Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,

Su anda sacma sapan bir durumun icerisindeyim. Ailecek greencard'imizi aldik sonra covid patladi vizelerimiz iptal oldu sonrasinda tek basima tekrar vize aldim ve ilk girisimi gerceklestirdim. Ailemle birlikte giris cikislarini yapabilmem icin vizeye ihtiyaclari var. Ilk bir kac yil yanlizca giris cikis yapacagimiz icin onlara Turist vizesi almak istiyorum fakat bu nasil mumkun olur bilmiyorum. Neticede Greencard'dan sponsor olsam ve yine 6 ay icinde covid etkisinden gidemezsek yine patlayacak. Fikir verecek arkadaslar varmi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@YollardakiAdam, içinde söyledi: Greencard'i Iptal Olan Aile Bireylerine Turist Vizesi

Selamlar,

Su anda sacma sapan bir durumun icerisindeyim. Ailecek greencard'imizi aldik sonra covid patladi vizelerimiz iptal oldu sonrasinda tek basima tekrar vize aldim ve ilk girisimi gerceklestirdim. Ailemle birlikte giris cikislarini yapabilmem icin vizeye ihtiyaclari var. Ilk bir kac yil yanlizca giris cikis yapacagimiz icin onlara Turist vizesi almak istiyorum fakat bu nasil mumkun olur bilmiyorum. Neticede Greencard'dan sponsor olsam ve yine 6 ay icinde covid etkisinden gidemezsek yine patlayacak. Fikir verecek arkadaslar varmi acaba?

merhaba. durumu daha net anlayabilmek için soruyorum;

• şuan abd'de misiniz?

• ikinci kere vizenizi bastirdiginizda aile bireylerinize neden vize basilmadi?

aile bireyleriniz ilk girişlerini dv vizesi ile yapamadilarsa zaten dv vize halkları ne yazık ki iptal oldu dediğiniz gibi. onlar için aile sponsorluğunda (eş + 21 yaş altı bekar çocuk) vize almanız en mantıklısı olacaktır ki sonradan green card hakları olabilsin. aile sponsorluğunda vize basvurunuz sonucunda abd'ye girişin sorun olacağını zannetmiyorum. çünkü halen cok fazla uçuş var. vize yasaklari olmadığı sürece girişiniz sorunsuz olur.

turist vizesi için basvurulari şuan en erken 30 eylül 2021'e veriyor Ankara konsoluslugu. bu sizin için çok daha uzun bir süreç ve aile bireylerinize ABD'ye giriş + kisa bir süre kalış dışında bir hak kazandirmayacak.

• @gucarslan

şuan abd'de misiniz?
    Hayir degilim... 3-4 yil sonra tasinmayi planliyorum. bu surede 6 ayda bir girip cikis yapacagim.
    ikinci kere vizenizi bastirdiginizda aile bireylerinize neden vize basilmadi?
    covid salgini varken cocuklari ordan oraya suruklememek icin!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@YollardakiAdam, içinde söyledi: Greencard'i Iptal Olan Aile Bireylerine Turist Vizesi

@gucarslan

şuan abd'de misiniz?
    Hayir degilim... 3-4 yil sonra tasinmayi planliyorum. bu surede 6 ayda bir girip cikis yapacagim.
    ikinci kere vizenizi bastirdiginizda aile bireylerinize neden vize basilmadi?
    covid salgini varken cocuklari ordan oraya suruklememek icin!

cevabınız için teşekkür.

aile bireyleri icin sorum farklı bir durum olup olmadığını öğrenmek icindi, yanlış anlamayın lutfen.

aile bireyleriniz için turist vizesi başvurusu yapabilirsiniz ama dediğim gibi bu sadece onlara kısa süreli kalış sağlar. daimi oturum için bir katkısı olmayacaktır.

ayrica, eğer planınız 3-4 yil sonra tamamen yerleşmek ise Re-entry Permit başvurusu yapmanız sizin green card hakkiniz icin de en sağlıklısı olacaktır. çünkü 3-4 yil boyunca her 6 ayda giris çıkış yapmak sorun yaratabilir sureciniz icin de.

• Reentry permit alsam 6 ayda bir giremem, 6 ayda bir giremezsem vatandasliga giden sure uzuyor. 6 ayda bir girebilirsem vatandasligi daha kisa surede alabiliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@YollardakiAdam bu yolla vatandaşlığı alamazsınız ne kısa ne uzun 3 4 yıl sonra yerleşmeyi planlıyorsanız hatta green cardınızı kaybetme ihtimaliniz bile bulunuyor şu iletiyi okumanızı tavsiye ederim.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/518/greencard-kazananlar-amerikada-ne-kadar-yasamak-zorunda/8

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Selamlar,

Ailenizin ABD'ye giris cikis nedenini anlayamadim, turistik amacla mi girip cikacaklar?

Eger gocmenlik istekleri varsa veya ABD'de kalici olarak yasamayi planliyorlarsa maalesef turist vizesine uygun degiller demektir. Turist vizesini almak icin ABD'de kalici olmayacaklarini konusunda konsolosu ikna etmeleri lazim. Su basliktaki bilgileri inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇

• Daha önceki yıllardaki Green Card da çekilişi kazanıp vize alamamak sonraki yıllarda turist vizesine engel olur mu?

2004 yılında Green Card kazandım ama vize görüşmesine gitmeden elendim. Başvuru bilgilerine eşim gitmek istemediği için yazmamıştım. Daha sonra gönderilen evraklarda aile bireylerini yazın dedikleri için eşimi de yazınca beni diskalifiye ettiler. Şimdi kızım turist vizesi almaya gittiğinde benim adıma ve kızım adına Green Card görünüyor diyerek vize vermediler. Bu sorunu nasıl aşabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@filiz-arikan, içinde söyledi: Greencard'i Iptal Olan Aile Bireylerine Turist Vizesi

Daha önceki yıllardaki Green Card da çekilişi kazanıp vize alamamak sonraki yıllarda turist vizesine engel olur mu?

2004 yılında Green Card kazandım ama vize görüşmesine gitmeden elendim. Başvuru bilgilerine eşim gitmek istemediği için yazmamıştım. Daha sonra gönderilen evraklarda aile bireylerini yazın dedikleri için eşimi de yazınca beni diskalifiye ettiler. Şimdi kızım turist vizesi almaya gittiğinde benim adıma ve kızım adına Green Card görünüyor diyerek vize vermediler. Bu sorunu nasıl aşabiliriz?

hic gocmen vize almadiniz degil mi? yani su anda green card'iniz yok?

"Green Card gorunuyor" derken ne demek istediler acaba? eger sistemde gocmen olarak gorunuyorsaniz zaten gocmen olmayan vizeleri almaniz mumkun degil, once gocmenliginizi iptal etmeniz lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |