Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

• @semavi, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@Senay-Sirin, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@semavi refinance yapacak olursaniz, downpayment insurance odememek icin secenekler var. Gecen ay Summit Funding den mortgage aldim, 12% pesinat odememe ragmen mortgage insurance odemiyorum, bir option varmis, en bastan closing sirasinda $800 extra odeme yaptim, kredi skorum da iyi oldugu icin mortgage insurance'i waive ettiler.

Çok iyi bilgi. Bundan haberdar etmediler beni. Bilsem yapardım. Aylık saçma bir para ödüyorum zaten. Bir araştırayım bunu . Çok teşekkürler

Mortgage insurance bazi kosullarda waive yapilabilir. Ilk evi alirken veya refinance yaparken bu konuya dikkat edin. Kredi skoru, aylik gelir, baska borc durumu, downpayment orani falan onemli faktorler. Ben hic downpayment odemeden aldim evi ama diger bazi faktorlerden dolayi waive yapmislardi.

• Türkiye'de yeni veteriner ya da fizyoterapist üniversite mezunu biri için tek başına ortalama ne kadar maliyet tutar acaba?

• @Pınar-Ö, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Türkiye'de yeni veteriner ya da fizyoterapist üniversite mezunu biri için tek başına ortalama ne kadar maliyet tutar acaba?

Sizin hangi eyalette , ne şekilde yaşamanız ile alakalı çok değişken bir durum sormuş olduğunuz sorunun cevabı. Forumu genel olarak incelerseniz bi çok konuda bilgi sahibi olup işinizle yaşamınızla alakalı fikir edinebilirsiniz. ✌

• Bu konuda gerilerde kalmış.

Abd ye giriş yapıpta düzenini kuran arkadaşların mesajları dört gözle beklenmektedir. 🙂

• ⭐⭐⭐

@optimistic Şu an düzenden bahsedilebilecek bir ortam bulunmuyor, her şey karışık. 😰

• ⭐⭐

Ilk yerlesecekler icin benim masraflarim Soyle oldu .

Ucak bileti : 4 kisi gidis-donus : 20 K TL
    Araba kiralama : 2 K TL (4 gun )
    Otel : 3 gun kaldik . 400 $
    Araba Satin alma : 5K$
    Ev Kiralama : 2 bed +1 bath 1 K -
    Deposito :1500 K$ deposito
    Telefon : 2 adet Samsung ve 2 Metropcs 235 $
    Esya : ikea 1200 $
    Ev alisverisi : 300 $
    Araba ruhsati ve sigortasi ,ehliyet henuz yapmadik.
    Elektrik -su ev sahibi ile ortak . Baska evlerde bir dunya deposito aliyorlar.

Zorda kalmamak icin parali gelmeye calisin.

• @keysnambır, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@optimistic Şu an düzenden bahsedilebilecek bir ortam bulunmuyor, her şey karışık. 😰

Şuanki düzen dediğiniz gibi gerçekten çok kötü.
    Konuya 3-4 aydır herhangi bir bilgi girişi olmadığını kastederek seslenişte bulunmuştum, 3-4 aylık süreçtede ortalık bu kadar karışık değildi yanlış anlaşılmasın.

• Delaware'de benzinin gallonu $1.85

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Delaware'de benzinin gallonu $1.85

burada 1.19lara kadar fiyat gorduk... Texas icin cok kotu bu durum... suan 1.5-1.8 arasi geziyor sanirim benzinliklere gore degisen fiyatlarla...

Korona vurdu, Rusyayi sikistiracagim diye birde oradan darbe yedik benzin fiyatlari dusunce 🙂

yahu yasayacagimiz normal sartlarda 70 sene... Sanirim gecmiste yasamislara gore 300-500 yillik bir hayat yasadik en az gelismeleri goz onunde bulundurursak...

• @HockeyUmpire2 Hangi eyalet?

• @HockeyUmpire2 Ne kadar paralı gitmeli sizce ? Kişisel fikriniz nedir ?

• ⭐⭐

@firat_inak Jacksonville /fl

• ⭐⭐

@Semihmete kac kisilik aile oldugunuz,isinizin hazir olup olmadigiyla degisir . Ne kadar cok para o kadar iyi. Ama ulkenin hali belli dolar olmus ne kadar. Allah yardimci olsun hepimize.

• @caglaror Takipteyim abi sizi. Deneyimleriniz önemli benim için

• @HockeyUmpire2 Biz eşimle beraber gelicez.Elim başlangıçta çalışmayacak.İngilizce seviyemiz normal iş görür seviyede.Türkiyede dolar kuru çok kötü oldu bu şartlarda gitmekte , kalmakta zorlaşıyor.

• ⭐⭐

@Semihmete burada aslında çok ince ayrıntılar var. Her sekilde guclu kalabilmek için ilk ve en buyuk etken maddiyat. Daha sonra beklentiler ve ego bence. Mesela maddiyat ıcın mı gocenlerdensınız, gelecek ve daha insanı ve dunya standartları için mi? Beyaz yaka olarak yıllarca calısıp mavi yaka olmayı herkes kaldıramayabılır ve bence anlayışlı olmak lazım. Yanı inanılmaz ayrıntılar var. Ama onemli olan herdurumda mutlu olmayı bilmek. Herkesın kaderi, kısmeti, macerası tamamen o kısıye ozel. Ama suan hernekadar bir aya yakındır karantina da olsakta burada olmak insana guven veriyor. Annem herseferınde geri don orada cok guzel bır hayatın var desede, gittiği yere kadar mucadele etmek istiyoruz. Herkesın sansı bahtı acık olsun.

• @yekta içim karardı ya🙈

• @gallifrey 2 kişi ve 1 kedi , aynı tip aileyiz 😊

• @HockeyUmpire2 Maddi amaç için göç etmeyi düşünmüyoruz.Huzurlu ve mutlu bir yaşam arayışı için.Türkiye çok kutuplaştı ve ülkede ekonomik istikrarsızlık.Göç etmenin tek nedeni bu.

• Banned

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@Semihmete burada aslında çok ince ayrıntılar var. Her sekilde guclu kalabilmek için ilk ve en buyuk etken maddiyat. Daha sonra beklentiler ve ego bence. Mesela maddiyat ıcın mı gocenlerdensınız, gelecek ve daha insanı ve dunya standartları için mi? Beyaz yaka olarak yıllarca calısıp mavi yaka olmayı herkes kaldıramayabılır ve bence anlayışlı olmak lazım. Yanı inanılmaz ayrıntılar var. Ama onemli olan herdurumda mutlu olmayı bilmek. Herkesın kaderi, kısmeti, macerası tamamen o kısıye ozel. Ama suan hernekadar bir aya yakındır karantina da olsakta burada olmak insana guven veriyor. Annem herseferınde geri don orada cok guzel bır hayatın var desede, gittiği yere kadar mucadele etmek istiyoruz. Herkesın sansı bahtı acık olsun.

Amerika'da nasil bir hayatinizin olacagini anlayabilmek icin sizden once Amerika'ya gelen, yillardir burada yasayan Turklerin yasamini biraz gozlemleyin. Tamamen ayni olmasa da 3 asagi 5 yukari benzer bir yasam bekliyor sizide.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |