Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar ,

14 yaşında bir çocuğum var ve yaklaşık 9 yıldır annesi tarafından şahsıma hiç gösterilmiyor. Fakat Green Card başvurularında bizden çocuğumuza ait güncel fotoğraf isteniyor ve bu konuda hiçbir mazaret bölümü vs bulunmadığı için mecburen elimizdeki ordan burdan bulduğumuz yaklaşık 10 yaşlarına ait fotoğrafını yüklemek zorunda kalıyoruz (şimdiki eşiminde üvey çocuğu sayıldığı için aynı şekilde bu fotoğrafı yüklüyor haliyle)

Bu konuda bir sıkıntı yaşarmıyız ? Yani kazandığımızda çocuğun bizimle gelmeyeceğini beyan edeceğiz buradaki fotoğrafın şuanki yaşı hesaplandığında 14-15 yaşında bir çocuğa ait olmadığı ve haliyle fotoğrafın eski tarihli olduğu anlaşılırsa sorun olurmu ?

Bu konuda oraya bu tip sorunlar nedeniyle fotoğraf yüklememe ve açıklama kısmı olsaydı bizim için sorun olmayacaktı ama maalesef aklımızda hep bu soru işareti var. Kazanırsak bu durum bize engel olur mu ?

Şimdiden Teşekkürler. İyi çalışmalar..

• ⭐⭐⭐⭐

@adr merhaba sorunuzu forum kurallarına uygun sormanız lazım zaten cevabı forumda olan bir soruyu Muslu Hukuk Büro'suna soramazsınız. lütfen forumdaki ilgili başlık altında sorun ya da vaktiniz oldukça ilgili konuları okuyun daha önce cevaplayan arkadaşlar oldu.
    fotoğrafla ilgili sorular için https://yesilkartforum.com/forum/topic/232/green-card-çekilişi-için-evde-nasıl-fotoğraf-çekilir

• @Rhonster merhaba

Link verdiğiniz konuyu biliyorum ve baştan aşağı 20 sayfayıda okudum, fakat tam olarak benim durumumda olan birini göremediğim için işi bilirkişiye sormak istedim. Zira GC çıkarsa çocuk bizimle gelmeyecek ancak böyle bir durumun içinde kaldım ve bu bana sürekli engel olan bir durum. Avukat bu durumla daha önce karşılaşan varmıdır yokmudur daha iyi bilir diye soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@adr tamam işte sorunuzu orada sormalısınız cevabı ben vereyim 10 yaşındaki resmi kullanabilirsiniz bir sıkıntı yaşamazsınız olur da kazanırsa ds 260 ı sadece gideceklere açıyorsunuz zaten. lütfen forum kurallarını ve özel konu başlıklarında kendi kurallarını okuyup ona göre başlık açarsanız seviniriz.

• ⭐⭐⭐⭐

başka konular altında aynı soruyu daha önce görmüştüm yani aradığınız bütün soruların cevapları mevcut forumda.

• Muslu Law Firm

@adr, içinde söyledi: Green card başvurusunda Çocuk fotoğrafı şartı ?

Merhabalar ,

14 yaşında bir çocuğum var ve yaklaşık 9 yıldır annesi tarafından şahsıma hiç gösterilmiyor. Fakat Green Card başvurularında bizden çocuğumuza ait güncel fotoğraf isteniyor ve bu konuda hiçbir mazaret bölümü vs bulunmadığı için mecburen elimizdeki ordan burdan bulduğumuz yaklaşık 10 yaşlarına ait fotoğrafını yüklemek zorunda kalıyoruz (şimdiki eşiminde üvey çocuğu sayıldığı için aynı şekilde bu fotoğrafı yüklüyor haliyle)

Bu konuda bir sıkıntı yaşarmıyız ? Yani kazandığımızda çocuğun bizimle gelmeyeceğini beyan edeceğiz buradaki fotoğrafın şuanki yaşı hesaplandığında 14-15 yaşında bir çocuğa ait olmadığı ve haliyle fotoğrafın eski tarihli olduğu anlaşılırsa sorun olurmu ?

Bu konuda oraya bu tip sorunlar nedeniyle fotoğraf yüklememe ve açıklama kısmı olsaydı bizim için sorun olmayacaktı ama maalesef aklımızda hep bu soru işareti var. Kazanırsak bu durum bize engel olur mu ?

Şimdiden Teşekkürler. İyi çalışmalar..

Sayın @adr ,
    21 yaşında küçük çocukların son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraflarını başvuruya eklemek gerekmektedir. Fotoğrafı kabul ve red etmek ABD elçilik veya konsolosluğunun takdir yetkisine tabiidir. Sizin esiniz ve çocuğun ile ilgili özel durumunuzu açıkladığınızda oğlunuzun eski de olsa fotoğrafını kabul edeceklerini tahmin ediyorum. Ancak takdir yetkisi onlarda olduğu için bu konuda emin olmak mümkün değildir. Bol şanslar dilerim.
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu

Cevapladığınız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 2
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |