Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

• @yalta
    Güncelleme için teşekkür ederim. ilk mesaja eklenmiştir.

• Tam da beklentileri karşılayabilecek bir başlık olmuş. Paylaşımlar için teşekkürler 👍

• Selamlar dostlar,

Şubat ayında eşimle beraber green cardla washington dc'ye taşındık. Aylık masraflar ortalama aşağıdaki gibi;

Kira: 1920 $ (1+1)
    Utilities: 140$
    Telefonlar: 150$ (iki iphone xs ödemeleri dahil)
    Comcast: 70 $ (internet ve tv kutusu)
    Mutfak masrafı: 400$
    Ulaşım: 150$ civarı (arabamız yok)
    toplam aşağı yukarı 2900 civarı kemik harcama var gerisi sizin lüksünüze bağlı.

• @kundekari, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Şubat ayında eşimle beraber green cardla washington dc'ye taşındık. Aylık masraflar ortalama aşağıdaki gibi;
    Kira: 1920 $ (1+1)
    Utilities: 140$
    Telefonlar: 150$ (iki iphone xs ödemeleri dahil)
    Comcast: 70 $ (internet ve tv kutusu)
    Mutfak masrafı: 400$
    Ulaşım: 150$ civarı (arabamız yok)
    toplam aşağı yukarı 2900

bilgiler için teşekkür ederim.
    ilk mesaja eklenmiştir.

• @kundekari dc nasil biraz bahsedebilirmisiniz??

• Washington DC Virginia ve Maryland arasında ufak bi bölge. Dc ve iki eyaletten buraya yakın olan yerler konumu itibariyle pahalı. İşsiz gelenler için iyi bir başlangıç noktası olduğunu düşünmüyorum ama işiniz hazırsa hem kazanç hem de gelecek fırsatları açısından dolu bir bölge. Metro sistemi çok güçlü ve amerika için çok değerli bir artı bence. 6 aydır araba almadık hiç de ihtiyaç duymuyoruz. Daha Avrupai bir şehir olduğunu düşünüyorum hem kültürü hem yaşam biçimi olarak. Hayat New York kadar hızlı ve yorucu değil. İş olanakları açısından zengin, amerikaya hazırsanız, ingilizceniz iyiyse direkt orta sınıf olarak başlayabilirsiniz burada hayata. Bir çok güçlü markanın headquater'ı var, otelcilik işleri çok, girebilirseniz devlet işleri de çok fazla başkent olduğu için. Virginia tarafı biraaz daha pahalı olmakla beraber Marylande göre daha güvenli ve güzel (benim fikrim tabiki). Spesifik bir sorunuz varsa özelden de yazabilirsiniz.

Selamlar

• ny de bir sekilde yasiyor olan varsa, yasam masraflari hakkinda bilgi verebilir mi acaba ? (2010 da yasamistim aradan cok uzun zaman gectigi icin sormak istedim.) 2 kisilik bir aile. Studio bir daire ornegi uzerinden yorum yapabilir. Tabi bu kisiden kisiye ve oturdugun yerden yere degisse de az cok fikir sahibi olmak adina boyle bir soru sorma ihtiyacinda bulundum.

• @vermaynen NYC nin 15-20 mile kuzeyinde suburbde yasiyorum fakat kizim NYC de okudu once Manhattan sonra Brooklyn. 2010dan beri kiralarda cok fazla bir degisiklik oldugunu sanmiyorum. Genel yasam masraflarinda da. Ben 2004 den beri NY dayim cok buyuk bir degisiklik yok. Ogrenci olarak mi yoksa calismaya mi geliyorsunuz... Ben Chicago'dan NYC ye is transferiyle geldim. Kizimda NYC de ogrenci olarak bulundu. Ben NYC de calisirken karikoca calisanlardan Manhattan'da yasiyanlar vardi. Tek maasli olanlar genelde NJ yada CT da yasiyor ve trenle geliyordu. Sekreterimiz, internler, junior calisanlar falan Quenns de yasiyordu...

• @gizem19, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@vermaynen NYC nin 15-20 mile kuzeyinde suburbde yasiyorum fakat kizim NYC de okudu once Manhattan sonra Brooklyn. 2010dan beri kiralarda cok fazla bir degisiklik oldugunu sanmiyorum. Genel yasam masraflarinda da. Ben 2004 den beri NY dayim cok buyuk bir degisiklik yok. Ogrenci olarak mi yoksa calismaya mi geliyorsunuz... Ben Chicago'dan NYC ye is transferiyle geldim. Kizimda NYC de ogrenci olarak bulundu. Ben NYC de calisirken karikoca calisanlardan Manhattan'da yasiyanlar vardi. Tek maasli olanlar genelde NJ yada CT da yasiyor ve trenle geliyordu. Sekreterimiz, internler, junior calisanlar falan Quenns de yasiyordu...

B1 ile geliyoruz gelince diger seceneklere de (ogrenci) gibi bakacagiz. Evet tr ile kiyaslayainca yasam maliyetlerinde cok fazla artis gozukmuyor. O yuzden abd ekonomisi bu kadar guclu kalabiliyor.

• @vermaynen umarim her sey gonlunuzce olur... iyi sanslar dilerim... sorulariniz icin bana ozeldende yazabilirsiniz...

• @gizem19, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@vermaynen umarim her sey gonlunuzce olur... iyi sanslar dilerim... sorulariniz icin bana ozeldende yazabilirsiniz...

tesekkurler iyi dilekleriniz icin gizem hanim, 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

ny de bir sekilde yasiyor olan varsa, yasam masraflari hakkinda bilgi verebilir mi acaba ? (2010 da yasamistim aradan cok uzun zaman gectigi icin sormak istedim.) 2 kisilik bir aile. Studio bir daire ornegi uzerinden yorum yapabilir. Tabi bu kisiden kisiye ve oturdugun yerden yere degisse de az cok fikir sahibi olmak adina boyle bir soru sorma ihtiyacinda bulundum.

ilk iletide NY icin cokca ornek mevcut.

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@vermaynen, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

ny de bir sekilde yasiyor olan varsa, yasam masraflari hakkinda bilgi verebilir mi acaba ? (2010 da yasamistim aradan cok uzun zaman gectigi icin sormak istedim.) 2 kisilik bir aile. Studio bir daire ornegi uzerinden yorum yapabilir. Tabi bu kisiden kisiye ve oturdugun yerden yere degisse de az cok fikir sahibi olmak adina boyle bir soru sorma ihtiyacinda bulundum.

ilk iletide NY icin cokca ornek mevcut.

evet onlari gordum crazycells, daha baska birseyler cikar belki diye dusundum.

• @kundekari teşekkürler 🙂

• ⭐⭐

Farklı şehirlerde yaşayan ve giriş seviyesi işlerde çalışan 5 gencin aldığı $50K/yıl civarı maaşlar ile nasıl geçindikleri hakkında bir WSJ makalesi... Kiran ne kadar, haftasonu nasıl eğleniyorsun ve işe nasıl gidiyorsun gibi birkaç soru dışında dişe dokunur pek bir şey içermiyor ama yine de fikir vermesi için buraya ekliyorum.

• @saulgoodman ya benim anlamadigim recent graduates diye giriyor konuya. arkadas okul vat tecrube var max onerdikleri 51k oldu. yani abd disi okul bu kadar yok sayilmamali. tamam bazi meslek gruplarinda sikinti yok ama ne bilim, texas tech de hocaya sordum “hocam bu master i yapsak ortalama ne olur kazanc” diye adam west texas icin 45k cok iyi para diyo. birileri cok rahat cok iyi para kazaniyo ama kimisi de ugras dur bizim gibi... ha bi de pek planli yasiyorlarmis gibi gelmedi bana.

• ⭐⭐

@Ercan-Tekoglan, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@saulgoodman ya benim anlamadigim recent graduates diye giriyor konuya. arkadas okul vat tecrube var max onerdikleri 51k oldu. yani abd disi okul bu kadar yok sayilmamali. tamam bazi meslek gruplarinda sikinti yok ama ne bilim, texas tech de hocaya sordum “hocam bu master i yapsak ortalama ne olur kazanc” diye adam west texas icin 45k cok iyi para diyo. birileri cok rahat cok iyi para kazaniyo ama kimisi de ugras dur bizim gibi... ha bi de pek planli yasiyorlarmis gibi gelmedi bana.

Texas'da 45-50K/yıl ile makul bir standartta yaşanır ve rahat geçinilir diye düşünüyorum. İşlerin giriş seviyesi olduğu ve paranın alım gücü dikkate alındığında standartlar gayet tatmin edici gibi geliyor.

• Sağlık sigortasına Coveredca için $2 yazmış birisi o nası bi sağlık sigortası yiğidim nolur beni bul

• Banned

Plano ve Frisco.. Tam sınırdayız

2 oda 100 m2 ev : 1414
    Elektrik: 65
    Su:50
    2 telefon sınırsız internet, 2 iphone ve 2 apple watch: 200 usd
    Araba kredisi: 300 usd ( jetta s 2019)
    Araç sigortası : iki araba için 215 usd
    Wifi : 50 usd
    Sınırsız yeme içme : 500 usd

Yaşam maliyeti açısından oldukça ucuz ve güzel..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |