Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Afrika kıtasındanda toplam kalan gerçek id sayısı 6.000-6.300 arası. EU 4.500 AF 6.300

• Ukrayna kazakistan ermenistan ve arnavutluk yuzunden yararlanicilar orani sapitiyor. Sag olsunlar 4 5 kisilik ailelerle dolu bu ulkeler.ukrayna ozbekten.kurtulduk diyoruz daha onceki readylerden yuklenmeye basliyorlar bu defa da

• @periscope bana kalırsa bundan sonraki sürece kesinlikle aile ve evli id sayıları belirleyecek

• @efeser bu sayılar bana az gibi geldi. EUda çok daha yüksekti sanırım

• @superdem22 formu doldurup bekleyen id sayısı bu kadar ceac datalarına göre dvchartstan çıkardım

• 20300 den sonra kalan gercek dosya sayisi 7238 olarak gordum ben.

• Bir isimize yarayacagindan degil ama biraz da ben rakamlari irdeleyeyim dedim. Cikarim ve tahminlerimi asagida bilginize sunuyorum.

• Nisan sonuna kadar (15950) 11407 gercek dosya vardi. Bunlardan 5303 u vize aldi 438 tanesi de reddedildi. Ayrica halihazirda 17 transit ve 843 dosya da hazir durumda.
    • Transit ve hazir durumda kalan dosyalari hesaba katmadan Nisan ayina kadar olan islem goren dosyalarin gercek dosyalara orani %50.33.
    • Nisan sonuna kadar verilen vize sayisi 12128. Vize sayisinin vize alan dosya sayisina orani da 2.287.
    • 15950 den sonra 9508 tane gercek dosya var. Butun oranlarin ayni kalacagini varsayarsak herkesin vize almasi icin 10945 (9508 X 0.5033 X 2.287) vize daha vermeleri gerekecek. Bu da bizi 23073 vize rakamina getirir ki anladigim kadariyla bu rakam butun beklentilerin ustunde. Yanlis hatirlamiyorsam 2017 yilinda 20500 civari vize verilmis. Yine bu civarda vize vereceklerini dusunursek bundan sonra isleme girme oraninin %38,50 ye veya vize/dosya oraninin 1.75 e dusmesini umut edecegiz veya isimize yarayacak herhangi bir birlesimini...

• bundan sonra isleme girme oraninin %38,50 ye veya vize/dosya oraninin 1.75 e dusmesini umut edecegiz veya isimize yarayacak herhangi bir birlesimini...

ukrayna ve özbekistanın geride kalmasıyla bu oran düşecektir 18000 den sonra yani mayıstan sonra ukrayna da devredışı kalacak 2 ya da aşağısı olacaktır yeni derivatives oranı. şuan ki dosyaşarının işleme girme oranı nedir bilmiyorum fakat holes %10 artacak 20300 den sonra. 18050 ve 20300 arasında hole+no resp. toplamı %60-65 arasında değişiyor. cevap veren ve ready pozisyonuna geçenlerdende bir miktar no show olcaktır ret ve ap ye düşenlerin oranı için bir şey diyemiyorum ama bunlara da %5 dersek enseyi henüz karartmamak lazım diye düşünüyorum.

tek önemli konu avrupaya kaç vize verilecek? 20-21 bin vize verilirse daha farklı bir final cut off olabilir. mantığımın olmaz dediği ama içimden gelen bir sese bakılırsa eylülde current olabilir. benim gibi 27-28 binlerin hemen başı için neler olacak göreceğiz.

• @periscope Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

• bundan sonra isleme girme oraninin %38,50 ye veya vize/dosya oraninin 1.75 e dusmesini umut edecegiz veya isimize yarayacak herhangi bir birlesimini...

ukrayna ve özbekistanın geride kalmasıyla bu oran düşecektir 18000 den sonra yani mayıstan sonra ukrayna da devredışı kalacak 2 ya da aşağısı olacaktır yeni derivatives oranı. şuan ki dosyaşarının işleme girme oranı nedir bilmiyorum fakat holes %10 artacak 20300 den sonra. 18050 ve 20300 arasında hole+no resp. toplamı %60-65 arasında değişiyor. cevap veren ve ready pozisyonuna geçenlerdende bir miktar no show olcaktır ret ve ap ye düşenlerin oranı için bir şey diyemiyorum ama bunlara da %5 dersek enseyi henüz karartmamak lazım diye düşünüyorum.

tek önemli konu avrupaya kaç vize verilecek? 20-21 bin vize verilirse daha farklı bir final cut off olabilir. mantığımın olmaz dediği ama içimden gelen bir sese bakılırsa eylülde current olabilir. benim gibi 27-28 binlerin hemen başı için neler olacak göreceğiz.

• Dilerim hakli cikarsiniz. Gercek dosya sayisi bosluk ciktiktan sonraki rakam degil mi?

• @periscope 30-32 bin arası bence sorunsuz vizesini alacaktır, olay ondan sonrası...

Bir şey kalmadı zaten ya Cuma yada Pazartesi bülten gelince herşey daha belirginleşecek...

• Arkadaşlar şu anki ivmeye göre giderse bence olumsuz. Ancak rakamlara baktığımız zaman bir eksiklik gözüküyor. Yanlış söylemediğimi düşünüyorum. Anladığım kadarıyla şu ana kadar ellerindeki vizenin daha yarısını veya biraz daha fazlasını vermişler. O yüzden (sayın @asilcenk ve bizim gibi yüksek numaralar olmak üzere) ben EU bölgesinin ileriki aylarda current olacağını düşünüyorum. Ancak tabi ellerindeki vizeyi vermek istiyorlarsa. Bugüne kadar olan bu numaralardaki ilerleme hızı hakkında ise hiç bir fikrim yok. Yorum olarak sadece Dv2018 adaylarının şansızlığı diyelim. Son ana kadar umutla beklemeye devam çünkü DV2018 li numaranın çıkması bile çok düşüktü. Umarım hepimiz için en iyisi olur. İsteyen bekleyen herkese DV2019'da da düşük numara çıksın.:)

• Arkadaşlar benim hesaplarımdamı yanlış var yada benmi yanlış hesaplıyorm bazı değerleri lütfen bilen birisi varsa açıklasın.. Her bin case numarasında örneğin %58.4 hole var %41.6 da no response var 1000 kişinin %58 boşluğunu çıkarınca 420 kişi yapıyo gelelim bu 420 kişinin % 41.6 sı doldurmamış ds260 larını yani ne yapar 420 nin yüzdesi 4.6 yapar kalan boşlukta %59 yapar yani (4.6*59=271) yani gerçek id sayısı 271 doğrumu bu hesap yanlışmı ?

• @asilcenk pazartesi 15 mayis dv19 aciklanacak sistem cokecek daha 🙂 ben cumaya bekliyorum

• 25 bin açıklansın herkes mutlu olsun :))

• @periscope inşallah hafta sonu boşuna heveslenmeyiz ne olacak ise olsun da önümüze bakalım... 🙂

@yekta 26-27 binden aşağısını istemeyiz... Hahahaa

• @efeser Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Arkadaşlar benim hesaplarımdamı yanlış var yada benmi yanlış hesaplıyorm bazı değerleri lütfen bilen birisi varsa açıklasın.. Her bin case numarasında örneğin %58.4 hole var %41.6 da no response var 1000 kişinin %58 boşluğunu çıkarınca 420 kişi yapıyo gelelim bu 420 kişinin % 41.6 sı doldurmamış ds260 larını yani ne yapar 420 nin yüzdesi 4.6 yapar kalan boşlukta %59 yapar yani (4.6*59=271) yani gerçek id sayısı 271 doğrumu bu hesap yanlışmı ?

hocam 'no response' kelimesi sundan dolayi karisiyor. brit data dosyasini hazirlarken 'hole' olmayan yani tum gercek dosyalari (CEAC sitesinden sorgulandiginda 'at NVC' olarak gorunen) baslangicta 'no response' gostermis. cut off aciklandikca (su an haziran icin 20300) bu dosyalarin bazilari ready oluyor. yani ds260 larini doldurmayanlar 'no response' olarak kaliyor. bunu muhtemelen ds260larini dolduranlari 'ready' ayrinca extra ugras olmadan kalanlar da 'no respose' olarak gorunsun diye yapmis. yani kisacasi cut off tan onceki 'no respose' olanlar dogru. sonrakiler belli dedil(hepsi oyle gorunuyor).

su adresteki grafikten EU yu secip daha iyi incelenebilir;

simdiye kadarki dosyalarin ortalama % leri su sekilde;

dosya numarasi HOLE issued no response* digerleri(Refuse,AP,Ready...)
    A 0-10.700 %20 %37 %32 %11
    B1** 10.700-15.950 %45 %26 %19 %10
    B2** 15.950-20.300 %46 ? haziran sonunda belli olacak %18 ? haziran sonunda belli olacak
    C 20.300-36.000 %57 ? ? ?
    D 36.000-39xxx %88 ? ? ?
    *'no response' % si hesaplanirken tum (dolu+bos) dosyalarin sayisi baz alinmistir.
    **B1-B2 ayni grupta ama B2 (mayis ve haziran) daha belli degil
    dosya numarasi gercek dosya sayisi no response sayisi issued olan DOSYA sayisi issued + derivates
    A 0-10.700 8526 3439 3931 9040
    B1 10.700-15.950 2881 989 1371 3086
    B2 15.950-20.300 2270 777 ? ?
    C 20.300-36.000 6779 ? ? ?
    D 36.000-39xxx 459 ? ? ?

tablo icin extra notlar;
    -%leri bu sekilde 100 e tamamlamak daha dogru.
    -buradaki 'no response' % sinin 10.700 den sonra dusmesini etkileyen iki sebep var. birincisi 'hole' oraninin iki katina cikmasi. ikincisi de zaten ds260 larin doldurulmasi yani mulakata gitmek istenmesi.
    -20.300 den 36.000 e kadar olan dosya yogunlugu cok fazla degismeden ve 36000den sonra dosya yogunlugu da cok dustugu icin; ayrica da tablo bu sekilde daha duzgun okunabilecigi icin bu sekilde ayirim yaptim. baska bir amacim yok(cut off gibi algilanmasin)
    -issued kismi hesaplanirken dosya sayisini baz aldim (EU derivates icin ortalama x2 alinacak)
    -'no response' lar sd260 lari doldurmayanlar oldugu icin ve doldurma ihtimalleri oldugu icin degiskenlik gosteriyor.
    -dosyalar kendi aralarinda gozlemledigim kadari ile 4 farkli 'hole' grubuna ayriliyor. / 0-10.700 / 10.700-20300 / 20.300-36.000 / 36.000-39xxx / seklinde.

hesaplamak icin orn 20.300-36.000 arasi %57 hole yani 6779 dosya var. 36.000 den sonra da hole % 88 yani 459 dosya var. bundan sonrakiler ds260larin doldurulma oranina gore degisecek ve ay ay belli olacak. yani 'no response' larin belli orani yok. mesela dosya numarasi 18.000 ile 19.000 arasi olan 'no response' orani %15.

Zaten bu hafta veya haftaya Temmuz ayinin cut off unu ogrenecegiz ve yogunlugu hemen hemen ayni olan bolume gececegiz. Gidisat icin daha aydinlatici bir bulten olacak.

• merak ettiğim bir şey var;

diyelim ki ready olmuş ama randevusuna gitmemiş kişiler var bunların bir kısmı ilk zamandan yani ekimden beri bir kısmı ise mayısta haziranda gitmeyecek bu kişilerin sonradan fikir değişirmesi sonucu ya da hatırlaması yeniden randevu talebinde bulunması ne zamandan sonra faydasız olacak? örneğin ağustosta, eylül ayı için bu kişilere yeni randevu verilemez diyebilir miyiz? mezun forumda az evvel gördüm 2012 ya da 2011 yılında eşinin bugün yarın hallederiz deyip umursamaması sonucu adamın teki temmuz ayında kcc ye başvurup randevu talep ediyor kcc den gelen mailde ise kendisine randevu verilemeyeceği bu seneki haklarını kaybettiği söyleniyor. burada önemli bir fark var 2015 yılında elektronik formlara geçiş yapıldı öncesinde kağıtlarla posta vs yapılması gerekiyordu. yine de temmuz ayında son cutoff açıklanırken, temmuz ayının 10-11 ine kadar bu ready olmuş fakat randevu almamış/almak için başvurmamış kişilerin "sizin için çok geç" denilip bir daha randevu verilemeyecek şekilde geri plana atılıp yerine daha büyük case no lu kişiler dahil edilebilir mi? belki son ay genellikle current olma sebebi budur? ready olmuş fkat randevusuna gelmemiş kişilerin yerine yeni gelecek olan kişileri dahil edebilmek?

• This post is deleted!

• sıkıntıya mahal yok bu ay 27.000 dedim size, rahat olun 🙂

27
    33
    current

Nasıl ama umut doluyum değil mi...?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |