Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• selam tekrar.

üniversite okumadan lise bitiminde Amerika'ya gitmek istiyorum ama iş olanakları nasıl olur vs. bir bilgim yok. uzun süredir yazılımla ilgileniyorum fakat diplomam yok. sizce üniversite okumalı mıyım?

• Yazılım için üniversiteye gerek yok.

• @Batuhan-X Sizce Amerika'da diplomasız yazılım üzerine iş bulabilir miyim? Aynı zamanda arayüz tasarımları da yapıyorum.

• Üniversite diplomanız olmadan freelancer olarak çalışabilirsiniz. Eğer iyi bir yazılım tecrübeniz varsa ABD'ye gitmeden ABD'ye veya diğer ülkelere iş yapıp dolar üzerinden para da kazanabilirsiniz.

Diploma olmadan Amazon, Google gibi şirketlerde iş imkanının olduğunu düşünmüyorum. Belki orada kolej veya üniversite okuduktan sonra bu alanda yetkinliğinizi kanıtlayıp şirketlerde iş bulabilirsiniz.

• @ahmetty Amerika'ya gittiğimde yapmak istediğim freelance çalışmak fakat düzenli bir gelir olabilecek mi ondan şüpheliyim. Amerika'da oyunculuk akademisine gideceğim için Amazon, Google gibi şirketler çalışmayı düşünmüyorum (öyle bir şansımın olduğunu da düşünmüyorum açıkçası c:).

• @patrick2dev hayallerini bu kadar sınırlı tutacaksan ABD e niye geliyorsun? Google da calısamam ne demek?

• @patrick2dev Yetiskinleri birakin, artik cocuklar bile yazilim sektorundeler. Buradaki orta-lise duzeyi okullarin cogunda tech derslerinde yazilim ve kodlama, programlama ogretiyorlar. Yani bu alanda rekabet var. Birde buna guney Asyalilari ekleyin, ozellikle Hindistan, Pakistan ve Cin gibi ulkelerden gelenler bu konuda piyasaya hakimler. O nedenle, egitim olarak kendinizi gelistirmelisiniz. Yoksa vasat islerle ugrasmak zorunda kalirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 16
  • 23
  • 12
  • 73
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |