Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahimasar Hahaha 😅 Amin abicim. Şampanya olayı iyimiş ama. Teşekkür ederim. İnşallah darısı başına abicim 🙏 🙂

• Arkadaşlar herkese merhaba;
    Yeni mutasyon sebebi ile afrika ülkelerine uçuşlar durduruldu. Haliyle afrika ülkelerinden h2b alımı olmayacak. O sebeble daha çok eleman ihtiyacı olacağından, gelmeyi düşünen arkadaşların başvurularını hızlandırması şanslarını arttırmak adına yararlı olacaktır. Bilginize.. şimdiden hayırlı olsun 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhanozbekk, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

Arkadaşlar herkese merhaba;
    Yeni mutasyon sebebi ile afrika ülkelerine uçuşlar durduruldu. Haliyle afrika ülkelerinden h2b alımı olmayacak. O sebeble daha çok eleman ihtiyacı olacağından, gelmeyi düşünen arkadaşların başvurularını hızlandırması şanslarını arttırmak adına yararlı olacaktır. Bilginize.. şimdiden hayırlı olsun 🙏

Uyari icin tesekkurler; evet dediginiz gibi Afrika'li iscilerin isgucunu olusturdugu alanlarda daha cok elemana ihtiyac olabilir 👍

• Merhaba,h2b için sponsor arayışındayım bir kaç gündür. Fakat indeed ve linkedin gibi sitelerdeki ilanları çoğu güncel değil veya ilan sayısı yetersiz. Başvuru yapabileceğim güncel işler olan bir site önerebilir misiniz ? Teşekkürler.

• @orhanozbekk Orhan bey siz hangi meslek için başvuru yaptınız? Gideceğiniz şirket Türk mü yabancı mı?

• @okanglydn ben server olarak başvurmuştum. Amerika’ daki acenta ile anlaşıp geldim. Türkiyede bunun ile ilgili acenta yok maalesef

• @oguzcan41 merhaba, bu konu ile alakalı uzun bir yazı yazmıştım. Bir kaç sayfa geri gidersen göreceksin yada profilden de direk bakabilirsin.

• Merhaba
    Ben 4 yıl turizmde çalıştım 23 yaşındayım ve askerlik yaptım. H2B almak istiyorum CV hazırladım internetten ilanlara başvuruyorum ama dönüş olmuyor.

1-Yaz dönemi için başvurular ne zaman bitiyor?
    2-Hangi sitelerden hangi şirketlere başvurmalıyım?
    3-Başvururken neye dikkat etmeliyim?
    4- CV'de en çok neye dikkat ediyorlar? CV hazırlarken verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?
    5-CV'de yazan işleri doğrulamamı istiyorlar mı ben biraz ekleme yaptım da kafadan
    6-İyi derecede ingilizce orta rusça ve biraz almancam var ne tür bir iş yapmalıyım. Zorluğu önemli değil

Şimdiden teşekkür ederim

• H2B BAŞVURMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞLARIN, BAŞVURMADAN ÖNCE DİKKATLİ OKUMASI RICASIYLA 🙏

Herkese merhabalar;
    Çok fazla mesaj aldığımdan pek yetişemiyorum artık. Herkesin sorusunu yanıtlamaya çalışıyorum elimden geldiğince ve Olabildiğince yanıtsız bırakmamak için elimden geleni yapıyorum ama herkese tek tek bunu anlatmak çok zamanımı alıyor. Bir yandan iş, diğer yandan saat farkınıda araya katınca yetişmek çok zor oluyor. O yüzden H2B ile alakalı belli başlı maddelere, deneyimlerimide ekleyerek açıklık getirmek istiyorum.
    Bu vize türüne başvuracak arkadaşların ilk olarak güzel bir CV hazırlayarak başlamalarını tavsiye ediyorum. Affınızı sığınarak söylüyorum ama bazı arkadaşlar benim ile öyle garip cv ler paylaşıyor ki, türkiyede bile iş bulması zor. Cv hazırlamak bu kadar zor olmamalı. Çok güzel online siteler var. Biraz vakit ayırın yeter. O yüzden CV nizde olması gerekenleri şöyle sıralayayım;

• Fotoğraf kesin ekleyin
    • Kişisel bilgileriniz tam olsun (uyruğunuz,cinsiyetiniz, yaşınız, medeni durumunuz vb)
    • Skype ID ekleyin(mülakat aşamasında lazım olacak)
    • Her ne kadar H2B vasıfsız işçi alımı diye geçsede, iş uygulamaya gelince deneyim arıyorlar. O yüzden başvuracağınız pozisyona yönelik EN AZ 3 senelik bir iş deneyimi ekleyin muhakkak.
    • Eklediğiniz işleri detaylandırın. Hangi görevleri yaptınız, görev tanımını neydi vb.
    • Aradıklarını pek duymadım ama Referans muhakak ekleyin.
    • Dil bilginizi ekleyin.
    • Varsa sertifikalarınızı ekleyin
    • Eğitim durumuzu ekleyin
    • Kendinizi tanıtan bir metin ekleyebilirsiniz(isteğe bağlı) mesala neden ben? Gibi.
    • Varsa sosyal aktivite veya hobilerinizi ekleyin (isteğe bağlı)
      Resume nizde olması gereken belli başlı şeyleri bu şekilde sıralaya bilirim. İçerik tabiki de önemli ama bir o kadar da formatı da önemli. Psikolojikmen düşünün, sizin önünüze karmaşık bir cv gelse okumaya bile tenezzül etmezsiniz belki de. Direk negatif bir enerji verir insana. Bu bilgileri eklerken kişi önüne aldığında, karmaşık olmayan, yazıları simetrik, düzgün anlaşılır bir formatta olması da çok ama çok önemli.
      Bunun yanı sıra kendinize birde cover letter metni hazırlayın. Şöyle ki; başvurduğunuz pozisyona yönelik, bu sektörde tecrübeli olduğunuzu anlatan, özgüveni yüksek, kendinden emin bir metinden bahsediyorum. Bunuda bitirdikten sonra, ekte cv niz ve üste cover letter yazınız sabit kalacak şekilde mail göndermeye başlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra diğer sık sorulan sorulara da cevap vereyim;

• Bu vize türünün ilk başvuru yada son başvuru diye belli başlı kesin bir tarihi yok. Sadece şansınızı arttırmak adına gitmek istediğiniz sezonun 3-4 ay öncesinden başvurmaya başlayın.
    • Bu vize türünde yaş sınırı yok
    • Kış sezonu florida, colorado, utan tarafları,
    • Yaz sezonu new york, nort carolina, pennsylvania, new jersey, connecticut tarafları
    • Genelde out of country i kış sezonu olan florida tarafları alıyor. Buradaki in country leride yaz sezonu olan yerler alıyor. Yani imkansız demiyorum ama yazın out of country gelmeniz, kış sezonuna göre biraz daha düşük. O yüzden kış sezonu şans oranınız daha yüksek.
    • Nasıl bir ingilizcem olması gerekiyor diye soruluyor. Her ne iş olursa olsun yabancı bir ülkede şu seviye yeter demek bana çok anlamsız geliyor. İletişimin olmadığı yerde neyi ne kadar başarmak mümkün olabilir ki! O yüzden ingilizceniz ne kadar iyise, sizin içinde o kadar yararlı olur demek istiyorum sadece.
    • Bu vize türünde ağırlıklı olarak hospitality alanında alım oluyor.
    • Acenta ile anlaşabildiğiniz gibi, Bireysel olarak direk işveren ilede anlaşıp gelebilirsiniz.
    • Bu vize türünde cebinizden kuruş para çıkmıyor. Herşeyinizi işveren karşılıyor.
    • Bu vize türünü 6 aylık alıyorsunuz ve her 6 ayda bir 3 seneye kadar uzatabiliyorsunuz.
    • Bu vize türünde işveren size sponsor olmayı kabul ederse süreç greencard a kadar gidiyor. Şuan çalıştığım yerde böyle kişi var. Bu sene almış daha greencard nı. Ayrıyetten türk bir çift var, onlarında çalıştığı iş yeri geçen ay greencard süreci başlattı. Bunu söylüyorum çünkü çoğu insan greencard a başvurulamadığını söylüyor. Altınız çizmek istedim.
    • Genel olarak söylüyorum, Bu vize türünde petitions aldığımızdan spesifik olarak farklı bir durumunuz yok ise genelde vizenizi alıyorsunuz. Vize reddiniz biraz düşük bir ihtimal.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Umarım atladığım birşey olmamıştır. Umarım bir faydası dokunur ve umarım herkes gönlünden geçeni hayırlısı ile gerçekleştirir. Şimdiden hepiniz için hayırlısını diliyorum 🙏

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐

@orhanozbekk hocam gerçekten tek tek anlatmışsın helal olsun... eline emeğine sağlık...

• @denizci10 Rica edeeim.amaç yardım etmek. Umarım doğru kişilere ulaşır 🙏

• @orhanozbekk merhaba dil seviyesi icin b1 dusuk bir seviye midir? Ve süre 3 yıl olarak kesin uzatılıyor mu? Siz 3 yıl kalacaksınız sürenin sonunda kalmak icin nasıl bir yol izlemeyi düşünüyorsunuz?

Yazdıklarınız sayesinde içimde umut yeşerdi. Çok teşekkür ederim verdiğiniz kıymetli bilgiler icin.

• @ysfhd Merhaba;
    Rica ederim umarım faydası dokunur.

B1 seviyesi yeter bence.
    Ben acenta ile çalışıyorum. Acentam her sezon bitimine yakın bana iş listesi gönderiyor ve gönderdiklerinin arasından uzatma yapabilmem için iş seçiyorum. Bu şekilde her 6 da bir, 3 seneye kadar uzatıcam. Acenta dışında bireysel gelseniz bile kolaylıkla in country işleri bulup uzatma yapmanız mümkün.
    Farklı seçeneklerim var elbet ama şuanlık için kolay diyebileceğim yöntem, işverenimin kabul etmesi halinde h2b den green card sürecine geçiş yapabilmek. Zamanla daha kolay yöntemler bulursam onları da deneyeceğim elbet.

Gerçekten maddi anlamda cebinizden kuruş para çıkmadan bence gelebileceğiz en kolay vize türü. Deneyin derim. Hakkınızda hayırlı olsun. Gönlünüzce olsun herşey 🙏

• @orhanozbekk teşekkür ederim, çok sagolun 🙏

• @orhanozbekk Sevgili Orhan Ozbek, paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Gönderdiğiniz site de iş ilanlarında "cases" yazanlar iş kolu kodları mı oluyor? Yani hangi işe mesleğimin uygun olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Ayrıca sizin çalıştığınız acentaya üye olarak ve bilgilerimizi paylaşarak daha mı kolay iş bulabilirim? Tekrardan teşekkür ederim.

• @tbone merhaba
    O kodlarla bizi ilgilendiren bir durum yok.
    H2b de hizmet sektörüne yönelik alım yapıyor.
    Genelde alınan pozisyonlar;
    Landscape, aşçılık, housekeeperlık ve serverlık.
    Landscape işi imkansız değil ama çok zor. Çünkü meksikalıların elinde.
    Aşçılık deneyiminiz yoksa zaten olmaz. Tecrübeye dayalı.
    Geriye housekeeperlık ve serverlık kalıyor. İkisini kıyasladığınızda en çok server lık kalıyor. O yüzden server pozisyonuna yönelik bir cv hazırlayın.

Evet ben acente ile çalışıyorum. Tabiki acentaya da başvurun ama Dünyanın her yerinden başvuru aldığından, herkese dönüş yapmasını beklemeyin zaten. O yüzden kendiniz bireysel olarak da diğer şirketlere de başvurun muhakkak.
    Hayırlısı olsun şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhanozbekk elinize saglik.

• @crazycells Rica ederim. Umarım ilgilenler için faydası olur 🙏☺

• İyi günler Orhan bey whatsapp grubu varsa benide ekleyebilirmisiniz 05388702427

Benzer Başlıklar

• 6
  • 33
  • 1
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |