Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @orhanozbekk Merhaba, işiniz şimdiden hayırlı olsun sizin için. Vizeniz onaylanırsa kaç aylık bir dönemde çalışabileceksiniz? Planınız çalışma iznini uzatmak mı yoksa sadece bir dönem çalışıp dönmek mi?

• @Ucan-Makaron Merhaba, anlaşmamıza göre ekimden mayıs ayına kadar şimdilik ama olursa şayet 3 senelik uzatma hakkımı sonuna kadar kullanmak istiyorum. Umarım olur.
    Teşekkür ederim. Dilerim hepimiz için hayırlısı olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhanozbekk, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

Herkese Merhaba;
    Daha önce birçok kez US de bulunan biri olarak bu vize türünde ilk deneyimim olacak. Uzun zamandan beri uğraşlarım ve deneme yanılma yöntemi ile ilerleyişlerim neticesinde azda olsa yol kat ettim. Bu vize türünde giden kişileri internette takip etmeme rağmen hiçbiri de nasıl gittiğini söylemiyor maalesef. Herkesin ortak fikri “ ben çok araştırdım, uğraştım sizde çabalayın” diyorlar. Amerikanın birçok eyaletinde bulunan biri olarak, yüzbinlerce hintli ve filipinli var. Neden bizim türk milletimiz de olmasın ki diyerek, çorbada benimde tuzum olsun dediğim herkese yardımım olacaksa seve seve paylaşmak isterim. Lafı çok fazla uzatmadan kendi deneyimimi paylaşmak isterim.
    Çalışma bakanlığının sitesine girdiğinizde (https://www.dol.gov/agencies/eta/foreign-labor/recruiter-list) yıl bazında şirketlerin listesi excel formatında var. Son güncel listeyi indirip İnternetten tek tek araştırıp resmi sitelerinden mail adreslerini buldum. (Bazılarının resmi sitesi yok). Bende kendime sabit bir ön yazı metni hazırlayıp, CV ile birlekte hepsine gönderdim. Çoğu olumlu yada olumsuz geri dönüş yapıyor. Bir tanesi skype üzerinden ön görüşme istedi. Sonucuda olumlu geldi şükür. Sonrasında iş teklifi gönderdiler. Onuda kabul ettim. Şuan, iş teklifi için e-imza aşamasındayız ve işveren ile son bir ön görüşmem olacak. Ondan sonra vizeye gönderecekler. Şuanlık durum bu. Mustafa bey’ de bana özelden yazmıştı. Herkesin görmesi açısından burada cevaplamak istedim. Ben istiyorum ki çevremdeki herkes bu durumdan yararlansın. Yöntemim belki doğru belki yanlış bilemem ama biraz şans ve birazda deneme yanılma ile sonuna kadar deneyin derim. Şansınız bol olsun. Şimdiden hepinize hayırlı olsun.

elinize saglik.

• @orhanozbekk güzel düşüncelerin için teşekkürler dostum. Şuan ne aşamadasın? Vize randevusu aldın mı?

• @leonard Merhaba, dün iş teklifini gönderdiler. İmzalayıp geri ilettim. İşveren ile skype üzerinden ön görüşme yaptıktan sonra bir aksilik olmazsa önümüzdeki ay vize görüşmesi olacak inşallah. Fakat biraz önce bu konuyu takip için web sitesini gezerken canım sıkıldı maalesef, konsolosluk sitesinde öğrenci vizesi hariç rutin NIV hizmetleri askıya aınmıştır yazıyor. Umarım H2B vizesi bunun dışındadır. Yada ben yanlış mı anladım, nasıl yorumlayacağımı bilemedim. Acaba @crazycells bu konuda bir bilgisi var mıdır sormak isterim? Şimdiden teşekkür ederim.

1.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhanozbekk, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

@leonard Merhaba, dün iş teklifini gönderdiler. İmzalayıp geri ilettim. İşveren ile skype üzerinden ön görüşme yaptıktan sonra bir aksilik olmazsa önümüzdeki ay vize görüşmesi olacak inşallah. Fakat biraz önce bu konuyu takip için web sitesini gezerken canım sıkıldı maalesef, konsolosluk sitesinde öğrenci vizesi hariç rutin NIV hizmetleri askıya aınmıştır yazıyor. Umarım H2B vizesi bunun dışındadır. Yada ben yanlış mı anladım, nasıl yorumlayacağımı bilemedim. Acaba @crazycells bu konuda bir bilgisi var mıdır sormak isterim? Şimdiden teşekkür ederim.

1.png

H2B vizesi de dilekceye dayali gecici istihdam saglayan bir gocmen olmayan vize oldugundan randevular devam ediyor. Ustteki paragrafta belirtilmis sayin @orhanozbekk

• @orhanozbekk Tebrikler dostum. Ben de dün bir firmadan offer letter aldım ve imzalayıp geri gönderdim. Şimdi firmanın bakanlıktan izin almasını bekliyorum. Randevu alma kısımlarından haberdar edersen çok sevinirim.

• @leonard Tebrik ederim. Umarım bir aksilik çıkmadan olur. Sizin içinde hayırlı olsun şimdiden. Tabikide haberleşelim 🤙

• @crazycells Merhaba, dediğim gibi ben yanlış anlamışım. Kusura bakmayın lütfen. Teşekkür ederim ilginize.

• @leonard @orhanozbekk

Tebrikler ve bol sanslar..

• @MySea Teşekkür Ederim.

• Merhaba Herkese,
    @orhanozbekk h2b vizesi için randevu alabildiniz mi? Ya da randevu tarihleri hakkında bilginiz var mı? Geçen seneden beri irtibatta olduğum işveren bana petition gönderecek fakat randevu tarihinin yakında olması gerektiğini ve ekim ayında abd de olmam gerektiğini söyledi. Yani yakın tarihte h2b randevuları verilmiyorsa petition göndermeyecek. Randevu sisteminden tarihleri görmek için petition numarasını girmek gerekli ve telefonla bilgide alamadım sizin bu konuda bilginiz var mı?

• @goldenprg Merhaba,
    İyi bir konuya değindiniz. Teşekkür ederim. Benimde baştan beri en büyük endişem ve çözülemeyen bu belirsizlik yüzünden iyice stres oldum. Dediklerinizde haklısınız. Bende benim acentaya bu konuda bilgi verdim. Onlarda bana, petitions daha onaylanmadı. Onaylandıktan sonra hangi tarihlere verecekse ona göre bakarız gibi bir cevap verdiler. Konsolosluğu arayıp sorduk, acil randevu başvuru yerinden başvurun deyip, çok detaylı bir bilgi vermiyorlar. Başka mecralardan tanışdığım ve benim ile aynı durumda olan arkadaşım biri kolombiya’ ya gidip oradan başvurdu ve geçen hafta vizesi onaylandı. Hemde kız arkadaşı ile birlikte. Alternatif olarak son çare B planımız, kolombiya’ dan başvurmak olacak. İrtibat halinde olduğum benim gibi 2 arkadaşım daha var. Daha hızlı iletişim olması açısından, Kendi aramızda whatsapp grubu kurduk. Dilersen ekleyebilirim. Şuanlık için petitions lar onaylana kadar beklemedeyiz.

• Selamlar bu h2b vizesi için iş başvuruları genelde nereden yapılıyor seosonaljobs diye bir site var oradan başvuru yapıyorum iş ilanlarına fakat genel olarak amerikada çalışma iznin va rmı ya da h2b vizesine sahip misin diye geri dönüşler alıyorum bunun belli bir sitesi var mı yardımcı olabilecek biri varsa çook memnun olurum

• @crazycells Merhaba, H2B vizesi için ds160 formu hakkında birkaç sorum var.

1. Ben pasaportumu Deniz Merkezefendi Belediyesi'nden aldım ve pasaportumda issued by Merkezefendi yazıyor. Edit Passport/Travel Document Information bölümünde City where issued? sorusu var. Ben buraya Merkezefendi mi yoksa City diye sorduğu için Denizli mi veya Denizli Merkezefendi diye mi yazmalıyım?
    2. U.S. Contact Information bölümünde Contact Person Name in the U.S. bölümüne görüştüğüm firma müdürünü yazdım ve Organization Name in the U.S. sorusuna DO NOT KNOW işaretledim doğru mu yaptım veya buraya firma ismini mi yazmam gerekiyor?
    3. Work / Education / Training Information bölümünde gideceğim işle alakası olmayan tecrübelerimi de yazmalı mıyım?
      Teşekkürler. 🙂
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@leonard, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

@crazycells Merhaba, H2B vizesi için ds160 formu hakkında birkaç sorum var.

1. Ben pasaportumu Deniz Merkezefendi Belediyesi'nden aldım ve pasaportumda issued by Merkezefendi yazıyor. Edit Passport/Travel Document Information bölümünde City where issued? sorusu var. Ben buraya Merkezefendi mi yoksa City diye sorduğu için Denizli mi veya Denizli Merkezefendi diye mi yazmalıyım?
    2. U.S. Contact Information bölümünde Contact Person Name in the U.S. bölümüne görüştüğüm firma müdürünü yazdım ve Organization Name in the U.S. sorusuna DO NOT KNOW işaretledim doğru mu yaptım veya buraya firma ismini mi yazmam gerekiyor?
    3. Work / Education / Training Information bölümünde gideceğim işle alakası olmayan tecrübelerimi de yazmalı mıyım?
      Teşekkürler. 🙂
    1. province kismina "Denizli", city kismina da "Merkezefendi" olarak yazin.

2. Bence de organization bolumune firmanin ismini yazmaniz daha dogru olur.

3. Eger hic alakasiz ve kisa ise o durumda belki yazmayabilirsiniz ama bu bir calisma vizesi oldugundan ben mumkun oldugunca o kisimlari ayrintili yazmanizi tavsiye ederim.

• hangi vizeyle greencard alabilirim? abd'nin suanki mavi yaka isci vizesi politikasi nasil? sirf greencard icin 5000 dolara kadar isverrn sahibine sponsorluk icin teklif yapsam kolay yoldan greencard sahibi olur muyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenHasanHuseyin sponsorluk işlemleri bile en az 1 yıl sürüyor sponsorluk sayfasını inceleyebilirsin
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864/91?_=1631681637439

• This post is deleted!

• @tugba_nyc_love tuğba hanımcım başvuru yaptığınız ve geri dönüş veren yerler nereler acaba bilgi verebilir misiniz bu konuda

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |