Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

• Banned

@semavi Anladım hocam teşekkür ederim. Amerika da bol şans dilerim.

• ...........................

• @yalta, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

@Fevzi-ÖZYURT-0 onemli olan ne kadar cok kelime bildiginiz ve kelimeye beyinde ulasmak isteyince beynin onu size iletmesi. Ne yazik ki belli bir yastan sonra yada sigara, alkol vb. seylerin kullanimindan sonra ya da aktif bilgisayar, telefon gibi cihazlarin kullanimindan sonra hem beyin hemde bizim irademiz zayifliyor.

Kendimde fark ettigim bir seyi paylasayim. Gun icinde mumkun oldugunca Ingilizce kitap, makale, haber okumaya calisiyorum. Eger o gun herhangj bir Turkce etkilesim icinde bulunmaz isem konusmam gerektigi zaman rahatlikla kelimeleri hatirliyor ve konusuyorum. Ancak gun icinde bolca Turkce etkilesimde bulunduysam ve Ingilizce konusmam gerekiyorsa beynim bana "Olm beni ugrastirma, ac cep telefonundan Google ceviriyi, anlat derdini" diyor resmen. Bendeki olay tam olarak bu 🤣

🤣🤣🤣
    Bu tam olarak bahsettiğim şey işte. Hala Türkçe düşünerek İngilizce konuşmakta diretiriyor beyniniz. Ben de size bendeki komik bir durumdan bahsedeyim.
    Navy seal diye bir dizi var Us Navy seal team6 (DEVGRU) üzerine yapılmış bir yapım. Benim en sevdiğim diziler listesinde bir numarada. Genellikle aksiyon ve askeri dizileri flimleri severim.

Bazen yalta yolda geliyor gibi bir cümle kurmam gerekyiğinde, yalta inbound diyebiliyorum. Well, right versus kullanmam gereken yerlerde roger çıkıyor ağzımdan 🤣

• @yalta, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

@Fevzi-ÖZYURT-0 onemli olan ne kadar cok kelime bildiginiz ve kelimeye beyinde ulasmak isteyince beynin onu size iletmesi. Ne yazik ki belli bir yastan sonra yada sigara, alkol vb. seylerin kullanimindan sonra ya da aktif bilgisayar, telefon gibi cihazlarin kullanimindan sonra hem beyin hemde bizim irademiz zayifliyor.

Kendimde fark ettigim bir seyi paylasayim. Gun icinde mumkun oldugunca Ingilizce kitap, makale, haber okumaya calisiyorum. Eger o gun herhangj bir Turkce etkilesim icinde bulunmaz isem konusmam gerektigi zaman rahatlikla kelimeleri hatirliyor ve konusuyorum. Ancak gun icinde bolca Turkce etkilesimde bulunduysam ve Ingilizce konusmam gerekiyorsa beynim bana "Olm beni ugrastirma, ac cep telefonundan Google ceviriyi, anlat derdini" diyor resmen. Bendeki olay tam olarak bu 🤣

Ya ben ne yapayim... Bir yanimda umut bir yanimda pedro karsi masamda hanim 🙂

Gun icinde en cok ingilizce konusan, aksam metin bugra 🙂

Amerikali araba aldiginda 30 dakika suruyor... Ne konusabilirsin ki o arada 🙂 Good car good transmission 🙂

• ...........................

• ⭐⭐⭐

@yalta, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

Issizlik yok diyemem zaten sayin @MySea corona ozellikle hizmet sektorunu altust etti. Ancak buraya greencardli olarak gelen en vasifsiz insanlardan biri benim 🤣 dil desen o da yok dogru duzgun. Ama 2 yildir bir sekilde donduruyoruz iste hayatimizi. Dun Turkiye'den 3 arkadasim ile gorustum. Daralttilar beni. Burasi simdilik gayet iyi 🤣

Abi Türkiyedeki arkadaşların iyi ki seni daraltmışlar. Ya patlama derecesine gelseydin 😉

• Green card sahipleri icin. 5 yil olan vatandasliga basvuru sureci 3 yila mi indi.

• @semavi, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

@yalta, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

Ya ben ne yapayim... Bir yanimda umut bir yanimda pedro karsi masamda hanim 🙂

Gun icinde en cok ingilizce konusan, aksam metin bugra 🙂

Amerikali araba aldiginda 30 dakika suruyor... Ne konusabilirsin ki o arada 🙂 Good car good transmission 🙂

Sen en azından işini icra edebiliyorsun. Bu ne kadar savaşçı bir kişiliğin olduğunun göstergesi kabul edilebilir bence. 3-4 sene sonra hatırladığımızda tekrar güleriz hocam 😉 Bu arada inşaallah bize de çıkarda biz de güleriz 🤣

• Sinirdisi etmeleri durdurma kararnamesi bir kez daha yargic tarafindan askiya alindi. Bu defa 23 Subat'a kadar.

• Sanırım vizesini alan dv2020'ler için sevindirici haber gelecek. Dosya yargıç mehtanin elindeymiş , Britsimonla görüşmüş vs .
    DC saatiyle 16:00 yani 13 dakika sonra güzel bir karar çıkabilir.
    Paylaşmak istedim...

• @23enCo inşallah ama işler iyice sarpa sardı, tükendik.. Gomez davasını temyiz mahkemesi geri bölge mahkemesine yani yargıç Mehtaya yolladı. Top çeviriyorlar ve kimse sorumluluk almak istemiyor sanki.. bunun haricinde anunciato davası da devam ediyor ve dava birleşimi olmadı, bu aslında güzel haber, bu olmazsa ordan birinden güzel haber alırız inşallah.

Görüşme bu arada yarın doğu saatiyle 16:00 da.. katılım serbest.

• @TURKEYANDUSA Umudunu kaybetme , çok büyük bir baskı sağlandı . Bence sosyal medyada gerçekten iyi ses getirildi. Ben yarın güzel sonuç çıkacağını düşünüyorum.

• Bende olumlu olacağını düşünüyorum.İlk defa avukatlarda olumlu cümleler kurmaya başladı,umarım sıkıntılı süreç yaşayan herkes için yarın yeni başlangıçların olduğu bir gün olur.

• Brit Simon dün bir canlı yayın yaptı. Güzel şeyler olacak gibi. Herkese bol şans.

Kaydı luraya bırakayım

• @prowl paylasim icin tesekkurler. Yalniz 1 saat 09 dakika hangi parti acsak daha iyi olur. Ayrica ingilizce ile mucadelesini surduren arkadaslar icin kisa bir turkce aciklama yaparsaniz da harika olur.

• @Doncarleone ilk 20 dakika yeterli olur. Merakı artan sonuna kadar da izleyebilir. Brit reis tam bir monark ingiliz aksanı ile mest ediyor haha.

İngilizce'sini Türkçe'ye çevirecek bir babayiğit varsa yani zaman, uğraşı vs anlamında, buyursun bekleriz 💫

• Bu sene diyelim ki 80 bin vize veriyorlar şansımız artıyor mu yoksa aynı mı ?

• ...........

• ..........

• @prowl tesekkurler bende bir molamda ilk 20 minute dinlerim. Ceviri derken ne demek istiyor bir iki cumleyle demek istedim. Mesela ben bu son biden gocmenlik yasasini sinirda analar aglamasin meksikali multecilerle ilgili bizi ilgilendiren birsey yok gibisinden cevirmistim.😂

Benzer Başlıklar

• 130
  • 40
  • 3
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |