse Amerika ya gidicez ve bi arkadaşım sigorta şirketlerinin bu hastalıktan dolayı eşimi yüksek fiyattan sağlık sigortası yapmak isteyeceğini söyledi ve içime kurt düştü. Bu konuda bilgisi olan kimse varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Affordable Care Act (ACA) veya halk arasındaki adıyla Obamacare sonrası böyle uygulamalar yasaklandı. Sigorta primini belirleyen şey eşinizin yaşı olacaktır.

• Arkadaslar basina gelen varmi Bilmiyorum ama simdi bana antibiotik göz damlasi lazim doktorami yazdirmak gerekiyor cvs wallmart shoprite baktim göz ile ilgili ilaclar genelde alerjen ilaclar bilen varsa lutfen yardim etsin saygilar

• @kursat68 Antibiyotikli viskoz goz damlasi bildigim kadariyla (hic gormedim de) OTC satilmiyor. Recete ettirmeniz gerekli.

• @caglaror Amerikada İlaç Alımı içinde söyledi:

@kursat68 Pek guven vermedi ama: https://www.ebay.com/i/323200565785?chn=ps

Cok tesekkur ederim hocam emeginiz icin

• ⭐⭐

Turkiye’de ki bi yasli yakinim icin Abd’den Turkiye’ye acil olarak ilac gonderecegim. Kanser vucutta ilerledigi icin agrilarini engelleyici biseylere ihtiyacimiz var. Recetesiz elde edebilecegimiz ilac bant gibi onerebileceginiz ilaclar varsa cok memnun olurum. Arkadasimin kullandigi burada yasal olan icerisinde marijuana bulunan recetesiz satilan kas agrilari icin bir krem var. acaba turkiyeye bu ilaci sokmakta sorun olur mu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |