Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

• ⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

• Aile Sponsorlu Green Card sürecinde işlem bekleyen gecikmiş dosyalar hızlandırılıp, gecikmeler kapanacak; ayrıca ailelerin birleşmesini engelleyen 3 veya 10 yıllık banlar kaldırılacak
    • İş Sponsorlu Green Card sürecinde işlem bekleyen gecikmiş dosyalar hızlandırılacak
    • İltica başvurlarındaki 1 yıllık bekleme süresi kaldırılacak ve iltica başvuruları, U vizesi, T vizesi, VAWA başvuruları hızlandırılıp, kotaları arttırılacak

Bunlar konsolosluklardaki yoğunluğu arttıracağı ve bu hızlandırma olayına dv de dahil edilmemesi beni biraz tereddüte düşürdü açıkçası ama;

Ve ayrıca Trump'ın zorlaştırdığı veya engellediği bütün süreçler de gözden geçirilip, neredeyse tamamı eski haline çevrilecek. Tüm ayrıntıları yukarıdaki linkte bulmak mümkün.

Burada da en azından önümüzdeki yasaklar kaldırılacak gibi bir izlenim oluştu.

Çok ikilemdeyim, bilemiyorum ne nasıl olacak. Yaşayıp göreceğiz anlaşılan. Ama ne olursa olsun iyiye gittiğimiz kesin. Dileğim mükemmel olması 🙂

• F2A sürecindeyiz, inşallah tasarı bir an önce geçer ve böylece Aile Sponsorlu Green Card sürecimiz hızlıca sonuçlanır 🙂

• DV2020 için bir gelişme olur mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@einsteinwashere, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

DV2020 için bir gelişme olur mu acaba?

Yasalar DV-2020'yi etkilemeyecektir diye dusunuyorum, o vizelerin kullanimi icin mahkeme karari yeterli kanimca.

• Çok sevindim!!! Allah ondan razı olsun. Seni seviyorum Joe Biden. Seçilmesi için çok dua etmiştim...

• Green Card 55000den 80000 çıkarılması vizelerin (halkın çoğunluğu Müslüman olan ülkelere veya Afrika ülkelerine uygulanan yasaklar kaldırılacak ABD'de yasal statüsü olmadan yaşayan milyonlarca kişi için Green Card ve vatandaşlık yolu açılacak} müslümanlara ve yasal statüsüz kaçaklara verilirse çeşitlilik vize leri 55000 den de aşağı olursa bu bizlerin şanşını daha da azaltır.çünkü amerikada kaçak yaşayan milyonlarca insan var.

• @crazycells, içinde söyledi: Biden'in Göçmenlik Reformu Yasa Tasarısı (20 Ocak 2021)

Biden'in ilk başkanlık gününde Göçmenlik Reformu Tasarısı yayımlandı.

Bu tasarının yasalaşması için hem Meclis'te hem de Senato'da onaylanması gerekiyor. Önümüzdeki iki yıl boyunca hem Meclis, hem Senato, hem de Beyaz Saray Demokratların kontrolünde olacağı için bu konuda hızlı gelişmeler yaşanabilir. O nedenle bu tasarı ve yeni yasalarla ilgili gelişmeleri konuşmak için yeni bir başlık gerekir 🙂

Bu tasarıya göre;

• 55.000 olan Green Card çekiliş vize sayısı 80.000'e çıkarılacak

• Green Card süreçlerinde halkın çoğunluğu Müslüman olan ülkelere veya Afrika ülkelerine uygulanan yasaklar kaldırılacak

• ABD'de yasal statüsü olmadan yaşayan milyonlarca kişi için Green Card ve vatandaşlık yolu açılacak (DACA dahil)

• Aile Sponsorlu Green Card sürecinde işlem bekleyen gecikmiş dosyalar hızlandırılıp, gecikmeler kapanacak; ayrıca ailelerin birleşmesini engelleyen 3 veya 10 yıllık banlar kaldırılacak

• İş Sponsorlu Green Card sürecinde işlem bekleyen gecikmiş dosyalar hızlandırılacak

• ABD'deki üniversitelerden STEM alanlarında yüksek derece alan kişilerin Green Card alması kolaylaştırılacak

• H1-B vize sahipleri eşlerine (H-4) tekrar çalışma izni verilecek ve çocuklarının yaştan dolayı vize alamama problemi giderilecek

• İltica başvurlarındaki 1 yıllık bekleme süresi kaldırılacak ve iltica başvuruları, U vizesi, T vizesi, VAWA başvuruları hızlandırılıp, kotaları arttırılacak

Ve ayrıca Trump'ın zorlaştırdığı veya engellediği bütün süreçler de gözden geçirilip, neredeyse tamamı eski haline çevrilecek. Tüm ayrıntıları yukarıdaki linkte bulmak mümkün.

Biden döneminde göçmenlik yasalarında son 4 yıl boyunca yapılmış bütün olumsuz düzenlemelerin en azından eski haline getirileceğini tahmin ediyordum.

Bu kadar kapsamlı ve olumlu bir düzenlemeyi ise resmi anlamda, hem de görevinin ilk günü ilk iş olarak başlatacağını hayal bile edemezdim.

Çok kalp kazandın Biden...

• ⭐⭐⭐⭐

@Gökhan ben şöyle biliyorum zaten 110 bin kişi çağırıyorlar bunun 55 bini ne bize veriyorlar. Eğer ki 80 bin olayı olursa 110 bin den 80 bin kişiye vize verirler.

• Mevcut ve halihazırda greencard sahibi olanlara hemen vatandaşlık verileceğini düşünüyorum süre beklemeksizin

• Yasal olmayan göçmenlere 5+3 kuralını getirmelerini nasıl yorumlayabiliriz? Yasal (bizler) Greencard olanlar için de vatandaşlığa giden yolun süresi de 3 yıl olabilir mi?

• Joe biden adamdır. Bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

• Bu j1 vizesini f1e çevirmenin kolaylaşmasını sağlar mı? ve iltica başvurusu yapıldığında çalışma vizesi veriyormuş Obama. Bu kolaylıkta geri gelir mi?

• ⭐⭐⭐

Sayın @crazycells güzel günlerin gelmesi ümidiyle

• Bilgilendirme için teşekkürler, elinize sağlık, Joe Biden ile şans bizden yana, bu yıl nasip olur diye çok ümitliyim, DV 2022 ye 80 bin olursa da çok iyi olur 🙂

• @crazycells çok teşekkürler bu güzel haberler için nihayet olumlu bir şeyler olmaya başlıyor..

• @biber keşke

• çıkacak bu yasalar cbp görevlilerinin biraz daha insancıl olmasını sağlasa keşke. her halükarda girişteki o kişilerin iki dudağından çıkacak şeye bakıyor bazı şeyler..

bütün göçmenler için hayırlısı olur umarım 🙂

• VOA'dan alınan bilgiye göre Biden, bir dizi kararname yayınladı, ancak ne hikmetse bizleri sevindirecek, çok basit bir kararı henüz alamadı https://www.amerikaninsesi.com/a/baskan-biden-bir-dizi-kararname-yayinladi/5745470.html

• Esasında yeni gelen bir yasa olmayacak sadece bozulan eski yasalar geri gelecek.2015 te trump yönetimi gelmeden önce nasılsa gene aynısı olacak.Açıklananlarda 2015 den farklı bir yasa yok gibi...

• Ali Beyin, Facebook'da yapmış olduğu yorum daha mantıklı görünüyor; Ali Bey, 2020 DV vize sorununun yasa tasarılarında yer almamasının normal olduğunu, sorunun mahkeme kararıyla çözülebileceği şeklinde yorum yapmıştı, ben de öyle düşünüyorum, ancak hala bir kararname beklentisi içindeyim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |