Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

• @metert hahaha olabilir. Suyu musluktan da içebiliyorsunuz. Biz Brita filtreli sürahi aldık ona doldurup bedavadan takılıyoruz 😁 Türkiye de haftada 1 damacana alıyorduk 13tl yapmışlardı en son.

• Stockton/California
    Biz üç'ü ayı geçti geleli genel olarak masraflar Türkiye den mantıklı biz 2 yetişkin 2 çocuk ( 5 ve 3 yaşlarında) araba ucuz bir araba aldık Türkiye den getirdiğimiz bir para ile. Masraflar şöyle

Aylık Gider Tutar

Ev Kirası (Çöp+Su Dahil)1+1 1020 $
    Elektrik 100$
    İnternet criket+tv 35$
    Kiracı Sigortası 11 $
    Araç Sigortası(liabilty) 85 $ ( 1 Araç , 2 Sürücü )
    Cep Telefonu 90 $ (2Hat metropcs)
    Benzin 170 $ ( 1 Araç )
    Market 500 $
    Sağlık Sigortası(CA covered) 2 $
    Gelmek için kredi aldım Türkiyeden ve uçak paraları aylık bunları da ödüyoruz 280$

• Çok faydalı bir konu olmuş. Emek verip yazan herkese teşekkür ederim kendi adıma.

• @gkhanfeez
    Bilgiler için teşekkürler. ilk mesaja ekledim. 👍

• This post is deleted!

• @gkhanfeez hocam emeğinize sağlık güzel paylaşım olmuş yaklaşık aylık 2000 dolar civarı bı gider sözkonusu ozaman şöyle diyebilirmiyiz yaklaşık 2500 civarı bir gelir var ise normal şartlarda gecim saglanirmi?

• @smesut cok tesekkurler.👏 insanlar simdi gidecekleri bolgeler konusunda daha iyi fikir sahibi olabilirler. Kira ortalamalari CA ve bilindik sehirler disinda asagi yukari ayni gibi. Bunun disinda eyalet vergileri ve is olanaklari devreye giriyor karar verirken sanirim.

• @gkhanfeez teşekkürler hocam çok iyi bilgi.

• benım elime nj 2000 geçse tek başıma iyi geçinirim çok fazla açılmazsam:)

• @damladav Rakamlar makul görünüyor. Özel değilse Kirkland'ı seçmenizin sebebini sorabilir miyim? Ben de düşünüyorum da Seattle taraflarına genelde olumsuz bakılıyor. (Sokaklar boş, hava kasvetli, yağışlı, sıkıcı v.s) Düşündüğünüz gibi çıktı mı, memnun musunuz? Teşekkürler.

• Bir aile için ortalama gelir 4bin dolar ve ustu olursa ABD de yaşıyorum diyebileceğiniz bir gelir seviyesi olur . 1e1 turkiye ile kıyaslayın , Turkiyede şu an en az 6bin TL.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-taskin Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri içinde söyledi:

@damladav Rakamlar makul görünüyor. Özel değilse Kirkland'ı seçmenizin sebebini sorabilir miyim? Ben de düşünüyorum da Seattle taraflarına genelde olumsuz bakılıyor. (Sokaklar boş, hava kasvetli, yağışlı, sıkıcı v.s) Düşündüğünüz gibi çıktı mı, memnun musunuz? Teşekkürler.

Dogru konuya bakarsaniz, bazi sorularinizin cevaplarina ulasabilirsiniz 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/86/washington-state

• @gkhanfeez Stockton,CA suç bakımından cennette yaşamak gibi bir şeymiş yahu. Kiralık evlere baktım mahallelerde suç oranı sayı ile 10 - 15 -20 en fazla 60 gördüm. Houston tarafında hangi mahalleye baksam en az 300 - 400 - 500 theft diye gidiyor. Houston'da millet hırsızlıktan geçimini sağlıyor herhalde. Anlayamadım. Stockton tarafında da yasa dışı silah satışı ve meth olayı var sanırım bolca. Kesin Stockton'a geliyorum bende.. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bizim giderleri şu şekilde güncelleyebiliriz:

Aylık Gider Tutar
    Ev Kirası (Çöp+Su Dahil) 1380 $ (Bellaire bölgesi)
    Elektrik 80-100 $
    İnternet 55 $ (15 Mbit Sınırsız)
    Kiracı Sigortası 11 $ ( Lemonade )
    Araç Tercih 2017 Corolla + 2018 RAV4
    Araç Taksit 820 $
    Araç Sigortası 150 $ (Root Insurance, 2 Araç , 2 Sürücü, Liability+Comprehensive+Collision+UM)
    Amazon Prime 14 $
    Netflix 15 $
    Cep Telefonu 24 $ (2Hat, aylık 2 GB data)
    Benzin 100 $ ( 2 Araç )
    Market 500 $
    Çocuk Extended Day 280 $ (3:20-05:30 arası)
    Sağlık Sigortası 550 $

• @sash Amerika'da yasadinizmi?

• Yaşıyor kadar bilgi ve tecrube sahibiyim, Sürekli gidip geliyorum , kardeşim orda yaşıyor ne bilmek istiyorsunuz mesela?

• This post is deleted!

• @yalta Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri içinde söyledi:

@gkhanfeez Stockton,CA suç bakımından cennette yaşamak gibi bir şeymiş yahu. Kiralık evlere baktım mahallelerde suç oranı sayı ile 10 - 15 -20 en fazla 60 gördüm. Houston tarafında hangi mahalleye baksam en az 300 - 400 - 500 theft diye gidiyor. Houston'da millet hırsızlıktan geçimini sağlıyor herhalde. Anlayamadım. Stockton tarafında da yasa dışı silah satışı ve meth olayı var sanırım bolca. Kesin Stockton'a geliyorum bende.. 🙂

Amerika'da en çok suç işlenme oranlarında lider oakland, stockton 8. Sırada geliyor maalesef bilinçli bir seçim değildi ama bir arkadaşla tanıştım burada iki yıldır yaşıyormuş bir sıkıntı görmedim diyor zaten suç oranı her şehirde olduğu gibi burada belli yerde odaklanmış downtown 🙂 sebebi bazı insanların downtown da yaşamayı çok seviyor olması 🙂 Yani hiç olumsuz bir yanını görmedim. Esrarla gezen tipler gördüm ama adam çekmiş otu avm'ye gelmiş geziyor 🙂 yanında çocuk gezdiriyor teenagers gördüm içkili oluyor. Haberde okuyorum silahla öldürülen felan sadece etrfımızda hiç görmedim.

• @kürşat Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri içinde söyledi:

@gkhanfeez hocam emeğinize sağlık güzel paylaşım olmuş yaklaşık aylık 2000 dolar civarı bı gider sözkonusu ozaman şöyle diyebilirmiyiz yaklaşık 2500 civarı bir gelir var ise normal şartlarda gecim saglanirmi?

Kiraya bağlı herşey genel takip ettiğim kira hariç bütün standart masraflar tabi ekstralar hariç 1000-1500 doları geçmiyor. Bu konudaki bütün yazıları okudum mesela genel gördüğüm mutfak 500-600 ortalama elektrik, telefon, doğalgaz , su gibi şeyler 300-400, araba tek ise sigortası dahil benzin 150-300 dolar kira belirleyici ben biraz ucuz yerde oturuyorum.

• @hadi Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri içinde söyledi:

Ortaokulda ki sosyal bilgiler dersinde bir piramit vardi hatirlarmisiniz. Ornegin insanlarin yemek, icmek, barinmak ve uremek gibi mecburi ihtiyaclari piramitin ilk katinda yer alirdi. Ikinci katinda egitim, ucuncu kat sosyal faaliyetler, 4. kat eglence gibi boyle ust katlara cikardi.
    Yukarida bazi listeler verilmis aylik giderler ile ilgili ama bunlar hani tabiri caizse piramitin ilk kati ile ilgili. Amerikaya gidipte piramitin ilk katinda yasamak olmaz. Ben yukaridaki listelerde ornegin miami'de yaz, colarado aspen'de kis tatilleri gormuyorum. En az ayda bir kere ailece disarda bir yemek gormuyorum. Cocuklarin ozel keman, gitar, buz pateni ders giderlerini gormuyorum. Ilelebet 1+1 lerde oturamazsiniz. Cocuklariniz buyuyor. Buyuk ev lazim. Turkiye tatili ozlemi olacak. Yolculuk pahali, cocuklar gezmek tozmak isteyecek, markali giyinip kusanmak isteyecek. O aylik 2500 dolarlarla -benzetmek gibi olmasin- haftayi bir cuval pirinc, un, biraz sebze ve etle geciren bazi Asyali toplumlardan farki kalmaz. Amerika'ya gitmenin oznesi kaliteli bir yasam degil miydi? Hani birde hep denir ya cocuklarimiz icin diye.

Burada 2500 doların içindeki mutfak masrafları sizi yanıltmasın o 500-600 dolar mutfak masrafında olmayan yok herhalde içkisinden tutunda eti sütü peyniri sebzesi. sizin dediklerinizi yapanlar da var orda burada tatil bu tamamen çalışan sayısı ve gelirle alakalı. Eğitim masrafı özel etkinliğe gönderirseniz var. Göndermezseniz yok. Buradaki örnekler ilk başlangıç yapacak kişilere yol göstermesi amaçlı, insanlar ekstra yaptıkları yazmıyorlardır. Kesinlikle herkes dışarda yemekte yiyordur Türkiye'ye de gidiyordur yazılanlar asgari rahat! yaşam için gerekli koşullar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |