Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @GizemGeo selam,
    Benim numaramda bi tik asaginizda. Soz ettiginiz sene af 22700 as kotasini asarak 8500 eu da yine kotasini asarak 18904 vize almis. Toplamda verilen vize 52342 imis.

Yani ozetle tum bolgeler icin cok yogun bir yil olmus ve 50K asilarak sanirm nacara vizeleri kullanilmis.

Bu sene durum af ve as icin suana kadar tam tersi yonde. Su ana kadarki tabloda bu current lar sonrasi cok buyuk bir degisiklik olmaz ise 2014 deki gibi bir durum yasanmaz diye dusunuyorum. Hatta gectigimiz ay eu icin rakamlarin ayarlanip son 3 ay icin belirlendigini dusunuyorum artik. Bu ay aciklanan rakamlara bakinca kcc kotalarini asmayacagini dusundugu iki bolgeyi current etsede eu da ki yogun talepten olsa gerek sayiyi asmamak icin yine temkinli davrandi.

Bu 18300 kotasi hesabini yapip sonrasinda 19500 lerde bir rakam aciklayan arkadasin ikinci hesabi son 2 ayda olan artirimin aynisi son ayda yapilinca tutuyor gibi. Ancak af ve as deki durum bu son ay sayisini olumlu/olumsuz etkileyebilir.

• Bu ay 651 gerçek case. No açıkladılar . Benim numarama 652 gerçek no kaldı . Umut fakirin ekmeği :((((

• Biz de ailecek yıkıldık. Yapacak bişey yok. Hayat devam ediyor.

• Hayırlısı buymuş

• yaktin bizi KCC surdaki insanlarin durumuna bak. yekta bile acaba gelirmi diyor 248XX numarasiyla. Ben ne deyim ne gercekten biilmiyorum.

• Yandık mı yanmadık mı bunu lütfen 15 temmuzdan sonra konuşalım. Ben hepimiz hala bir şansı olduğunu düşünüyorum. O şans gelecek inşallah...

• bende içimi dökeyim biraz da sonra kendi adıma kapayayım bu konuyu artık.

açıkçası belirsizlik gittiği için bir süre sonra güzel hayatlarımıza döneceğimizi düşünüyorum. müsterih olun arkadaşlar her şeye rağmen güzel hayatlar bizi bulacak. ama üzüldüm de onu söyleyeyim. samimi söylüyorum ben 35700'lerdeyim keşke 34000'lerde bitseydi ama en azından çok daha fazla kişi gidebilseydi. çünkü gördüğüm şeyler oldu, gerek yeşilkart buluşmalarında, gerekse bu forumda. çocuklarının istikballeri için buradaki yıllarını bırakmayı göze alanları gördüm. işlerini, deneyimlerini, statülerini bırakmayı göze alanları gördüm ve çok iyi insanlar hepsi biliyorum. hepside sürecin sonuna kadar umut doluydular. hayatlarımız içinde daima umut dolu olmamız dileğiyle her şey gönlümüzce olsun arkadaşlar 🙂

• @entelman Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@gizem Size sıranın gelmesi için reel ID anlamında en az 917 ila en fazla 961 dosya sayısı arasında ilerlemesi gerekiyor. Bu da bir sonraki bültenin yaklaşık olarak vize anlamında 1238 ila 1296 tık daha ileri atması anlamına geliyor. Şimdi soru şu; son aya girerken EU kotasında 1300 vize kalır mı? Şuan için bu tempo ile zor görünüyor. Benim tahminim son ay için 18300 max kotadan 500 vize geriye kalacak. Sizler adına EU'nun kotayı en azından 800-1000 adet daha artırmaları gerekiyor, bu olmaz bir şey değil ama kesin olur diyeceğimiz mertebede bir şey de değil. Bir ay daha heyecanlı bekleyişi sürdürmeye devam edeceksiniz kısacası.

@entelman yorumunuz için çok teşekkürler. Anladığım kadarıyla hedef 19binlerdeyse zaten söylediğiniz rakamlarda artması gerekiyor.
    Asya ve Afrika Ağustos’ta da hedefe ulaşamazsa belli bir yükseliş Avrupa’da öngörülebilir bu durumda o zaman?
    Son ayda EU da ne kadar vize kalacağını da ancak Temmuz ayındaki verilerle az çok öngörebileceğimizi anlıyorum.
    Umarım herkes için güzel haberler gelir, bu süreci kendimiz için ve güzel sonuçlar için pozitif yapıcı enerjiler yayarak geçirmemiz dileğiyle.

• @gizem Fiscal year sonunda EU bölgesine toplamda kaç vize verileceğini şuan için kimse bilmiyor. Bu sayı, senenin ilk başlarında 18300 olarak ele alındı ve herkes buna istinaden yorumlar yaptı. Ama şimdi artık 19500 sayısı dile getiriliyor. Hatta geçen seneyi göz önünde bulundurduğumuz zaman verilen vize sayısının yeri geldi mi 20500'ü geçtiği de görülüyor. Yani diyeceğim o ki; son bültende her an her şey olabilir. Brit Simon'un son paylaşımlarında, aslında temmuz ayı sonu itibariyle, EU bölgesinde kota sınırına ulaşıldığını ama yetkililerin az da olsa (enexpected small jump ifadesini kullanmıştı, bülten açıklanmadan önce) kota artırımına gittiğini gözlemliyoruz. Takip ettiğim başka bir forumda ise (Ruslara ait), en azından 1800 vize daha verileceği şeklinde yorumlar var. Ama neye dayandırılıyor, bilmiyorum. Nihayetinde bunlar tahmin. Olma ihtimali de var olmama ihtimali de.

• Bence bu saatten sonra sıfır beklenti olmalı . Çıkarsa şansa

• @yekta katılıyorum sana , isteseler 10 k bile artırılar ama istemiyorlar. tamamen siyasi nedenler başka birsey değil

• Bu ay da arttirmamalari istemediklerinin kaniti.akil var mantik var iki aydir 1k 1k artiyor son ay ne kadar artacak? Ya da son aya bu kadar yuklenirlermi kendilerine ? O kadar konsolosluk var istese yetistirirler demeyin kilit nokta o zaten hani o kadar vize acika kaliyordu demekki istemiyorlar.nefret ettirdiler artik insani ha simdi ha simdi derken mal gibi 1 sene çope gitti. Yaziklar olsun diyorum baskada diyecek bir sey yok.hala mac bitmedi diyenleride anlamiyorum artik sis kalkti ,olayin nasil isledigi anlasilamadi ama ne yapmak istedikleri ortada.senenin baslarindada belliydi kotu gittigi 2 3 ay sonra buyuk artis gelir dendi tabiki olmadi oyle bir sey. Bu iste en prof gozukende , en ufak fikri olmayanda tamamen esit.artik bekleme modundan toparlanma moduna gecersek iyi olur cunku uzun bi zaman gerekecek...

• KCC ye yazın diyorum.herkes yazsın.

• KCC yazalım diyoruz birbirimize bakıyoruz. Şimdi yoldayım 3 gün sonra bir mektup yazayım.50 tane yazsak yeter

• Bence de yazalım ne kaybederiz

• Güzel bi metin hazırlasın aramızdan ingilizcesi çok iyi olan birisi o zaman hepimiz yollayalım

• Yaa evet lütfen biri yapsın bunu belki etkisi olur

• Twitter dan yazmayi dusunuyorum

• Banned

@efeser Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Güzel bi metin hazırlasın aramızdan ingilizcesi çok iyi olan birisi o zaman hepimiz yollayalım

Turkçesini hazırlayıp gönderirseniz ben hemen ceviririm ingilizceye.

• Sayın kcc
    1 yılı aşkın bir süredir beklemekteyiz ve hepimizin psikolojisi ve düzeni aşırı derecede bozuldu.Evet biliyoruz kazandığımızda garanti olmadığını belirtiyorsunuz fakat gerçekten bunun hayaliyle koca bi zaman heba ettik sizden isteğimiz elinizden geldiği kadar en fazla vizeyi vermenizi talep ediyoruz teşekkürler iyi çalışmalar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |