Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

• öncelikle yasa hayırlı olsun çok güzel gelişmeler bunlar....ancakkkk?!?!

Joe biden adamdır süperdir şudur budur diyenler için söylüyorum kendisi aşırı yunan hayranı ve türklerden nefret eden biri. 74 kıbrıs barış harekatı sonrası abd nin türkiyeye ambargo koymasını sağlayan bidendı. 99 da ecevit hükümeti marmara depremi sonrası abd ye ziyaret gerçekleştirip yardım istediğinde kıbrısı işgal etmeyi bırakın bizim size ihtiyacımız yok sizin bize ihtiyacınız var, bunları halletmeden bizden destek istemeyin diyen, türkiye aleyhine hang,i yasa varsa canla başla destekleyen ve son olarak arkadaşlarımla bir aradayken "bana joe bidenapoulos derler" diyecek kadar grekofil- yunan destekçisidir. dışişlerine atayacağı bakan daha şimididen sözde müttefik türkiye diyebiliyor, ortadoğu temsilcisi için atayacağı b. mcgurk ırkçılık derecesinde türklerden nefret ediyor ve pkk yanlısı biri...

diyeceğim o ki türkiyeden gidenler için joe adam mı madam mı fark etmez ama türkiyede yaşayanlar için bu adam yüzünden çok sıkıntı yaşayacak halk....

• Diyelimki Türkiyeden herkes nefret ediyor, Peki türkiye napmışta nefret ediyorlar? Birşey olmuş olmalı değil mi? Hayata at gözlükleriye bakmamak ve dünyayı etrafımızda dönüyo sanacak kadar şizoid olmamak lazım.

• @tugba_nyc_love, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

Diyelimki Türkiyeden herkes nefret ediyor, Peki türkiye napmışta nefret ediyorlar? Birşey olmuş olmalı değil mi? Hayata at gözlükleriye bakmamak ve dünyayı etrafımızda dönüyo sanacak kadar şizoid olmamak lazım.

tugba merhaba, 1974 yılında kıbrıslı türkler katlediliyor ve operasyonla bu katliam durduruluyor bu mu türkiyenin suçu? sizin beni tanımadığınız tanımak zorunda olmadığınız açık ama bu konuları(yani abd yi sevmek konusu) konuştuğum bu sitedeki bazı arkadaşlar bilir, abd yi bende seviyorum sorun biden'ın türklerden nefret etmesi. abd yi sevmek celladına aşık olmayı gerektirmiyor. 1974 yılından 2020 yılına kadar her konuda türkiyenin haklı haksız karşısında olmak sorun değilken benim bunu dile getirmem sizin için sorunsa diyecek lafım yok. depremden yıkılmış bir marmara varken ecevit gibi uyumlu bir adama size ihtiyacımız yok diye saldırmak normal mi? sanıldığının aksine abd nin türkiyeye çok ihtiyacı var bugünde değişmedi bu. her neyse...

• Sanilanin aksine, yeni tasarinin gecmesi icin senatoda 60 oy gerekiyor. Yani en az 9 cumhuriyetci senatorun oyuna ihtiyac var. Cumhuriyetci senatorler filibuster kuralini isletip, senatodan bu yasanin cikmasina hic izin vermeyebilirler. O yuzden, Biden ilk 100 gunde kongreden gecmeyebilir demis. Cumhuriyetci bazi senatorlar sinir guvenliginin arttirilmasini istiyorlar.

Ote yandan, baska birkac degisik yontemle tasari gecebilir ama bu yollar denenirse, tasarinin daraltilmasi gerekiyor cunku isin icine bu defa butce giriyor.

Asagidaki yazi tum bunlari acikliyor:

• yasa tasarısının içeriği şurada baya ayrıntılı paylaşılmış;

• @TURKEYANDUSA 29 ocağı bekleyelim

• @MySea neden 60 oy gerekiyor bunu başka avukatlarda söyledi, sebebini öğrenmek istiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clourpoint, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

Green Card 55000den 80000 çıkarılması vizelerin (halkın çoğunluğu Müslüman olan ülkelere veya Afrika ülkelerine uygulanan yasaklar kaldırılacak ABD'de yasal statüsü olmadan yaşayan milyonlarca kişi için Green Card ve vatandaşlık yolu açılacak} müslümanlara ve yasal statüsüz kaçaklara verilirse çeşitlilik vize leri 55000 den de aşağı olursa bu bizlerin şanşını daha da azaltır.çünkü amerikada kaçak yaşayan milyonlarca insan var.

Hayir, 80.000 olarak bahsedilen cesitlilik programi vizesi. Yani sadece cekilis talihlilerine verilen vize.

• This post is deleted!

• @MySea filibuster konusunu araştırdım, tam anlamıyla yasal boşluktan yararlanmak, çok kötü ya
    Merak edenler için linki bırakıyorum⬇⬇⬇

http://amerikabulteni.com/2012/12/05/senatodaki-filibuster-tartismasi-nedir/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@biber, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

Mevcut ve halihazırda greencard sahibi olanlara hemen vatandaşlık verileceğini düşünüyorum süre beklemeksizin

Standart sureclerde bir degisiklik olmayacaktir bence 🙂 olmasi icin de bir gerekce yok sanki? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

Yasal olmayan göçmenlere 5+3 kuralını getirmelerini nasıl yorumlayabiliriz? Yasal (bizler) Greencard olanlar için de vatandaşlığa giden yolun süresi de 3 yıl olabilir mi?

Ama o programlarin cok degisik sartlari olacaktir, yani her kacak yasayan GC almaya ya da vatandas olmaya hak kazanmayacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugba_nyc_love, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

Bu j1 vizesini f1e çevirmenin kolaylaşmasını sağlar mı? ve iltica başvurusu yapıldığında çalışma vizesi veriyormuş Obama. Bu kolaylıkta geri gelir mi?

iltica basvurulari icin duzenlemeler var. ama J1'den F1'e donusum surecinde bir farklilik olmayabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@estoyza, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

Esasında yeni gelen bir yasa olmayacak sadece bozulan eski yasalar geri gelecek.2015 te trump yönetimi gelmeden önce nasılsa gene aynısı olacak.Açıklananlarda 2015 den farklı bir yasa yok gibi...

Su an oyle bir yerdeyiz ki, 2015'teki hali bile cok iyi gorunuyor buradan sayin @estoyza 🙂

• @Muhtaradana Normalde zaten bir tasarinin senatodan sorunsuz gecmesi icin 60 oy gerekiyor.

Iki istisnai durum var: 1- Baskanin aday gosterdigi bakan veya kurum directorlerinin oylamasi 2- Baskanin aday gosterdigi supreme court adayi yargicin oylamasi. Bu iki durumda 51 oy yetiyor.

Filibuster, karsi tarafin tasariyi tartismaya acmasi. Filibusterin sonuclanabilmesi olayina cloture deniyor. Bunun icinse 67 oy lazim. Yani imkansiz gibi birsey.

• O yuzden, bir cok tasari bipartizan yolla geciyor, yani karsilikli uzlasma, pazarlik ve anlasmalarla.

• @MySea senatoda 48+2 senatörün demokratlar tarafında olması o zaman hiçbirşey ifade etmiyor, yasa çıkarılamadıktan sonra sistem nasıl işleyecek ki ben o konuyu anlamadım

• @MySea, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

O yuzden, bir cok tasari bipartizan yolla geciyor, yani karsilikli uzlasma, pazarlik ve anlasmalarla.

Cevabınız için teşekkür ederim, bu kadar radikal değişikliklerin olduğu bir planın geçmesinin bu haliyle zor olduğunu düşünebiliriz o zaman, tabi cumhuriyetçi senatörlerden 17 si aydınlanma yaşamazsa

• @Muhtaradana Cogunluk demokratlarda oldugu icin, cogunluk lideri yani majority leader, senatoda hangi tasarinin gundeme alinacagini, ne zaman tartisilip, onaylanacagini falan tayin ediyor. Yani cogunluk lideri istemeden bir tasari senatoya gelemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

Ali Beyin, Facebook'da yapmış olduğu yorum daha mantıklı görünüyor; Ali Bey, 2020 DV vize sorununun yasa tasarılarında yer almamasının normal olduğunu, sorunun mahkeme kararıyla çözülebileceği şeklinde yorum yapmıştı, ben de öyle düşünüyorum, ancak hala bir kararname beklentisi içindeyim.

Evet, bunlar yavas yavas gelecektir onumuzdeki haftalarda.

Fakat 2020 finansal yili resmi olarak sona erdi, dolayisiyla DV2020 de... o nedenle kapsamli gocmenlik yasasi yerine buna dair uygulamalar bence mahkemelerden "ayricalikli vizeler" olarak gelecektir. Biden yonetiminin tek yapmasi gereken, yeni Disisleri Bakani Antony Blinken'in konsolosluklara bu mahkeme kararina dayanarak tum dosyalari normal surec gibi isleme sokmalarini bildirmek olacaktir. Zaten ABD'ye Green Card ile giris yaparsaniz daha sonra bu kanunlari " geri cevirip" Green Card'larinizi alamazlar. Kanunlar bu sekilde geriye islemiyor.

Benzer Başlıklar

• 8
  • 12
  • 130
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |