Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea vergi farkları ve pahalılık konusunda haklısın. Ürün kalitesi konusunda da eyaletteki insan yaşama kalitesi alışkanlıklar nedeniyle bu değişebilir. Burada bazı ürünler başta ekmek olmak üzere lokal tedarikçiler piyasada ağırlıklı . Ayrıca küçük lokasyon ile büyük şehir arasındaki rekabetçi ortamda etkili olabilir. Amerika ölmedi yada batmadı yanlış anlaşılmasın. Çok kötü de diyemem . Ama durum iyi de değil. Kapitalist sistemi köküne kadar kullanan bir memlekette sosyalist yapı denemeleri biraz sancılı geçiyor. Dünyanın kendisi de sancılı . Yöneticilere ve liderlere büyük rol düşüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 acemi bunlar daha acemi son 40 yıl boyunca bu kadar yüksek bir hayat pahalılığı görmedikleri için ilk defa olunca elleri ayaklarına karıştı. Tüm dünya matematik profesörleri yaşamla alınan parayı nasıl denkliyorlar diye Türkleri çözemiyorlar. Her 2-3 yılda bir yaşadıklarını biz yaşıyoruz zaten tecrübeliyiz.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@serkanist bes için değerlendirilen fonlarınla ilgilen bu kadar yüksek ödüyorsun direk altın yada dolar alabilirsin. Hem de birinci elden aldığın için kur oranları çok daha düşük oluyor.

Evet 2.5 yıl oldu beste 1000 tl ile başladım 3000 tl oduyorum şuan elime toplu para geçince extra atıyorum istikrarlı gidiyorum - borsayada yatırım yapıyorum ama şunu gördüm borsada bekleyemiyorum / satıyorum eğer 2.5 3 yıl iyi bir hissede beklesem çok param olurdu sanırım hesaplarım oyle.

Ama bes devam ediyorum 2 katı oldu şuan yatırdığım para 7 yıl daha odemek istiyorum - 45 yaşından sonra memurlukta 20 yılım doluyor emeklilik dilekçemi verip açıkçası sertbest iş yapmak istiyorum hayalim bu bu para 45 yaşından sonra bana gerek- yinede sevdiğim işler yapmak istiyorum bakalım.

fonlara gelince genelde piyasaya göre değiştiriyorum tek bir fon yok borçlanma dan tutunda altın ve yabancı hisslere kadar değişiklik yapıyorum

durum bu 🙂

2023 sonra zam alırsak biraz daha arttırırım:)

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@serkanist Topragim, sizin aylik masraflarin toplami 11,620 TL yapiyor.

14,000-11,620=2,380 TL Nerede??? 😛 (ustelik sigara alkol falan da yok!!)

işte onlar nerde bilmiyorum Abi extra şeyler çıkıyor 7-8 yıldır kullandığım iphone 6 bitti arttık gidip xiomi telefon aldım 5000 tl bunun gibi ihtiyaçlar yeni bir iphone almamam artık durum bu ..

ama abi türkiyede 20 -25 bin kazanacağıma amerikada 2500-3000 tavım yani. alım gücü amerikada çok çok iyi bence.

ama maalesef olmuyor işte abi ne green kart nede başka bir yolla kendimizi atamadık

artıkk 45 sonra yılın 3-4 ayını amerikada geçirmek istiyorum vizem var her yıl 3-4 ay sorun olmaz gibi geliyor bana …:)

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@MySea o yayınlamıyor ben yayınlayım bari 🙂 geriye kalan para nereye gidiyor.

yok abi nerde 🙂 yaa işten güçten fırsat olmuyor ki ahhh

• @serkanist Burada tam da Covid oncesinde Ankara dan bir memur vardi. Turist vizesi ile gelmisti ve Turk pizzacida delivery yapiyordu. "Abi buradaki 2-3 aylik kazancim, oradaki 1 yillik maasima denk" demisti bana...

Yilin 3-4 ayini orada geciririm deyince aklima geldi 😉

• Banned

@MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@serkanist Burada tam da Covid oncesinde Ankara dan bir memur vardi. Turist vizesi ile gelmisti ve Turk pizzacida delivery yapiyordu. "Abi buradaki 2-3 aylik kazancim, oradaki 1 yillik maasima denk" demisti bana...

Bu 3-4 ay çalışıp geri dönenler tekrar gelmek istediklerinde sorun yaşamıyorlar mı?

• @serkanist 1 yıl önce hektaş sasa smartg kontr alsaydınız paranızı 7-8 e katlardınız. Bende amerika hayalerinden çıkayım hemde biraz amerika parası yapayım diye girdim stresten çıldırıyorum. Ama 2.5 ayda 2.5 a katladım paramı. Hedefim seneye kadar 8e katlamak

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@serkanist Burada tam da Covid oncesinde Ankara dan bir memur vardi. Turist vizesi ile gelmisti ve Turk pizzacida delivery yapiyordu. "Abi buradaki 2-3 aylik kazancim, oradaki 1 yillik maasima denk" demisti bana...

Bu 3-4 ay çalışıp geri dönenler tekrar gelmek istediklerinde sorun yaşamıyorlar mı?

6 ay kal dön süre içerisinde sorun olmaması lazım ya , gerçi verdikleri vize süresi de önemli de genelde her giriş de 6 ay kalabiliyorsun diye biliyorum çok yanlış da biliyor olabilirim . Yanlışsam biri ıslak odunla ağzıma vursun 🙂

• @Ping-PONG Tahminimce, turist vizesi ile giris yaptiktan sonra 6 ay dolmadan cikis yaparsaniz ve iki ziyaretiniz arasinda cok kisa sure olmazsa, sorun yasanmiyor.

• @tolgasatir, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@Ping-PONG, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

6 ay kal dön süre içerisinde sorun olmaması lazım ya , gerçi verdikleri vize süresi de önemli de genelde her giriş de 6 ay kalabiliyorsun diye biliyorum çok yanlış da biliyor olabilirim . Yanlışsam biri ıslak odunla ağzıma vursun 🙂

Malesef her giris de 6 ay vermiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 bu video ve diğer tüm sorular için @zumrut sorabilirsiniz çünkü kendisi aramızda 🙂

• @Ping-PONG turist vizesiyle geldın usa da calıstın ok 6 ay sonunda fark etmezlerse sıkıntı yok donebılırsın bu arada 6 ay sonuna kadar kullanmamanı tavsıye ederım turkıyeye dondun dıyelım sonra tekrar usa ya gelmek ıstersen vıze turun ne olursa olsun usaya ucakla ınıs yapınca gumrukten dırek gerı yollarlar senı her turlu rısklı bu olayın aynısını yapan bızım sene gc kazanan arkadasın gc hakkı yandı

• Un ihtiyaci olanlar icin iyi bir firsat: Organic tam bugday 25 lbs (11.3 kg) un Amazon'da $34 ile indirimde. Free shipping.

• @mertozo merhabalar downtown a ne kadar mesafede hangi bölge için söz konusu yazdığınız rakamlar?

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Delaware icin resmi asgari ucret 2022 icin aylik $1,680; yani saat ucreti $10.50.
    2025 yilinda resmi asgari saat ucreti $15 olacak, yani aylik $2400.

Zaten simdiden bircok isyeri yeni ise baslayanlari $14-15 gibi baslatmaya basladilar. Hatta $18-20 araliginda da cok is ilani var. Asagidaki ilk link Delaware'deki fast food isleri ile ilgili is ilanlari, ikincisi ise tum isler ile ilgili olanlar:

https://www.indeed.com/q-Fast-Food-l-Delaware-jobs.html?vjk=6004f7b3c2307edc

https://www.indeed.com/jobs?q=&l=Delaware&from=searchOnHP&vjk=8a25365832b584aa

ahh be abi keşke green kartım olsa gelsem gider çalışırım şu işte ciddi tek başıma bana yeter 😕 en azından istediğim şeyleri alırım - dua ediyorum çıksın diğe gc ama nafile - ne olacak bu halimiz bizim - günlük 8 saatin üstüne 3-5 saatte uber yapsam yada başka iş elime 3000 civarı para geçer - 1000 dolar tasarruf etsem 🙂

• ⭐⭐

@serkanist daldık yine hayallere abi..

• @Erkand, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Hiç sorma yaa neyse :////

bakacağız artık

ulan 2014 gitttim keşke o zaman kalsaydım bir yolunu bulur denerdım diyorum şimdi o gt bende yok zaman geçtikçe zorlaşıyor .
    belkide evlenmiştim şidi orda birilyle 🙂

40 yaşıma geldim memur olduk araba alamıyoruz tel değiştiremiyoruz bittiğiz yemın ederim 😕

neyse gece gece canımaı sıkmak istemiyorum . yaa sabır diyorum .

• @serkanist 2014 de geldiginizde kalsaydiniz, bir evlilik yapip simdiye kadar yasal duruma gecmis olurdunuz. Hatta belki de vatandaslik almis olurdunuz, kim bilir!!

• @serkanist, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@Erkand, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Hiç sorma yaa neyse :////

bakacağız artık

ulan 2014 gitttim keşke o zaman kalsaydım bir yolunu bulur denerdım diyorum şimdi o gt bende yok zaman geçtikçe zorlaşıyor .
    belkide evlenmiştim şidi orda birilyle 🙂

40 yaşıma geldim memur olduk araba alamıyoruz tel değiştiremiyoruz bittiğiz yemın ederim 😕

neyse gece gece canımaı sıkmak istemiyorum . yaa sabır diyorum .

Ah be abi üzüldüğüm kişilerden biri sensin şu forumda. Hayatını yazdıklarından dolayı az çok biliyorum. Lütfen biraz buradaki hayatımızı sevmeye çalışalım. Kredi Çek bir şekilde ödersin alırsın araba bak bende senin gibiyim kredi çektim aldım araba seneye bitiyor bile hiç bitmeyecek gibi geliyordu. Telefon ve giyim gibi ihtiyaçlarımda çok düştü ev zaten kira bazı şeyler bu ülkede gerçekten lüks şükür edeceğiz belli olmaz bir kapı açılacak dua et

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |