Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

curtis morrison ve ekibi,
    hem JacobvBiden hem de yeni açacakları büyük mandamus davası için Türkçe bir video yayınladı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

20 mayis'taki status conference için bir güncelleme.
    görüşme saati 11:00'dan 13:00'a alındı.

ayrıca curtis morrison, tıpkı bir önceki hearingde olduğu gibi bu görüşmede de, daha fazla kişinin görüşmeyi dinleyebilmesi için sesli yayın yapılmasını talep etti. bu konuda hükümet avukatlarının cevabı bekleniyor..

• ⭐⭐⭐

15 Mayıs'taki duruşmada Yargıç Chen'in hükümetten istediği ilerleme raporlarının 2.si dün itibariyle mahkemeye sunuldu. Bir sonraki rapor 18 mayısta mahkemeye sunulacak ve 20'sinde bu raporların değerlendirilme gündemiyle yeni bir duruşma yapılacak.

İlgili Rapor için Tıklayınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

raporda, hepimizi ilgilendiren kısmı da ekleyelim.
    bu kısım, bir önceki rapordan bu rapora kadar geçen süreçteki ilerlemeyi (!) anlatmaktadır;

IMG_20210514_123932_281.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

20 mayis'taki status conference için bir güncelleme.
    görüşme saati 11:00'dan 13:00'a alındı.

ayrıca curtis morrison, tıpkı bir önceki hearingde olduğu gibi bu görüşmede de, daha fazla kişinin görüşmeyi dinleyebilmesi için sesli yayın yapılmasını talep etti. bu konuda hükümet avukatlarının cevabı bekleniyor..

bu konu ile ilgili güzel bir haber verelim!
    20 mayis'taki status conference YouTube üzerinden (sadece ses) yayınlanacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

duruşmaya 3 gun kala hükümet avukatı Robinson, davadan ayrıldığını ve yerine Valerie E. Smith'in geçtiğini duyurdu.

#JacobvBiden Update: Kimberly A. Robinson is out. The government just filed this notice with the court, which says:

"PLEASE TAKE NOTICE THAT Assistant United States Attorney Kimberly A. Robinson hereby withdraws her appearance as counsel of record for Defendants in the above-referenced action. Assistant United States Attorney Valerie E. Smith hereby enters her appearance as counsel of record for Defendants."

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bugün itibariyle, son duruşmada yargıç chen'in hükümetten talep ettiği ve bizlerin de son raporumuzu sunduğumuz dosyalar mahkemeye iletildi.

rapordan özellikle şu kısma dikkatinizi celb ederim;

Screenshot_20210519-084916-01.jpeg

1 ekim 2020'den, 31 mart 2021'e kadar basılan vize sayısı aylık ortalama 20 (yirmi)

1998 ~ 2020 yılları arasında bu rakam ortalama 3095

sanırım durumumuzu bu kadar net ifade eden başka bir görsel olamazdı.

iki tarafın da sunduğu raporları aşağıda bulabilirsiniz 👇

JacobvBiden Plaintiff.pdf

JacobvBiden Government.pdf

• ⭐⭐⭐⭐⭐

🎙 Canlı Yayın Duyurusu 🎙

yarın 23:30'da (tsi) gerçekleşecek #JacobvBiden davasının görüşmesini (status conference) SaveDiversityVisa ekibi olarak, bir aksilik çıkmazsa simültane çeviri ile yayınlamayı planlıyoruz.

amacımız, DV süreci için çok önemli bu davanın dileriz ki son görüşmesi / duruşmasını daha fazla insana ulaştırmak.

canlı yayın linkini, yayında önce burada paylaşacağız.
    hepimiz için güzel sonuçlara ulaştığımız bir görüşme olması dileğiyle!

SaveDiversityVisa Ekibi

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

bugün itibariyle, son duruşmada yargıç chen'in hükümetten talep ettiği ve bizlerin de son raporumuzu sunduğumuz dosyalar mahkemeye iletildi.

rapordan özellikle şu kısma dikkatinizi celb ederim;

Screenshot_20210519-084916-01.jpeg

1 ekim 2020'den, 31 mart 2021'e kadar basılan vize sayısı aylık ortalama 20 (yirmi)

1998 ~ 2020 yılları arasında bu rakam ortalama 3095

sanırım durumumuzu bu kadar net ifade eden başka bir görsel olamazdı.

iki tarafın da sunduğu raporları aşağıda bulabilirsiniz 👇

JacobvBiden Plaintiff.pdf

JacobvBiden Government.pdf

Sadece bu rakamlar bile tartismaya yer birakmayacak sekilde magduriyeti ve yapilan haksizligi acikca goz onune seyrediyor.

Raporlari okuduktan sonra acikcasi icimden sunlar gecti:

1-Keske bu dava "family-based preference" kategoriyi de icermeseydi. Cunku bu kategorideki islemler zaten yillar suruyor, 1 sene gecikmesi, DV'deki gecikme ile karsilastirilamaz bile. Onlar gecte olsa alacak vizelerini, DV'nin ise sadece 4.5 ayi kaldi. Family-based kategoride ki davaci sayisi daha fazla ve konunun biraz dagilmasina neden olmus.

2-Keske "class" talebi istemeseydi. Acikcasi suan ki durumda "class" talebinin ne anlama geldigi bile net degil. Eger "class" ile reserv vize kastediliyorsa, mantikli. Ama neden acikca reserv vize istemek varken, class tercih edilmis?

Eger class ile kastedilen, rezerv degilse, class'in DV icin anlami ne? Herkesin vize islemlerini yapin mi? 4 ayda mi? Ya da tum DV adaylarinin magduriyetini giderin mi? Ama nasil? Keske daha acik belirtilseydi cozum onerileri.

Daha da garip olani, class isteginin "family-based" kategori de dahil tum davacilar icin istenmis olmasi (en azindan ben oyle anladim ve DV ve digerleri diye ayrim yapildigini gormedim bu dosyada). Family-based kategori icin, class'in anlami ne? Herkesin islemleri yapilsin mi? Zaten yapilacak.

Insallah yarinki davada guzel sonuclar alinir, ve en basta davaci olan arkadaslar emeklerinin karsiligini alirlar. Dualarimiz sizlerle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba sn. @hardrock
    biz de ilk gördüğümüzde aynı şeyi düşündük. kesinlikle kasıt ve ayrımcı bir tutum var, başka bir açıklaması yok. süre kisiti olmayan vizeler için bu şekilde davranirken, süre kisiti olan DV'yi elinin tersiyle itmek.. baska bi' şey söylemeye gerek yok sanırım.

1- ilk başlarda da bunu düşündük, neden family based? buna curtis her zaman, o kısmın bu davayi ayakta tutan taraf olduğunu belirtti. yani aile vizeleri olmasa bu dava çoktan moot olmuştu yorumları sıkça yapıldı. bir hayır vardır diyoruz 🙂

2- hearinglerde bu durum aslında netliğe kavuştu. Chen, hiçbir şekilde family based vizeler icin class talebi veremem dedi. DV içinse class talebinin zor olduğunu söyledi. hal böyle olunca davada class talebi olması -mantiken- saçma ama veremi gösterip sıtmaya razi etme stratejisi diye de düşünebiliriz. son hearingde curtis ve ekibi, davacılar icin ayrıcalık taleplerini açıkça dile getirdi. yani artik class değil PI bekliyoruz.

dananin kuyruğu yarın kopacak inşallah.
    bu sayılarla bir savunma yapmaları bile havanda su dövmek 🙂

inşallah herkes için hayırlı sonuçlara vesile olur
    selamlar

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

merhaba sn. @hardrock
    biz de ilk gördüğümüzde aynı şeyi düşündük. kesinlikle kasıt ve ayrımcı bir tutum var, başka bir açıklaması yok. süre kisiti olmayan vizeler için bu şekilde davranirken, süre kisiti olan DV'yi elinin tersiyle itmek.. baska bi' şey söylemeye gerek yok sanırım.

1- ilk başlarda da bunu düşündük, neden family based? buna curtis her zaman, o kısmın bu davayi ayakta tutan taraf olduğunu belirtti. yani aile vizeleri olmasa bu dava çoktan moot olmuştu yorumları sıkça yapıldı. bir hayır vardır diyoruz 🙂

2- hearinglerde bu durum aslında netliğe kavuştu. Chen, hiçbir şekilde family based vizeler icin class talebi veremem dedi. DV içinse class talebinin zor olduğunu söyledi. hal böyle olunca davada class talebi olması -mantiken- saçma ama veremi gösterip sıtmaya razi etme stratejisi diye de düşünebiliriz. son hearingde curtis ve ekibi, davacılar icin ayrıcalık taleplerini açıkça dile getirdi. yani artik class değil PI bekliyoruz.

dananin kuyruğu yarın kopacak inşallah.
    bu sayılarla bir savunma yapmaları bile havanda su dövmek 🙂

inşallah herkes için hayırlı sonuçlara vesile olur
    selamlar

Cok tesekkurler davada daha once dikkate alinan konulari acikladiginiz icin. Avukatlarin bazi stratejileri benim gibi konunun hukuksal kismini hic bilmeyen kisiler icin biraz sasirtici olsa da, isin uzmani onlar, insallah dedikleri gibi olur ve kazanan biz oluruz.
    Bu rakamlari aciklayabilmenin hicbir imkani yok (ben seytanin avukatini oynayip cok denedim ama bir aciklama bulamadim). Birgun daha sabir:)
    Selamlar!

• "1- ilk başlarda da bunu düşündük, neden family based? buna curtis her zaman, o kısmın bu davayi ayakta tutan taraf olduğunu belirtti. yani aile vizeleri olmasa bu dava çoktan moot olmuştu yorumları sıkça yapıldı. bir hayır vardır diyoruz"

Family basedleri kalkan olarak kullanmış Dvler araya kaynamış. Enteresan bir dava. Benim anladığım Moot olma ihtimali davanın açılma döneminin karışıklığından kaynaklı dile getirilmiş yoksa sırf dv bazlı Goodluck davasını açmak ta sorun oluştura bilirdi.

• ⭐⭐⭐

@Masda Hükümet GoodluckvBiden’a da moot olmalı diyecek %95. PP10014’un kalkmasıyla birlikte bu davaların hiçbirinin gerekli olduğuna inanmıyorlar.

Ancak mart sonrasındaki tum vize basım sayıları gösteriyor ki, yasağın kalkması kagit üzerinde kalmış. Hala konsolosluklar yasak varmışcasına davranıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

"1- ilk başlarda da bunu düşündük, neden family based? buna curtis her zaman, o kısmın bu davayi ayakta tutan taraf olduğunu belirtti. yani aile vizeleri olmasa bu dava çoktan moot olmuştu yorumları sıkça yapıldı. bir hayır vardır diyoruz"

Family basedleri kalkan olarak kullanmış Dvler araya kaynamış. Enteresan bir dava. Benim anladığım Moot olma ihtimali davanın açılma döneminin karışıklığından kaynaklı dile getirilmiş yoksa sırf dv bazlı Goodluck davasını açmak ta sorun oluştura bilirdi.

buradaki yorumum tamamen curtis morrison'un yorumlarına binaen yapıldı. JacobvBiden davası ocak ayi'nda açıldı ve o zaman yasal sürenin bitmesine 9 ay vardı. geldiğimiz sürede toplam 5,5 ay geçti ve basilan dv vizesi 962.

curtis, JacobvBiden davasına aile vizelerini eklemeseydi yargıç çoktan daha zamaniniz var işinize bakin derdi. bunu yine malum şahıstan duyduk..

ama GoodluckVBiden'da zaten sure daraldı ve basılan vize malum.

ister aile vizesini kalkan kullanma diyelim, ister strateji.. yol her zaman dediğimiz yere çıkıyor; avukatların bir bildiği var ve bizler sadece biletini almış izleyen seyircileriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

🎙 DV2021 JacobvBiden Davası Yayını (Türkçe Simultane Çeviri) 🎙

• @gucarslan hayırlı olsun evrak talebiniz gelmiş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

biraz uzun yazacağım, bu yüzden dünkü görüşmenin sonucunu hemen görmek isteyenler spoiler kısmına bakabilir;

dava, yargıç chen'in talep ettiği ve görmek istediği bazı raporların hazırlanıp mahkemeye sunulması için 11 haziran'a ertelendi.

hep diyoruz ama bu sefer tam olarak netlik kazandı bende; gerçekten garip bir sürecin içinden geçiyoruz..

açılan davalarda ikna etmeniz gereken taraflar çoğu zaman birdir ama; bu sefer öyle değil.
    bunu şunun için ifade ediyorum; davanın ilk gününden beri yargıç chen, tavırlarıyla sanki iki farklı karakteri oynuyor bizlere. her seferinde bir tarafı memnun edip, diğerini küstürüyor. bunu aslında 15 nisan'daki duruşmada az da olsa anlamıştım ama bu sefer netleşti. hiçbir tarafı diğerinden az hırpalamayayım halet-i ruhiyesi içinde. olması gereken bu mu ondan da emin değilim ama bu sefer sıra bizdeydi kısaca.

davadan bir kaç gün önce hükümet avukatının değişmesi ve Anunciato davasının avukatı Valerie'nin adavaya atanması hepimiz için sürpriz olmuştu. vardır bir hayır diyerek bunu sineye çekerken duruşma günü geldi çattı.

bir önceki duruşmada talep edilen ve kanayan yaramız family based vizeler ve özellikle IR tipi vizeler için ortaya çıkan rakamlar yargıç chen'i az da olsa memnun etmiş olacak ki bu vizelerdeki yükseliş (!) üzerine hasbihal tadında görüşmeye başladılar. hükümet tarafı vizelerin önceliklendirilmesi (abd vatandaşlarına daha fazla imtiyaz tanınıp, onların vize türlerine randevu önceliği verilmesi) üzerine verdiği argümanları yargıç chen tabir-i caizse yedi. evet yedi! yani nasıl ifade edeceğim bilmiyorum ama; adam inandı beyler!

geçenlerde DOS'un yayınladığı ve immigration vizelerde "tier 1-2-3-4" kıstaslarının belirlendiği o hepimizi perişan eden açıklama üzerine yoğunlaşan görüşme, PP10014 ezgileri ile bezenmiş, hüzzam makamında bir esere dönüştü.

şaşkınlık içinde geçen 20-25dk sonrası yargıç chen, bu önceliklendirmeler arasında verilen vizelerin daha detaylı raporların mahkemeye sunulması (hükümet tarafından tabi, biz ne sunucaz elimizde ne var ki ne sunalım!) için duruşmayı 11 haziran'a erteledi.

büyük beklentiyle çıktığımız maçta, amiyane tabirle hakem bizi doğradı!

şahsi yorumum bunun davadan bir kaç gün önce değişen hükümet avukatı sebebiyle olduğu yönünde. yargıç chen, "uzun yoldan geldin az soluklan yeğenim!" babacanlığıyla olsa gerek valerie'ye kıyağı geçti.

geçsin bakalım.. 1 aylık sürede yaptıkları ortadayken kalan 2 haftalık sürede ne yapabilecekler göreceğiz.

şahsen davaya olan inancım tam!
    eksilen tek şey belki biraz sabır ama; DV2021 sürecininin bizlere öğrettiği en önemli şey de o oldu. ben de halen çok var ondan, beklerim. çünkü bu davadan elim boş dönmeyeceğim, dönmeyeceğiz.

11 haziran da belki ileri tarihe atılır, belki de son duruşma olur bilemiyorum.
    tek bildiğim, bu dava bana vizemi aldıracak!

ışık sizinle olsun
    namaste!

• @gucarslan merhaba, imzanizi guncellemissiniz .
    Talep mailimi aldınız yoksa siz mi gönderdiniz.?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@themasterfl ben gönderdim, curtis morrison'un talebi üzerine.

• @gucarslan hangi evrakları gönderdiniz, bilgi verirseniz bende göndermek istiyorum, çünki kcc nin bana bu saatten sonra evrak talep maili atacağına inanmıyorum .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

155

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |