Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

• ⭐⭐⭐

@Programmer inşallah ironidir 😃

• @tolgasatir İroni olmasa bu forumda işim olmazdı sanırım 😆

• @tolgasatir Bizde 40 dolar civarı tutuyor kardayız. ABD bitmiş abi 😃

• Dun yumurta aldim. Dogal yumurta 30 adet icin $13 odedim. Ilk defa bu kadar yuksek odedim. Eskiden $6-7 falan oduyordum.

Yumurtada enflasyon 100%...

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Dun yumurta aldim. Dogal yumurta 30 adet icin $13 odedim. Ilk defa bu kadar yuksek odedim. Eskiden $6-7 falan oduyordum.

Yumurtada enflasyon 100%...

50 milyon tavuk kuş gribi yüzünden telef olmuş diye okudum. Yumurta kıtlığı var şu an. Önümüzdeki aylarda düşer fiyatları.

• @Ryback Umarim oyle olur. Bizim evde en cok tuketilen ana gida yumurta. Kopegimiz bile gunde bir adet haslanmis yumurta yiyor kahvalti niyetine ☺

• @MySea Bizim buralarda millet tavuk besliyor bahçesinde bu yüzden

• @sadıkkurtoglu Burada da tavuk besleyenler var. Isyerinden bir arkadasim besliyor, hatta ari kovanlari da var. Ama evinin arkasi ormanlik alan, arazisi uygun. Bizim bahce cok genis olmadigi icin uygun degil malesef.

• ⭐⭐⭐

@MySea ben börtü böcek için beslediklerini duymuştum yumurta da sanırım bonus oluyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Bütün faturaları biriktiriyorum hepsini tek tek açıklayacağım burada😎😉

• Şubat ayı maliyet örnekleri yok mu arkadaşlar ? 🙂

• Walmart - Fairfax - Feb 11, 2023
    Fresh Red Seedless Grapes, Bag - $1.98/lb - Wt 1.86 lb - $3.68
    Baby Carrots, 1lb Bag - Qty 1 - $1.24
    Fresh Bananas, per pound - $0.42/lb - Wt 1.27 lb - $0.53
    Fresh Strawberries, 2 lb - Qty 1 - $5.58
    Borden's Valencia Hines Roasted Jumbo Virginia Peanuts, 16 oz - Qty 1 - $2.37
    Starbucks Pike Place Roast, Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 100% Arabica, 44 ct​ - Qty 1 - $33.84
    Lactaid Whole Milk, 96 oz - Qty 1 - $6.38
    Gildan Kid's 100% Heavy Cotton Short Sleeve T-Shirt - Qty 1 - $2.98
    Just Toys Among Us 6 in Plush Blue w/ Toilet Paper - Qty 1 - $8.00
    Lucky Charms Gluten Free Cereal with Marshmallows, Family Size, 18.6 OZ - Qty 1 - $4.78
    Welch's Grape Juice Drink, 10 fl oz On-the-Go Bottle (Pack of 6) - Qty 1 - $4.38
    Suave Smoothing Shampoo and Conditioner Set, Keratin Infusion for All Hair Types, 28 oz, 2 piece - Qty 1 - $7.98
    Clorox Disinfecting Wipes, Crisp Lemon and Fresh Scent, 225 Count, 3 Pack - Qty 1 - $12.78
    Kellogg's Special K Original Cold Breakfast Cereal, 18 oz - Qty 1 - $4.68
    Great Value Bowties Pasta, 12 oz - Qty 1 - $0.98
    Great Value SHELLS, 16OZ - Qty 1 - $0.98
    Great Value RIGATONI, 16OZ - Qty 1 - $0.98
    Great Value Elbows Pasta, 32 oz - Qty 1 - $1.88
    Ragu Old World Style Traditional Sauce, Made with Olive Oil, Perfect for Italian Style Meals at Home, 66 OZ - Qty 1 - $4.82
    Ban on Plastic Bags Fee - Qty 4 - $0.20

• ⭐⭐⭐⭐

@Hopes1 size şöyle yazayım sıcağı sıcağına o zaman. Biz eşimle 2.5 hafta önce geldik göçmenlerin ilke tercihi olan Houston'a. Sekizinci gün evimizi tutmuş eşyalarımızı almış ve kurulmuş bir şekilde evimizde yattık. Bu süreçte ne kadar harcadığımızı tahmini olarak yazmak isterim. 2+2 Galeria bölgesinde apartman dairesi kiraladık 1700 dolar aylık kirası. 375 dolar başvuru ücreti verdik toplam. 2000 dolarda depozito verdik. Houston'a göre pahalı kira olabilir ama evin içi yani 2 banyo komple, mutfak tezgahlar ve buzdolabı, parkeler, halılar sıfır olarak yapılmış olduğu için biz bunu tercih ettik. Yoksa 1530 dolara da aynı apartment da boş daire vardı ama tercihimizi bu yönde kullandık. Eşyalara gelince. Evin içinde buzdolabı, çamaşır ve kurutma makinesi, bulaşık makinesi, fırın, mikrodalga fırın ve ocak var. Biz sadece 2 adet 3lü koltuk, 1 adet Queen size yatak ve döşek, 6 kişilik yemek masası, 6 adet sandalye aldık mobilyacıdan. Bunların hepsine 3500 dolar verdik vergi falan dahil. 2 gün sonra gelip kurdular. İkea ya da bakmıştık ama hem taşıması hem kurması hem de ürünler pahalı olduğu için tercih etmedik. Sonra İkea ya gidip TV ünitesi orta sehpa, 2 adet komidin, komidinlerin üstüne lamba, şifonyer, çalışma masası, ofis koltuğu
    ve birkaç da mutfak malzemesi ile kurulumları için alet falan aldık. Bunlar da 890 dolar tuttu. Hepsini aynı anda almadığım için ilk faturayı aşağı koyuyorum. Ana ürünler burada.

Adsız.jpg

Sonrasında tabakları Amazondan aldık burada 4 tipte 3 er adet satılıyor yani 12 parça biz bu takımdan 2 adet aldık toplamda 84 dolar verdik. Bunu da aşağı koydum. Daha ucuzu vardır belki ama eşim porselen olmasını istedi. Ondan bunu aldık.

Adsız2.jpg

Sonrasında TV aldık. Costco dan üyelik yaptırdım gelir gelmez ve orada indirimde 65" Samsung Tv vardı gezerken gözüme kestirdiğim onu 500 dolara aldık. Onu da aşağı koydum.

Adsız3.jpg

Walmart tan temizlik ürünleri, yatak takımları ve birkaç da ufak tefek şeyler aldık. Onu da paylaşayım sizlerle.

Adsız9.jpg Adsız8.jpg Adsız7.jpg Adsız6.jpg Adsız5.jpg Adsız4.jpg

Sonuç olarak evi temizledik. Yiyecek yapmak ve yemek için malzemelerimizi aldık ve son olarak da yatacak yerimiz vardı. Bundan sonrası herkes için değişken şeyler olacaktır.

Herkes şimdi eee toplam ne kadar tuttu onu söyle diyordur. Arkadaşlar 2+2 evde 2 kişi yaşamak için eşyalar toplam yaklaşık olarak 6500 dolar tuttu bizim. Sonrasında yiyecek ürünleri falan da aldık onlarla beraber 7000 doları bulmuş hatta birazda geçmiştir. Houston da fiyatlar bu şekilde.

• ⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@Hopes1 size şöyle yazayım sıcağı sıcağına o zaman. Biz eşimle 2.5 hafta önce geldik göçmenlerin ilke tercihi olan Houston'a. Sekizinci gün evimizi tutmuş eşyalarımızı almış ve kurulmuş bir şekilde evimizde yattık. Bu süreçte ne kadar harcadığımızı tahmini olarak yazmak isterim. 2+2 Galeria bölgesinde apartman dairesi kiraladık 1700 dolar aylık kirası. 375 dolar başvuru ücreti verdik toplam. 2000 dolarda depozito verdik. Houston'a göre pahalı kira olabilir ama evin içi yani 2 banyo komple, mutfak tezgahlar ve buzdolabı, parkeler, halılar sıfır olarak yapılmış olduğu için biz bunu tercih ettik. Yoksa 1530 dolara da aynı apartment da boş daire vardı ama tercihimizi bu yönde kullandık. Eşyalara gelince. Evin içinde buzdolabı, çamaşır ve kurutma makinesi, bulaşık makinesi, fırın, mikrodalga fırın ve ocak var. Biz sadece 2 adet 3lü koltuk, 1 adet Queen size yatak ve döşek, 6 kişilik yemek masası, 6 adet sandalye aldık mobilyacıdan. Bunların hepsine 3500 dolar verdik vergi falan dahil. 2 gün sonra gelip kurdular. İkea ya da bakmıştık ama hem taşıması hem kurması hem de ürünler pahalı olduğu için tercih etmedik. Sonra İkea ya gidip TV ünitesi orta sehpa, 2 adet komidin, komidinlerin üstüne lamba, şifonyer, çalışma masası, ofis koltuğu
    ve birkaç da mutfak malzemesi ile kurulumları için alet falan aldık. Bunlar da 890 dolar tuttu. Hepsini aynı anda almadığım için ilk faturayı aşağı koyuyorum. Ana ürünler burada.

Adsız.jpg

Sonrasında tabakları Amazondan aldık burada 4 tipte 3 er adet satılıyor yani 12 parça biz bu takımdan 2 adet aldık toplamda 84 dolar verdik. Bunu da aşağı koydum. Daha ucuzu vardır belki ama eşim porselen olmasını istedi. Ondan bunu aldık.

Adsız2.jpg

Sonrasında TV aldık. Costco dan üyelik yaptırdım gelir gelmez ve orada indirimde 65" Samsung Tv vardı gezerken gözüme kestirdiğim onu 500 dolara aldık. Onu da aşağı koydum.

Adsız3.jpg

Walmart tan temizlik ürünleri, yatak takımları ve birkaç da ufak tefek şeyler aldık. Onu da paylaşayım sizlerle.

Adsız9.jpg Adsız8.jpg Adsız7.jpg Adsız6.jpg Adsız5.jpg Adsız4.jpg

Sonuç olarak evi temizledik. Yiyecek yapmak ve yemek için malzemelerimizi aldık ve son olarak da yatacak yerimiz vardı. Bundan sonrası herkes için değişken şeyler olacaktır.

Herkes şimdi eee toplam ne kadar tuttu onu söyle diyordur. Arkadaşlar 2+2 evde 2 kişi yaşamak için eşyalar toplam yaklaşık olarak 6500 dolar tuttu bizim. Sonrasında yiyecek ürünleri falan da aldık onlarla beraber 7000 doları bulmuş hatta birazda geçmiştir. Houston da fiyatlar bu şekilde.

Şu fiyatları görüp Türkiye fiyatlarını düşününce beynimden vurulmuşa dönüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@waterman arkadaşımın çok güzel bir lafı var. Biz Türkiye de TL kazanıp dolar harcıyoruz demişti. Bunun üstüne betimleme duymadım şimdiye kadar.

• ⭐⭐⭐

@denizci10 Tekrardan hayırlı uğurlu olsun abi, rakamları kıyaslamak bile istemiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 Hayırlı olsun Kardeş

• ⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 sağol abi

• @denizci10 tekrardan hayırlı olsun, düzeninizi çabucak kurmanıza çok sevindim, yazınızda ev kiralamayla ilgili kısmı merak ettim, müsait olduğunuzda biraz açarsanız sevinirim. (başkalarının turist vizeyle ev kiralamasıyla ilgili yazdıklarına bakarak sizinki kolay olmuş gibi 🙂 )

• ⭐⭐⭐⭐

@december onu diğer başlıkta anlatacağım. Orayı takip etmenizi tavsiye ederim.

ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |