Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marvin, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

DV2020 için mantıken çok bir şey değiştirmez zaten yargıç 12 marttan önce karar vermeyeceğini söylemişti

Karar sadece vize almayi degil, ABD'ye girisi de yasakliyor. O nedenle yasak devam ettigi surece 23 Nisan'dan sonra alinmis gocmen vizeler ile ABD'ye giris mumkun gorunmuyor (istisna vizeler haric).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mümine, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Biden 20 Ocak’ta göreve başlayınca bu kararnameyi iptal eder belki iyimser düşünelim sonuç iyi olsun

bizim beklentimiz de o yonde...

Birkac haber sitesinde White House'tan gelen dedikodulari okudum... Trump'i gaza getiren ekip 'Biden, eger bu yasagi iptal ederse, pandemi nedeniyle issizligin arttigi bir zamanda var olan az sayida isin yabancilara verilmesine neden olacagi icin Amerikan vatandaslarina ciddi bir aciklama yapmak zorunda' diye dusunuyormus...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebc, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Sayin @crazycells, DV2020 vizemi acilan davalar sonucunda 12 eylulde aldim ancak vizenin uzerinde annotation kisminda "Entry subject to PP10014" yazmakta.
    PP10014 kararnamesi 31 aralikta bitiyor. Suan icin extend edilen kararname baska bir PP kodu ile cikarildi. Suan icin giris yapmam mumkunmu?

Maalesef ben de giris yapmanizin mumkun oldugunu dusunmuyorum. PP kodu cok onemli degil, bu yasak onceki yasagin uzatilmisi, zaten onceki kararda da bu yasagin uzatilabilecegi yaziyordu. Dolayisiyla bunu oncekinden bagimsiz bir karar olarak dusunmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemist, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Marta kadar uzama kararı F2A ları etkiliyor mu?

Maalesef etkiliyor. Ilk iletiye onceki yasalarin basliklarini ekledim, oradan istisnalari okuyabilirsiniz. Istisnalarin disindaki tum gocmen vizeler yasaktan etkileniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caiagvok, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Bu uzatma kararı sonucu ne olacak şimdi dv2021 ler. Gc için mülakatlar yapılmayacak mı

Hayir, maalesef yasak kalkana kadar mulakatlarin devam etmesini beklemeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini 31 Mart 2021'e Kadar Durdurma Kararı (1 Ocak 2021)

Henüz detaylar netleşmiş değil veya resmi açıklama yok gördüğüm kadarıyla ama şimdi bu duruma hem canımızı sıkıldı hem kafamız karıştı. kötü senaryoya göre düşünelim. bizim örneğimizi üzerinden gidelim. biz vizemizi 25 eylül 2020 de aldık ve sağlık raporu gerekçesiyle pasaportumuzda vize geçerlilik tarihi 21 Mart 2021 olarak görülüyor. diyelim ki girmemize engel olan kararname bu şekilde devam etti ve 31 marta kadar üzerinde PP10014 yazılı vizelere sahip kişiler etkilendi. bizim vizemizde belirttiğimiz gibi geçerlilik tarihi 21 mart 2021 yazıyor, biz bu durumda ne yapacağız? konsolosluğa yeni bir sağlık raporu alarak yeniden mi başvuracağız? acaba yeniden vize ücreti ödemek zorunda kalır mıyız? sizce nasıl bir süreç bizi bekler? umarım Biden bunları iptal eder ya da içeriklerini değiştirir. önceki postlarda paylaşılan avukat 11 ocakta her iki kısıtlama için dava açacağını söylemiş belki mahkeme iptal eder.

Su an icin yeni bir DV2020 vizesi almaniz mumkun degil maalesef.

Ancak mahkeme karariyla yeni bir vize almaniz mumkun olur. Eger yasak 31 Mart'a kadar devam ederse elinizdeki vize ile ABD'ye girmeniz mumkun olmayacak.

• @crazycells bugün de greencard ücretlerini ödemiştim. Söyleyecek bir şey bulamıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA sizler ve bizler adına inanılmaz üzücü bir durum 😞 umarım biden, gelir gelmez sizler ve bizler için en güzel kararı verecektir. en çok sizler icin bu sancılı sürecin bitmesini diliyorum.

umudumuzu kaybetmeyin..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Gocmen vizesini 23 Nisan'dan once almis ama daha sonra yeniletmis arkadaslar icin guncelleme yapayim.

Facebook'tan mesaj gonderen bir arkadasin dedigine gore, (ayrica yukarida da belirtildigi gibi) ucus gorevlilerinin elinde liste varmis ve listede adi olmayan birkac kisi ucaga binebilmis sadece, listedeki hickimse ucaga alinmamis maalesef.

Yani, su an anladigim kadariyla mahkeme karariyla vize alan kisilerin girisini engellemeye calisiyorlar. Fakat daha onceden alinan vizenin uzatmasini yaptiysaniz ve ABD'ye girisi henuz gerceklestirmediyseniz o durumda surec daha da karismadan, ilk firsatta ABD'ye giris yapmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA maalesef bu isin kesin cozumu 21 Ocak'ta Biden'in basa gecer gecmez Trump'in tum EO'larini kaldirmasi.

• Forum üyeleri. Vize mağdurları olarak olarak Başkan Biden'e mesaj göndersek uygun olur mu acaba

• @TURKEYANDUSA Neden olmasın? Ancak etkili bir yöntem belirlemekte fayda var. Dikkat çekici bir şekilde hazırlanırsa olumlu olabilir.

• Sayın @crazycells , geçen gün kararın uzaması konusunda yazışmıştık, maalesef korkulan başa geldi. Şu anda tek alternatif Biden göreve gelir gelmez bu kararnameyi kaldırmasıı mıdır? Yoksa curtis Morrison un dava açılacak söylemnide istinaden bu dava sonucunda da bu karar kalkabilri mi? Özellikle benim gibi Eylül ayında vizesi basılan kişiler için tavsiyeniz ne olur? Sayın @TURKEYANDUSA in belirttiği gibi Biden'a mesaj göndermek ya da herhangi bir şekilde bu itirazı dile getirmenin bir yolu var mıdır?

• @crazycells siz ve diğer tüm arkadaşlara paylaşımlar ve destekleriniz için bir kez daha teşekkür ederiz eksik olmayın. Biden ve harrise özellikle de liberal görüşleri ağır olan hukukçu ve potansiyel başkan adayı harrisin iptal edeceği kanaatindeyim.

Benim sormak istediğim şey sizin postunuzda belirtmiş olduğunuz vize yenileme yani uzatma durumu, yeni bir vizeye başvuru değil. Bilmiyorum belki farkı yoktur ama bizim aklımızdan geçen şey biz vizemizi aldık evet kısıtlamaya tabi ve bu kısıtlamadan dolayı vizede belirtilen zamandan önce giremeyeceğiz görünüyor, belirtilen vize son tarihinden önce giremeyeceğimiz için vizemizi uzatmak/yenilemek için konsolosluğa başvurmak istiyoruz. sizce vize yenileme/uzatma için başvurabilir miyiz? Postunuzda bir arkdaşımızın vizesini yenilediğinden bahsetmişsiniz buna benzer birşey yapabilir miyiz acaba?

Bu arada ankara konsolosluğu dv2020 vize görüşmesi yaptığını bildirmiş durumda şu an, sayfasında var. Forum da bunu arkadaşlardan paylaşanlar da olmuştu.

• Şuan hali hazırda ABD'de ikamet etmekte olan yeşil kart sahiplerinin ABD'ye giriş çıkış yapmalarında herhangi bir kısıtlama var mı?

• Trump'a çok fazla şey söylemek istiyorum ama forum kurallarımıza sadık kalıyor ve öfkemi içimde yaşamakla yetiniyorum...

Biden ve Harris'in seçim öncesinde özellikle göçmenler ile alakalı olumlu düşüncelerine defalarca şahit olduk. Aşılama süreçlerinin de muhtemel olumlu etkileri ile önümüzü açacaklarına ve en az zararla süreci atlamamıza yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Yine de 20 Ocak'ta başkanlığı devralır almaz bu işe bakabileceklerini düşünmek fazlasıyla optimist bir düşünce olacaktır. Ve bu düşünceye kapılmak bizi üzer. Sanırım yapılabilecek en iyi şey; bol bol dua edip, en kısa sürede bu işin çözülmesini temenni etmektir.

• ⭐⭐⭐

Biden'ın basın sözcüsü, bir sonraki Beyaz Saray sözcüsü aynı zamanda, Biden - Harris'li Beyaz Saray'dan 20 Ocak öğleden sonra Trump yönetimin gece yarısı düzenlemelerini durduracak ya da erteleyecek genelge yayınlanacağını açıkladı.

Umarım sadece açıklamalarda kalmaz bu...

• ⭐⭐⭐⭐

@entelman yok bu yasaklar yeniyi kapsıyor dv2020 de nisan ayından sonraki süreç içindi yanlış hatırlamıyorsam. hali hazırda gc sahipleri için bir kısıtlama yok.

• @Sono malesef talihli bir talihsiz olduk gibi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |