Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
Lütfen DV2020 ve DV2021 talihlilerine destek için şu linkteki dilekçeyi imzalayın! Dilekçeye direkt olarak şu linkten de ulaşabilirsiniz.

abd de bankaların faiz oranı nekadar • 250.000$ aylık nekadar faiz ile para kazanır • @yapay-zeka Güzel soru. Ev işinde bu bilgiler karar verdirici kriter. • http://forum.mezun.com/showthread.php?42366-ABD-DE-BANKA-FAİZİ-GETİRİLERİ-VE-ORANLARI
  burda 10.000 dolara 500 dolar kazanıyor diyor doğrumudur


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @yapay-zeka o kadar yuksek oldugunu zannetmiyorum. Soyle bir sayfa buldum:

  Bu sayfaya gore bankadan bankaya faiz oranlari 100'de 1'den, 10.000'de 1'e kadar degisiyor... Cogunlugu 10.000'de 1 ile 5 arasinda...

  edit: su sayfayi da inceleyebilirsiniz: https://www.bankrate.com/banking/savings/rates/ • Amerika'da mevduat faiz gelirleri @crazycells'inde dediği gibi düşüktür. Çünkü borçlanma faizleride düşüktür.

  Ancak Türkiye'de dolar mevduat faizleri yıllık %3 ile %1,5 arasında değişiyor. Yani parayı TR'de faizde tutup nerede ise Amerikadaki yıllık enflasyondan fazla gelir elde etmeniz mümkün. • Bileşik Faiz Nedir?
  Bir birim dönemde elde edilen anapara ve faiz toplamının, sonraki birim dönemlerinde hesaba anapara olarak katıldığı ve bu yeni tutar üzerinden hesaplama yapıldığı faiz türüne bileşik denir. Yani her bir dönem için anapara miktarı faize göre artmaktadır. Bir sonrası dönemde de bu yani tutar üzerinden yeniden faiz hesaplaması yapılmaktadır. Bu noktada denkleme faizlendirme sıklığı diye bir kavram da dahil olmaktadır.

  Bileşik Faiz Nasıl Hesaplanır?
  Bileşik faiz hesabının mantığı da kolay olmasına karşın her bir dönem için ayrı hesaplama yapılması kafa karışıklığına neden olabilir. Bu nedenle adım adım gitmekte yarar vardır.

  Bileşik faiz için örnek vermek gerekirse; 2000 Türk lirasının 3 yıl vadeli yüzde 10 faiz oranından bileşik getirisi hesaplanırken, anaparanın ilk yıl sonunda faizi ile beraber ulaşacağı 2200 lira, ikinci yıl faize yatırılan anapara olmaktadır. Bu sefer işlem 2200 lira üzerinden yapılacaktır ve ikinci yılın sonunda 2420 lira anapara olacaktır. Üçüncü yılda ise 2420 lira üzerinden hesaplama yapılacak ve üçüncü yılın sonunda anapara 2662 Türk lirası olacaktır.

  Bu işlemi formülize ettiğimizde ise;

  Dönem Sonu Ulaşılan Tutar = Anapara * (1 + Dönem Faizi) Tekrarlanan Dönem

  Bu formülü yıllık, aylık ve çeyreklik dönemler için revize etmek mümkündür. Şöyle ki;

  Yıllık = Anapara * (1 + Dönem Faizi)

  Çeyreklik Dönemler = Anapara * [1 + (Dönem Faizi / 4)]4

  Aylık Dönemler = Anapara * [ 1 + (Dönem Faizi / 12)]12

  FAİZ HESAPLAMA ARACI: https://hesaplama.paratic.com/faiz/ • money market hesabıyla savings hesabı arasın da ne fark var

  burda %2 faiz verdiği yazıyor


Log in to reply
 

Çevrimiçi Kullanıcılar

DV2021 Talihlileri DV2021 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

33
Online

9.2k
Users

2.5k
Topics

151.2k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB