Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerikadaki gocmenler, aksan, egitim seviyeleri vb hakkinda kisa ve eglenceli bir video.

• @caglaror lisedeyken işlemiştik konuyu, 1776 da resmi dil oylamasında İngilizce 1 oyla kazanmış diğer dil Almancaymış.

• Diğer yandan, aşağıdaki kaynağa göre federal seviyede resmi bir dil olmasa da 31 Eyalet İngilizce'yi resmi dil olarak kabul etmiş.

"Over half the states in the U.S. have made English an official language
    Although there are no laws stating that English is the official language at the federal level, 31 states have made English the official language."

• ⭐⭐

ABD’de yaşayan, İngilizce ve Türkçe konuşan birisi için en ideal 3. dil sizce hangisidir? Hangi dil öğrenilmeli?

İspanyolca dediğinizi duyar gibiyim ama hispaniklerin çoğu zaten İngilizce konusmuyor mu? ABD’nin kuzeyinde yasamayı planlayan birisi için sizce gerekli bir dil mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@Edelweiss, içinde söyledi: ABD'deki etnik topluluklar ve en cok konusulan diller

ABD’de yaşayan, İngilizce ve Türkçe konuşan birisi için en ideal 3. dil sizce hangisidir? Hangi dil öğrenilmeli?

İspanyolca dediğinizi duyar gibiyim ama hispaniklerin çoğu zaten İngilizce konusmuyor mu? ABD’nin kuzeyinde yasamayı planlayan birisi için sizce gerekli bir dil mi?

ben 3. dil olarak ispanyolca düşünüyorum ( şuan 2. üzerinde çalışıyorum hatta şimdi mola verdim 😃 ) eyaletten eyalete değişebilir tabi ama gördüğüm kadarıyla Florida'daki hispaniklerin azımsanmayacak kadarı ingilizce bilmiyor ama kuzeyi düşünüyorsan italyanca olabilir bence

• @Edelweiss, içinde söyledi: ABD'deki etnik topluluklar ve en cok konusulan diller

ABD icinde kullanacaksa, Ispanyolca. ABD disinda ve ozellikle business alaninda kullanacaksa, Cince.

• Benim bu haritalardan anladığım ingilizce yanına ispanyolca şart 🙂 daha ingilizceyi tam yapamadık, neyse dizimizi kırıp üç beş cümlede ispanyolca öğreniriz hola amigos !

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@paşa

Benzer Başlıklar

• 3
  • 6
  • 129
  • 32
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |