Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

​Global Talent Independent Visa Program (Global Yetenek Vizesi) - Avustralya

• ⭐⭐⭐⭐⭐

mottosu;

Australia must attract the best and brightest to help create a more prosperous Australia

*avustralya, daha müreffeh bir avustralya'nın yaratılmasına yardımcı olmak için en iyi ve en parlak olanları çekmelidir

olan bir programdan bahsetmek istiyorum sizlere. son dönemde göçmenlik konusunda oldukça ilgi gören ve yaşam standartları konusunda imrenilecek düzeyde imkanlar sunan avustralya, global talent independent visa / global talent visa program (bağımsız global yetenek vize programı) adı altında bir vize programı başlattı.

programın asıl amacı, belirlenmiş sektörlerde yüksek vasıflı, kalifiye düzeyde profesyonel kişilerin bu yeteneklerini ve çalışmalarını belgelemeleri halinde avustralya'da daimi yaşama ve çalışma (pr) hakkı kazanmalarını sağlamak.

ilk olarak şunu belirtmekte fayda var. bu vizeye sahip olmak için gereken şartlar oldukça zor. bu yüzden de verilecek kişi sayısını 5000 ikişi ile sınırlı tutuyor avustralya. (2020-2021 yılında bu rakam esnetilerek 15.000 kişiye çıkartıldı) yukarıda bahsettiğim sektörlere gelirsek. bunlar ilk olarak avustalya'nın gelişiminde ilk sırada yer alan ve global anlamda ülkeyi daha iyi konuma getirmeye imkan sağlayan belli başlı alanlar.

• AgTech
    • Space and Advanced Manufacturing
    • FinTech
    • Energy and Mining Technology
    • MedTech
    • Cyber Security
    • Quantum Information, Advanced Digital, Data Science and ICT

bu alanlarda çalışmış / çalışan ve global anlamda da çalışmaları ile kendini tanıtmış kişiler ilgili gereksinimleri sağladıklarını inanıyorlarsa programa başvurabiliyor. dediğim gibi gereksinimleri sağlamak oldukça zor ancak; imkansız değil. programla ilgili detayları aşağıdaki resmi site linkinden daha detaylı inceleyebilirsiniz;

https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/working-in-australia/visas-for-innovation/global-talent-independent-program

*bir arkadaşım bu yıl ki başvurusuna (Energy and Mining Technology dalında) dün itibariyle kabul aldı ve sürecini başlattı. kendisi bir çok ülkede enerji alanında (baraj inşaatı) çalışmalar yapmış ve genellikle devletlerle çalışmış biri. sürecini takip etmeye çalışıyorum. hali hazırda avustalya'da bir baraj inşaatını yönetmekte ve çalışma vizesi ile orada yaşamakta. gelişmelerini öğrendikçe buradan bilgi vermeye devam edeceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yukarıdaki iletimde arkadaşımın başvuru yaptığından bahsetmiştim. başvurusu üzerinden 40 gün kadar geçti ve daimi oturum iznini dün itibariyle aldı kendisi. bahsettiğim gibi Energy and Mining Technology dalında yapmıştı başvurusunu.

Es3-a7sVkAIo_ng.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |