Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

• @TURKEYANDUSA Haber doğru, ama sadece belirtiği ülkeler için Trump yasağı kaldıracaktı. Bizim durumumuz göçmenlik, Turistik amaçlı ziyaretler için olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Trump bu yasağı 26 ocakta kaldıracaktı, ona karşı karar olarak kaldırmayacağız diyorlar. İçiniz rahat olsun, DV talihleri için yasak kalkacak inşallah! Mantıklı olan karar da bu zaten 🙂 Biden muslim ban ı bile kaldıracak, DV kazananları, vizesini alanları ülkeye sokmamak için bir nedeni yok. Normal zamanda ülkeye yılda 80 milyon turist giriyordu. 50bin kişi nedirki covid-19 un yayılmasını hızlandıracak, bakalım görelim.

• Biden 17 yeni emir yayınlayacakmış ilk günde.
    4 ana konu başlığı var.Biri göçmenlik.
    Belki ilk gün aldığı kararlar bizim seyahat yasaklarını doğrudan kaldırmakla ilgili olmayabilir ama bir kaç gün ve ya 2 3 hafta içerisinde bir rahatlama görüleceğini düşünüyorum.

• Ilk gun yani bugun imzalamasi beklenilen 17 kararname:

• Çok güzel şeyler olacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana harika haber 🙂 en yakin zamanda resmilesmesi ve uygulamaya gecirilmesi dilegiyle...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yeni tasari ve yasalarla ilgili surecleri su baslikta konusmaya devam edebiliriz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4030/biden-in-göçmenlik-reformu-yasa-tasarısı-20-ocak-2021

• Sıkıntılı süreçle ilgili bazı makale ve görüşleri dostlarla paylaşmak istedim:

Other major immigration orders passed by the incoming president include reversing plans to exclude people who are in the country illegally from the 2020 census, and preserving Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA). This program has shielded hundreds of thousands of people who came to the country as children from deportation.

However, the most ambitious immigration reform to be undertaken by Biden will be a bill that gives legal status and provides a path to citizenship to anyone in the country before January 1. It comes to an estimated 11 million people. The bill also aims to reduce the time that family members must wait outside the US for green cards.
    However, the most ambitious immigration reform to be undertaken by Biden will be a bill that gives legal status and provides a path to citizenship to anyone in the country before January 1. It comes to an estimated 11 million people. The bill also aims to reduce the time that family members must wait outside the US for green cards.

Now – the next most important thing are the remaining bans – particularly the PP10014. Biden did NOT revoke that ban today. He has not said that he would revoke it, but he has set a timeline of when he will be working on certain topics. He will be working on remaining immigration issues on January 29th, so if he does revoke PP10014, that is the most likely date. He may also address the 14 day regional bans (like the Schengen ban) at that time, but again, there are no published plans. So – we need to remain hopeful but patient. Please don’t be impatient and selfish about that timeline – Biden has a lot of important work to accomplish, so we can give him a few days!!

OK I hope that will explain the questions you could have.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

ankara büyükelçiliği resmi sitesinde, dün gece biden tarafından yürürlükten kaldırılan PP9643 ve 9983 nolu yasaları yürürlükten kaldırıldığını resmi olarak duyurdu.
    bizi ilgilendiren PP 10014-10052'lerin halen yürürlükte olduğunu da eklediler. umarım yakın zamanda o da kalkacaktır.

*"Başkan Biden’in Bildirisi uyarınca, 9645 ve 9983 sayılı Bildiriler kapsamındaki vize kısıtlamaları artık geçerli değildir. Bu bildirilerdeki kısıtlamalara tabi olan ülkeler Burma, Eritre, İran, Kırgızistan, Libya, Nijerya, Kuzey Kore, Somali, Sudan, Suriye, Tanzanya, Venezuela ve Yemen’dir.

Beş coğrafi COVID-19 Bildirisi (P.P. 9984, 9992, 9993, 9996 ve 10041) ve belirli vize başvuru sahiplerinin girişini askıya alan iki İşgücü Piyasası Bildirisi (P.P. 10014 ve 10052) yürürlükte kalmaktadır."*

• Bizi ilgilendiren konu bu 31 Marta kadar olan engelin kalkmasi. Bu konuda belki ticari vizelerden ziyade amerikali ve greencardlilarin yakinlarina verilecek olan vizelerin engelini kaldirmasi muhtemel gozukuyor. Asilamaya basladik sikinti yok da diyebilirler yada ulkeye girislerde green cardlilara asi sarti getirebilirler.

• Arkadaşlar J1 Training Programı kapsamında Alaskada bir otelden 1 yıllık iş teklifi aldım, sponsor görüşmem onaylandı. Vize başvurusu için evrakları toplayacağım ancak süreçten dolayı emin değilim. Sizce şuan vize başvurumun onaylanma ihtimali var mı?

• @Captainmert 31 Mart 2021 e kadar devam eden Ban ( PP 10014-10052) ın öncesinde Biden tarafından kaldırılmasını, ya da zaten 31 Martta kendiliğinden kalkmasını bekliyoruz çoğumuz 🙂 O zamana kadar bir öngörüde bulunmak zor, Ban kalkınca yaşanacak konsolosluk yoğunluklarına göre de randevu tarihleri nasıl olacak o da şu anda bir bilinmez. Siz bu süreçte tüm hazırlık ve başvurularınızı bitirin ki olabilecek hazır durumda olursunuz BAn kalkınca

• @hulyaek keşke bir an önce bu konuda gelişme yaşansa, her geçen gün bizim için kayıp.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Captainmert, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Arkadaşlar J1 Training Programı kapsamında Alaskada bir otelden 1 yıllık iş teklifi aldım, sponsor görüşmem onaylandı. Vize başvurusu için evrakları toplayacağım ancak süreçten dolayı emin değilim. Sizce şuan vize başvurumun onaylanma ihtimali var mı?

Yasak 31 Mart'a kadar devam ediyor.

31 Mart sonrasi WAT icin vize almaniz mumkun olacak. Alaska, hava sartlarindan dolayi Amerikalilar arasinda cok populer bir yer olmadigi icin saniyorum ki calisma vizesi almaniz cok problem olmayacak. Ama tabii bunun kararini konsolos verecek.

• Emeklilikte yasa takilmak gibi greencardda yasa takilanlardan olduk. 21 yas alti gc vize gorusmeleri devam ediyor. sanki onlar calismayacakmis gibi davraniliyor 21 yas ustu yada aile ile gidenler ayni sekilde muamele gormeli. Ayrica yiginla bekleyen talihlilerde var lottery vasitasiyla, entry date ileri tarihe ve genis spektrumda vererek mulakatlara herkese alinabilir. Bu sureci kohizlandirarak bu kadar insanin yigilmasi onleneyecektir. Bu cumaya kadarki kararnamelerinde bizi araya sokarak aradan cikartabilir.Gunde 3 kere associate presse bakarak geciriyoruz. 🙂

• Yani ben green card mülakatlarının ertelenme kararından muaf mı oluyorum. Çünkü bunu ilk defa duydum ve beni aşırı heyecanlandırdı .

• @caiagvok sizin numaraniz cekilisle green cards benziyor dolayisiyla sizde bekleyen gruptasiniz. Yanılmıyorsam es veya 21 yas altı olup bir abd vatandasının yada greencardlının yakınıysanız beklemezsiniz

• Çok güzel haberler gelmeye başladı. PP10014&10052 için yolun sonu görüldü gibi @crazycells @MySea

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |