Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@nuray-çevre-i̇ş-güvenliği Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Merhabalar 2018 gc cekilişinde 31 k case no ile gorusmeye cagırılmadım. Current olmadı sanırım. Hala bir umut bir haber var mı merak ediyorum :((

Maalesef Nuray Hanim, butun sayilar aciklandi. DV2018 sureci bitmek uzere, Ekim ayinda DV2019 sureci baslayacak.

https://yesilkartforum.com/bulten/

• @crazycells 2020 için ne zaman başvuruyorduk 🙂

• @asilcenk
    Sizide Maalesef şöyle 2020 bekleme salonuna alalım

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1455/dv2020-bekleme-odası/114

• @smesut yeni konulara bakmamıştım hiç, güzel balık olmuş 🙂

• 2 Eylül itibariyle issued olan dünya geneli 41.301, EU geneli 17.756 kişi var.

• @entelman eu neredeyse 1 ayda 600 kişi artmış. Çok da iç açıcı değil sanki 😞
    Birde sayılar ile dv 2019 başlıklı bir konu vardı. Artık onu göremiyorum ???

• @fatihk Zaten EU'nun kotası yaklaşık olarak 18.500-19.500 kişi civarında. İlerleme bence kota bazında normal seyrinde işliyor gibi.
    Sorduğunuz başlık şu mu?
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/151/dv2019-bekleme-odası/4720

• ds260 dolduranların f ya da b1/b2 vizesi alma şansı ne kadar? çünkü ds160 da göçmenlik için form doldurup doldurmadığı , başvuru yapılıp yapılmadığı soruluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dustyblue Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

ds260 dolduranların f ya da b1/b2 vizesi alma şansı ne kadar? çünkü ds160 da göçmenlik için form doldurup doldurmadığı , başvuru yapılıp yapılmadığı soruluyor.

Bu tamamen amaciniza bagli, eger vize sartlarini sagliyorsaniz ve geri doneceginize ikna olurlarsa vizeyi verirler. Ozellikle turist vizesi basvurusu icin, cok acik bir nedeniniz olmasi iyi olur. Yani misal "gezmeye gidecegiz" demek oldukca ciliz ve amacsiz bir neden gibi duruyor kanimca, bunun yerine birilerinin dugunune veya torenine katilmak daha saglam bir neden gibi gorunebilir.

Green Card loto talihlisi oldugunuz zaten gorunecek sistemlerinde, o nedenle bu konularda yalan soylememek en dogrusu olur.

• anlamadığım şu insanlar basvuru yapıyor ve kazandınız ds260 doldurun deniliyor sonra o insanlarda bunu yapıyor. sonra kendi gerizekalı sistemleri yuzunden sıraları gelmıyor bu kısılerın ve bu sefer(1.5 sene beklettıkten sonra) turıst olarak gıtmek ıstıyorlar ve konsoloslukta e siz ds260 doldurmussunuz vıze veremeyız denılıyor. tam aksıne bu kadar zaman heveslendırdık sızı ama bızım sacmalamamız yuzunden bır suru stres yasadınız bari gıdın gezın demelerı lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dustyblue Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

anlamadığım şu insanlar basvuru yapıyor ve kazandınız ds260 doldurun deniliyor sonra o insanlarda bunu yapıyor. sonra kendi gerizekalı sistemleri yuzunden sıraları gelmıyor bu kısılerın ve bu sefer(1.5 sene beklettıkten sonra) turıst olarak gıtmek ıstıyorlar ve konsoloslukta e siz ds260 doldurmussunuz vıze veremeyız denılıyor. tam aksıne bu kadar zaman heveslendırdık sızı ama bızım sacmalamamız yuzunden bır suru stres yasadınız bari gıdın gezın demelerı lazım.

bu tur uygulamalara adalet acisindan bakamazsiniz, bunu bir "ayricalik" olarak gormelisiniz. Ozellikle de cekilisle oturum dagitmak kisisel yarara degil toplumsal yarara hizmet eden bir yasa, ki amacina da ulasiyor. Eger aile sponsorlu ya da is sponsorlu vizeler olsaydi dediginiz gibi kisisel yarar on planda olmaliydi.
    Adaletsiz deyince pek cok sorun cikiyor, soyle dusunun... ABD'de bulunup 15 yildir okuyup calisan ama henuz Green Card'i olmayan biri de ayni soruyu soruyordur... "Ben 15 yildir burada olmama ragmen henuz Green Card alamadim, rastgele ABD ile alakasi olmayan birine nasil verirler, bu hic adil degil" diye...

• iyi ama çekilişi kazananlara koydukları şart ds260 ı doldur ve bütün bilgilerini paylaş. daha sonra bunu yaptıkları için sen göçmen olmak istemişsin o nedenle vize veremeyiz demek saçmalık. 14 küsür milyon insan içinde 100 bin kişiye bunu söylemişsin ve 20 yılda 1 2 kere olan bir şey olmuş sıra gelmemiş. sırf bu nedenle vize vermemek aptalca geliyor bana. bir de şu var ds260 ı doldurdunuz mu sorusu son 5 yılda 10 yılda degıl ömrun boyunca karsına cıkacak sekılde soruluyor. yanı kazanıpta her hangı bır nedenle gıdememek bır daha abd ye gıdememek anlamınada gelebılır. bu cok ekstrem ve sacma bır durum(bence)

• benim case numaramda 24 k eylül bülteninde 25 k ya kadar açıklandığı gözüküyor ama hala mail gelmedi.Yukarıdaki arkadaş yılda 18-19 bin kişi alınıyor ortalama yazmış.Şimdi vize tarihi maili current olmama rağmen gelmeme olasılığı var mı ?

• @macarovski Senin numaran 2019 çekilişi için hocam, açıklanan numaralar 2018 çekilişi numaraları, sana mail gelmemesi normal; sana sıra gelmesi için önünde bir yıla yakın bir süre var. Bu sürede visa bulletini ara ara takip ederseniz ilerleyişi görebilirsiniz. Daha öncede aynı soruyu sorup cevabını almışsınız zaten, 2019 çekilişi eğer numaranız 6 binden düşük değilse en erken sıra gelmesi 2019 yılında olur. Zaten forumda da bu konu hakkında yeterince bilgi var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macarovski Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

benim case numaramda 24 k eylül bülteninde 25 k ya kadar açıklandığı gözüküyor ama hala mail gelmedi.Yukarıdaki arkadaş yılda 18-19 bin kişi alınıyor ortalama yazmış.Şimdi vize tarihi maili current olmama rağmen gelmeme olasılığı var mı ?

Suradan numaralari takip etmelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/bulten

Siz DV2019 talihlisiniz, lutfen basliginda DV2019 olan konulari kullanin sadece. Boylelikle bilgi karisikliginin onune gecmis olursunuz.

• 19.787'si EU bölgesinden olmak üzere dünya genelinde toplam 47.806 kişinin GC vizesi almasıyla, DV2018 tamamlanmış oldu. Alan arkadaşların hepsine hayırlı olsun. Detaylar;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

19.787'si EU bölgesinden olmak üzere dünya genelinde toplam 47.806 kişinin GC vizesi almasıyla, DV2018 tamamlanmış oldu. Alan arkadaşların hepsine hayırlı olsun. Detaylar;

hizli resim kotu tercih 🙂 turkiye disinda acilmiyor bilginize.

• @crazycells Şöyle yapalım o zaman. DV2018 güncel tablo,
    alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@crazycells Şöyle yapalım o zaman. DV2018 güncel tablo,
    alt metni

tesekkurler. 48.000, forumda tahmin ettigimizden yuksek, olmasi gerekenden dusuk. 2000 vizeye yazik oldu gercekten.

• @crazycells kalan 2.000 vize neden verilmedi, neden 50.000 dağıtılmadı? Nedenini merak ettim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |