Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @Sono merhaba bizde DV2021 talihlisiyiz ancak ds260 dan sonra bizden kentucky henüz evrak talebi e-maili yollamadigi için istenmedi bizim no EU17XXX lerde sizin 7000lerde sanırım sizden ne gibi evraklar istendi bir de neden kenctucky den evrak onay e-maili almadınız ?

• ⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

@Sono merhaba bizde DV2021 talihlisiyiz ancak ds260 dan sonra bizden kentucky henüz evrak talebi e-maili yollamadigi için istenmedi bizim no EU17XXX lerde sizin 7000lerde sanırım sizden ne gibi evraklar istendi bir de neden kenctucky den evrak onay e-maili almadınız ?

Merhaba,

Aşağıdaki linkten ulaşabileceğiniz konunun ilk mesajını detaylı okuyunuz lütfen. Tüm sorularınıza ayrıntısıyla cevap veriyor 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1

• Sanırım umut etmenin bir anlamı kalmayacak bir duruma geldik.sira numarası bizim gibi 20 binlerden fazla olanlar için nisandan baslayacak bir surecte yetişme şansı ne olur vizenin, biri kesin bilgilerle çıkıp ne olursa olsun vize alabilirsiniz yada alamazsınız dese keşke de artık önümüzü görebilsek.ben şahsen sıra numarası 25 binlerden fazla olanlarda bir şans goremiyorum artık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit dvcharts verileri bugün yayınlandı. birkaç arkadaş üzerinde çalışıyoruz. çıkan sonuçları Sayılarla DV2021 başlığında yayınlayacağız.

ancak unutmayın ki bunlar matematiksel veriler olacak. yani diger etkenler bu verilerin işleyişini ve sonucunu etkileyebilir.

umudumuzu kaybetmeden beklemekten başka çaremiz yok ne yazık ki.

• Çok kötü bir haber umarım Biden bu konuyu iptal eder ama git gide umudum azalıyor ki konsolosluklar açılsa bile çok yoğunluk olucak . Ne kadar zor zamanlara denk geldik böyle .

• Arkadaşlar selamlar herkese. Üzücü gelişmeleri her talihli gibi takip ediyorum. Curtis Morrison'ın açacağı ve son katılımın 4 Ocak olduğu NO BAN 2021 davasına aramızda katılan kişiler var mıdır? Confirmation Number'ın düşük olması bu davaya katılmamak için bir sebep midir? Hiçbir şeyi riske atmak istemediğim için davaya katılmak istiyorum. Davaya katılmak bir handikap yaratır mı fikirlerinizi almak isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@genghiskhan, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Arkadaşlar selamlar herkese. Üzücü gelişmeleri her talihli gibi takip ediyorum. Curtis Morrison'ın açacağı ve son katılımın 4 Ocak olduğu NO BAN 2021 davasına aramızda katılan kişiler var mıdır? Confirmation Number'ın düşük olması bu davaya katılmamak için bir sebep midir? Hiçbir şeyi riske atmak istemediğim için davaya katılmak istiyorum. Davaya katılmak bir handikap yaratır mı fikirlerinizi almak isterim.

aramizdan katılmayı düşünen arkadaşlar olduğunu biliyorum. aşağıdaki başlığı takip ederseniz katilan arkadaşlar eminim bilgi verecektir.

cn'nizin düşük olması konusunda karar tamamen sizin. cn'niz oldukça düşük, yani mülakatlar başladığında ilk aylarda mulakattinizi yaparsiniz. yine de karar elbette sizin. bol şans

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari

• BritSimon adında bir youtuber keşfettim. Kendisi green card konusunda videolar çeken birisi, kendisini green card expert olarak tanıtmış. Bizim bu son durumla ilgili iki video çekmiş ilki özellikle soru cevap olan daha yararlı(kapak fotosu manidar:)). İlginizi çekebilir. Dv 2020 lere kısaca bekleyin ve rahat olun biden aklı başında biri bunu devam ettirmez diyor( özellikle eylül de alanlara) dv2021 içinde bilgi ve görüşlerini paylaşıyor;

• Ayrıca Av. Curtis Morrison da yeni bir video çekmiş önümüzde 4 yol olduğunu ve bekleyip sabırlı olmamız gerektiğini bunlardan birinden şubat içinde sonuç almayı güçlü şekilde umduğunu söylüyor. İstanbul da yaşanan geri çevirmelere de değinmiş. İzlemek isteyenlet için;

• Twitter da şöyle bir geriye gittim ve 22 hazirandaki kısıtlamadan sonra Biden ın attığı tweet i buldum;

Umarız hala aynı düşünüyordur..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Sayın @crazycells , geçen gün kararın uzaması konusunda yazışmıştık, maalesef korkulan başa geldi. Şu anda tek alternatif Biden göreve gelir gelmez bu kararnameyi kaldırmasıı mıdır? Yoksa curtis Morrison un dava açılacak söylemnide istinaden bu dava sonucunda da bu karar kalkabilri mi? Özellikle benim gibi Eylül ayında vizesi basılan kişiler için tavsiyeniz ne olur? Sayın @TURKEYANDUSA in belirttiği gibi Biden'a mesaj göndermek ya da herhangi bir şekilde bu itirazı dile getirmenin bir yolu var mıdır?

Mahkeme karari da baskan kararnamelerini yururlukten kaldirabilir ama kararnamenin "anayasa"ya aykiri olmasi lazim bunun icin. Aksi durumda mahkemeler durdurma karari cikartmiyorlar.

Biden, zaten goreve gelince bu yasagi kaldiracaktir, yani teorik olarak politikalarina uyumlu olan hareket bu... Hepimizin beklentisi de bu yonde... O nedenle su anda iletisime gecmeye calismak bosuna olabilir.

Bence 21 Ocak'i bekleyin, ben de sonrasinda bu yasagin kalkacagini dusunenlerdenim. Biden, konsolosluklari tamamen acmayacaktir (cunku daha once de dedigimiz gibi konsolosluktaki islemlerin yavas olmasinin en buyuk nedeni pandemi) ama vizesi olan kisilerin ABD'ye giris yasagini bence kesinlikle kaldiracaktir. Zaten vizesini almis kisilerin ABD'ye girisini engellemek Trump'in cikardigi bir sey 🙂 daha once benzeri var mi emin degilim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

@crazycells siz ve diğer tüm arkadaşlara paylaşımlar ve destekleriniz için bir kez daha teşekkür ederiz eksik olmayın. Biden ve harrise özellikle de liberal görüşleri ağır olan hukukçu ve potansiyel başkan adayı harrisin iptal edeceği kanaatindeyim.

Benim sormak istediğim şey sizin postunuzda belirtmiş olduğunuz vize yenileme yani uzatma durumu, yeni bir vizeye başvuru değil. Bilmiyorum belki farkı yoktur ama bizim aklımızdan geçen şey biz vizemizi aldık evet kısıtlamaya tabi ve bu kısıtlamadan dolayı vizede belirtilen zamandan önce giremeyeceğiz görünüyor, belirtilen vize son tarihinden önce giremeyeceğimiz için vizemizi uzatmak/yenilemek için konsolosluğa başvurmak istiyoruz. sizce vize yenileme/uzatma için başvurabilir miyiz? Postunuzda bir arkdaşımızın vizesini yenilediğinden bahsetmişsiniz buna benzer birşey yapabilir miyiz acaba?

Bu arada ankara konsolosluğu dv2020 vize görüşmesi yaptığını bildirmiş durumda şu an, sayfasında var. Forum da bunu arkadaşlardan paylaşanlar da olmuştu.

30 Eylul oncesinde vizenizi guncellemek mumkundu ama artik DV2020 vizeleri icin bir uzatma yapilmiyor maalesef.

Mart sonunda bekledigimiz mahkeme kararinda da buna dair bir bilgi yer almazsa, konsolosluklar uzatmayacaktir vizeyi. DV2020 sureci resmi olarak sona erdi maalesef, vize alim ve uzatma islemlerini resmi surec sona ermeden yapabiliyorsunuz ancak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Umarım sadece açıklamalarda kalmaz bu...

Yok, genelde boyle oluyor zaten. Onceki seferlerden de hatirliyorum. Yeni baskan, eski baskanin kararnamelerinin cok buyuk bir bolumunu ilk gun iptal ediyor ve yururlukten kaldiriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Twitter da şöyle bir geriye gittim ve 22 hazirandaki kısıtlamadan sonra Biden ın attığı tweet i buldum;

Umarız hala aynı düşünüyordur..

Ayni dusunuyordur...

Trump'in iddia ettiginin aksine, ulkeye yeni gelen gocmenlerin ciddi bir kisminin tum maddi birikimiyle gelip ABD'de isyerleri acip, baskalarina da istihdam sagladigina dair raporlar ve gazete haberleri ilk aylarda yayimlanmisti. Dolayisiyla gocmenlerin "is caldigi" soylemi, gercek verilere dayanmiyor...

• @crazycells, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

@Sono, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Umarım sadece açıklamalarda kalmaz bu...

Yok, genelde boyle oluyor zaten. Onceki seferlerden de hatirliyorum. Yeni baskan, eski baskanin kararnamelerinin cok buyuk bir bolumunu ilk gun iptal ediyor ve yururlukten kaldiriyor.

Bu konuda cok aceleci davranmamak ve buyuk beklentilere girmemek lazim. CBS news'e gore, Biden su ana kadar vize kisitlamalarini getiren kararnameyi iptal etme hakkinda hicbir aciklamada bulunmamis. Ayrica, Biden'in transition takimina bu konu sorulmus ama henuz hicbir yorum veya aciklama yapilmamis.

• @genghiskhan Biz Curtis Morrison'un "youngvtrump" davasına katıldık eşimle birlikte. Dava olumlu sonuçlandı, 181 ailenin 14 tanesi vize aldı, ülkeye giriş yaptı. 70 tanesine interview planlandı. 97 aile ise konsolosluklardan henüz cevap alamadı.(bize gelen update maillerinde bu şekilde yazıyor.) Biz de maalesef 97 ailenin içerisindeyiz. 31 Aralıkta expedite maili tekrar yollandı.

1.jpg

Bakalım, yıl sonu işlerin biraz yavaş yürüdüğünü de hesaba katarsak yeni yılın ilk çalışma haftasından umutluyuz. Fakat şöyle de bir durum var Ankara şuan Phase 1 konumunda sanırım, yani en sınırlı hizmet veren konsolosluklar arasında. Öte yandan 22 Aralıkdaki ara görüşmede Yargıç Chen, Hükümet avukatı K.Robinson'dan davacı ailelerin işlemlerinin henüz neden yapılmadığına dair bir rapor istedi. Bu aslında olumlu bir sonuç. 14 Ocak'ta kazanılan dava için 2. ara rapor görüşmesi olacak. Bakalım o zamana kadar bir çoğumuzun görüşme planlanmasının bitmesini bekliyoruz. Umarım açılacak olan 2.dava da iyi şekilde sonuçlanır. Curtis ve ekibi, şimdiye kadar 10-15 update maili ve 3 defa da nvc-konsolosluk-attorny maillerine bizler için hızlandırma mailleri attılar. Katılmak isteyenler için umarım yardımcı olmuştur.

• @cesurcaner, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

@genghiskhan Biz Curtis Morrison'un "youngvtrump" davasına katıldık eşimle birlikte. Dava olumlu sonuçlandı, 181 ailenin 14 tanesi vize aldı, ülkeye giriş yaptı. 70 tanesine interview planlandı. 97 aile ise konsolosluklardan henüz cevap alamadı.(bize gelen update maillerinde bu şekilde yazıyor.) Biz de maalesef 97 ailenin içerisindeyiz. 31 Aralıkta expedite maili tekrar yollandı.

1.jpg

Bakalım, yıl sonu işlerin biraz yavaş yürüdüğünü de hesaba katarsak yeni yılın ilk çalışma haftasından umutluyuz. Fakat şöyle de bir durum var Ankara şuan Phase 1 konumunda sanırım, yani en sınırlı hizmet veren konsolosluklar arasında. Öte yandan 22 Aralıkdaki ara görüşmede Yargıç Chen, Hükümet avukatı K.Robinson'dan davacı ailelerin işlemlerinin henüz neden yapılmadığına dair bir rapor istedi. Bu aslında olumlu bir sonuç. 14 Ocak'ta kazanılan dava için 2. ara rapor görüşmesi olacak. Bakalım o zamana kadar bir çoğumuzun görüşme planlanmasının bitmesini bekliyoruz. Umarım açılacak olan 2.dava da iyi şekilde sonuçlanır. Curtis ve ekibi, şimdiye kadar 10-15 update maili ve 3 defa da nvc-konsolosluk-attorny maillerine bizler için hızlandırma mailleri attılar. Katılmak isteyenler için umarım yardımcı olmuştur.

Merhaba, umarım sizin için de iyi bir gelişme olur ve vizenizi alırsınız. Acaba case number'ınız kaç?

• Malum zor süreçlerden geçiyoruz, zorlukları aşa aşa vizeyi alıyoruz, bu kez de vizemiz olmasına rağmen gidemiyoruz. ALLAH sonumuzu hayır eylesin

• @newyorker, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

caba case number'ınız kaç?

DV değil F2A (F21) vize kategorim. YoungVTrump'da genelde aile temelli vizeler üzerinden dava açmıştı. Davada yargıca ailelerin ayrı kalması üzerinden bir sunum yapılmıştı. Sanırım No Ban 2021 biraz daha geniş başvuru kategorisine sahip. @Muhtaradana'da Curtis'i takip ediyor sanırım twitter da görmüştüm. Daha detaylı biliyorsa bilgilenirir o da.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |