Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, iş sebebiyle Amerikan telefon numarasına ihtiyacım var. T-Mobile sim kartını Türkiye'de aktifleştirip kullanabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐

@Lion-King eğer öyle olmuyorsa skype tan numara alabilirsin

• @Lion-King T-mobile sim kartini Turkiye'de activate yapamazsiniz, fakat eger ABD'de activate edilmisse, Turkiye'de data roaming yaparak rahatca kullanabiliyorsunuz. Sinirsiz data ve text mesaj veriyor. Arama ve voice mesajlarda dakikasi $.20 charge yapiyor. Turkiye'nin bircok yerinde kapsama alaninda sorun yok ama hiz malesef ABD'ye gore yavas.

• Merhaba, biz de ekim ayinda Abd'ye gittigimizde T-mobile magazasindan alt markalari olan ultramobile hattindan aldik. Satis gorevlisi yurtidisinda calisip calismayacagindan emin degildi ama biz alip denemek istedik.

Su anda Turkiye'deyiz ve hat her ay odeme yaptiginiz takdirde calisiyor. Ultramobile hatlari aylik 5 dolar odediginiz takdirde acik kaliyor. (Eger odeme yapmazsaniz hattiniz deaktive oluyor ve sadece Abd'de iseniz hattinizi aktive edebiliyorsunuz bu yuzden otomatik odemeye vermeniz ya da aylik odemelerinizi takip etmeniz onemli.) Burada yalniz dk ucretlerinden emin degilim, cok kisa 2dk kadar yaptigim gorusmede 2.5usd yukleme dustu, baska bir sorun da olmus olabilir. Ultramobile hatti bakarsaniz plan ve dakika ucretlerini arastirip karsilastirin yine de.

Baska alternatif olarak arastirdigimizda salesmate adinda bir servis bulduk. Internette arastirabilirsiniz. Istediginiz eyaletten numara alabiliyorsunuz ve telefonunuza salesmate aplikasyonunu indiriyorsunuz. Internetinizin oldugu her yerden aldiginiz abd numarasindan aranip, arama yapabiliyorsunuz normal telefondan konusur gibi, sadece aslinda arkaplanda internet ve aplikasyon calisiyor. Karsi taraf internetten degil Abd hattinizdan aramissiniz gibi goruyor ya da sizi arayacaklari zaman normalde oldugu gibi numaranizi cevirip size ulasabiliyorlar bir aplikasyon indirmeden. Ayrica telefon konusmasi kaydi, CRM sistemi, konusma ile ilgili not tutma vs. gibi ozellikleri de var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ben de aktive edebileceginize emin degilim, ama aktif olmus T-mobile hattini ben de Turkiye'de data ve text olarak kullandim.

• @zephyr, içinde söyledi: Türkiye'de T-Mobile Aktifleştirip Kullanma

Merhaba, biz de ekim ayinda Abd'ye gittigimizde T-mobile magazasindan alt markalari olan ultramobile hattindan aldik. Satis gorevlisi yurtidisinda calisip calismayacagindan emin degildi ama biz alip denemek istedik.

Su anda Turkiye'deyiz ve hat her ay odeme yaptiginiz takdirde calisiyor. Ultramobile hatlari aylik 5 dolar odediginiz takdirde acik kaliyor. (Eger odeme yapmazsaniz hattiniz deaktive oluyor ve sadece Abd'de iseniz hattinizi aktive edebiliyorsunuz bu yuzden otomatik odemeye vermeniz ya da aylik odemelerinizi takip etmeniz onemli.) Burada yalniz dk ucretlerinden emin degilim, cok kisa 2dk kadar yaptigim gorusmede 2.5usd yukleme dustu, baska bir sorun da olmus olabilir. Ultramobile hatti bakarsaniz plan ve dakika ucretlerini arastirip karsilastirin yine de.

Baska alternatif olarak arastirdigimizda salesmate adinda bir servis bulduk. Internette arastirabilirsiniz. Istediginiz eyaletten numara alabiliyorsunuz ve telefonunuza salesmate aplikasyonunu indiriyorsunuz. Internetinizin oldugu her yerden aldiginiz abd numarasindan aranip, arama yapabiliyorsunuz normal telefondan konusur gibi, sadece aslinda arkaplanda internet ve aplikasyon calisiyor. Karsi taraf internetten degil Abd hattinizdan aramissiniz gibi goruyor ya da sizi arayacaklari zaman normalde oldugu gibi numaranizi cevirip size ulasabiliyorlar bir aplikasyon indirmeden. Ayrica telefon konusmasi kaydi, CRM sistemi, konusma ile ilgili not tutma vs. gibi ozellikleri de var.

Salesmate'i biraz inceledim. Skype ile benzer mantığa sahip. Fakat daha kapsamlı gibi; text mesajı yollayıp/alabilmenizi sağlıyor mesela. Skype'ta mesaj alamıyorsunuz bildiğim kadarıyla.

Ama fiyat farkı baya var maalesef;

• Salesmate : 45$/3 month
      😕

Sanırım @knnrn in bahsettiği bir US Mobile vardı. Ona da biraz bakmıştım.

Resimde görüldüğü gibi kendi paketinizi kendiniz yapabiliyorsunuz. Ve çok düşük meblağlar olabiliyor.Ekran Alıntısı.PNG

Ama nasıl kayıt olunur veya bu planı yaptık ama nereye işlenecek anlayamadım. Yukardaki sayfadan herkes kendine göre bir plan yapabilir ama bu kişinin alacağı gsm hattına bu plan nasıl kayıt ediliyor bilemedim.

Anladığım kadarıyla; ilk önce SIM siparişi (3.99$) vereceğiz, sonra onu aktive edeceğiz (aktivasyon nasıl yapılıyor bilmiyorum; internet üzerinden olan bir şey mi yoksa fiziki olarak hazır bulunmalı mıyız emin değilim.). Ama aktivasyonu yaptıktan sonra bu plan hattımıza nasıl işlenecek bilmiyorum.

Ve bu hat TR'de çalışacak mı, o da bir soru..

• Bu konuda çözüm sağlıyoruz.
    Amerika'ya seyahat edecekler, Türkiye'de +1 ile başlayan ABD numarası kullanmak isteyenler, Amazon, Paypal, Ebay gibi platformlarda doğrulama için USA numaraya ihtiyacı olanlar için T-Mobile altyapısını kullanan sim kart ile Türkiye'den aktivasyon yaparak kullanmanıza imkan sağlıyoruz. Aşağıya link bırakıyorum.

http://www.hediyekervani.com/1-ile-baslayan-usa-abd-sim-kart-amerika-cep-tel-numarasi

• ⭐⭐⭐

Selamlar herkese ben burdan ucuz biz hat alıp kardeşim için h2b iş başvurularında kullanmak istiyorum. İş arama sitesinde gördüğüm kadarıyla mail ve numara yazmışlar. Acaba cv yi numaraya göndersem daha mı etkili olur. Aşçı kendisi günün coğu işte geçtiği için ben evdeyken ona başvurular yapacağım ama hızlı dönüş almak istiyorum aklıma bu fikir geldi ne önerirsiniz

• @ahsenaydgdu Ben, Amerika'ya gelmeden önce T-Mobile prepaid E-sim almaya çalışmıştım ama TR'den kredi kartını kabul etmedi. Daha öncesinde Skype üzerinden telefon numarası almıştım, konuşma kalitesi iyiydi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |