Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐ Banned

Alberta ve saskatchevan okumak ve yaşamak için çok pahalı biryer . Çalişmak için ise süper yer. Hayatı ve kazancı ıskaladıysan Gençliginde . Fort Mac murrayda çalısacaksın farkı kaparsın. Igrenc havaya katlanacaksın ama

• ⭐⭐ Banned

Havasiiidare etsin Yaşam ucuz olsun Sakin olsun. Kirası ucuzolsun. Çok multicultural olmasın. Community vibe, Country tarz olsun ama şehir özelligi de olsun diyosanız bence Dogu yakası provinsleri güzel. Bekarlar için hele süper Yoldaki kadın 3 ncü görüşünde bana kızını tanıstırdı falan o biçim. Otobüste manita yapmıslıgım var. 31 sene türkiyede siftahsız yaşamiş olan benden bahsediyorum. Hatta insanlar o kadar iyiki şüpheleniyorsun kaçırıp cigerimi mi sökecek diye

• ⭐⭐ Banned

Whitehorse Yukona da bir bakın derim Enteresan meslekler iyi para kazanabiliyor orda ve Province driven immigration programları var Manitoba gibi

• ⭐⭐⭐⭐

@mehmet-JS Hangi ILAC proğramını alıyorsun şu an. Kanadadamısın online mı alıyorsun eğitimi?

• @ibrahimasar ILAC da pathway programındayım. Yani anlaşmalı oldukları college ya da üniversitelerde, girme şartı olan dil yeterliliği için, sınava gerek kalmadan başvuru imkanı sağlıyor. Türkiye de Online devam ediyorum Covid-19 nedeniyle gitmek kısmet olmadı. Ama bu daha iyi oldu bence. Orada okumak çok daha masraflı. En ucuz bir şekilde dil bariyerlerini ortadan kaldırmış oluyorum. Parasal anlamda bir yıllık kazanç sağlamış oldum diye düşünüyorum.

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Vancouver

Whitehorse Yukona da bir bakın derim Enteresan meslekler iyi para kazanabiliyor orda ve Province driven immigration programları var Manitoba gibi

Güzel söylüyorsun da Yukon'un iki adım yukarısı kuzey kutbu🥶 Tamam soğuğa katlanmaya razıyım da, donmayayım aynı zamanda.

• ⭐⭐ Banned

Yukon Dediğin yer Sask Manitoba ve ND SD den sıcak lışlık ortalamaya bakarsan.Sebebi dünyanın dönüş şekli. Hudson körfezi eksi 50 iken Norvec eksi 8 10 derece

• İngilizcenin yanında Fransızca bilmenin Kanada göçmenlikte puan bazında önemli bir katkısı var mı? Asıl sormak istediğim 40 yaş ve üzeri ortalama Fransızca bilen biri yaştan kaybettiği puanları 2.resmi dil Fransızca ile telafi edebilir mi?

• @Arden https://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/crs-tool.asp
    Puan hesabınızı yapabilirsiniz. Hem İngilizce hemde Fransızca'da ortalamanın üstünde bir puan alırsanız ek puanlar ile olabilir. Bir deneyin

• @mehmet-JS teşekkür ederim🙏

• @mehmet-JS şimdi verdiğiniz linki kontrol ettim.ortalama fransızca 50 puan getiriyor .

• @Arden, içinde söyledi: Vancouver

@mehmet-JS şimdi verdiğiniz linki kontrol ettim.ortalama fransızca 50 puan getiriyor .

Çok önemli bir puan bence

• Merhabalar, benimde kafamda hep bir acaba Kanada'yı mı denesem vardı. Master programları çok pahalı geldiği için diploma programına başvurmayı düşünüyorum. Torontoda ki senaca collegeın diploma programları mantıklı gibi geldi fiyat olarak da biraz cazip diğer master programlarına göre sırf göç edebilmek için okuyacağım bir programa para verme fikri saçma geliyor ama öğrencilik galiba Kanada için en mantıklı yol okuduklarım kadarıyla

• ⭐⭐⭐⭐

neden hiç kimse Quebec eyaleti veya Quebec şehri ile ilgili bilgi paylaşmamış? PR için sıkıntılı bir eyalet mi? veya çok mu pahalı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: Vancouver

neden hiç kimse Quebec eyaleti veya Quebec şehri ile ilgili bilgi paylaşmamış? PR için sıkıntılı bir eyalet mi? veya çok mu pahalı?

Quebec için Fransızca bilmek gerekiyor. O nedenle tek bildiği yabancı dil İngilizce olanlar için cazip değil.

• @denizci10, içinde söyledi: Vancouver

Quebec eyaleti Fransiz Bolgesinde bulunmakta. Quebec hukumeti Fransizca ve Fransiz kulturu konusunda oldukca israrli. Sehir merkezleri disinda Ingilizce konusulmuyor bu yuzden fransizcaniz yoksa Quebec sizi zorlayabilir.
    Quebec eyaletinin en buyuk sehri Montreal. Gorunum olarak avrupayi bir sehirdir. Kulturel ve sosyal anlamda oldukca gelismistir. Bence dunyanin en guzel sehirlerinden biridir. Ama frankafon toplum yuzunden diversity Toronto'ya gore daha azdir. Bu da gorunmez bir ayrimciliga yol acmaktadir.

• ⭐⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal @knnrn çok teşekkürler.

• Vancouver'de dayım çalışıyor benim vize almam için olumlu veya olumsuz bir durumu olur mu acaba? Bir Fransız firmasında 10 yıldır finans bölümünde çalışıyorum. Çalışma veya F1 dil kursu vizesi almam zor olur mu acaba?

• @Majezik dayınız vatandaş yada PR sahibi ise vizeniz kolay olur. Fakat değilse etkisi olmaz. Tabi kaçak felan değilse. Bunun haricinde ülkenize geri döneceğinizi inandırabilmeniz durumunda study-permit alabilirsiniz. Ama dil eğitimi için alırsanız çalışamazsınız. College ya da üniversite eğitimi için alırsanız çalışma izniniz olur. Ne olacak kaçak çalışırım diye düşünmemenizi tavsiye ederim. Eğer work-permit vizesi almayı düşünüyorsanız, ki bu dönemde çok zor, devletin onayladığı bir işyerinden ancak çalışma teklifi alabilirsen, ki bu daha da zor mümkün olabilir. Bu söylediğim Quebec bölgesini kapsamıyor.

• @mehmet-JS

Dayım vatandaş değil, hatta yasal olarak dayım da değil. Dayı diyorum ama anne tarafımızdan çok yakın tanıdık biri, dayım gibi yani. Oda dil kursuyla gidip sonra çalışma vizesi aldı hatta 2 kere gidip geldi Kanada'ya. Vize mülakatında tanıdığınız varmı dediğinde ne yapacağımı bilmiyorum. Tanıdığım olduğunu söyleyip ismini verdiğimde onun dil kursu vizesiyle gidip orda çalışma vizesine dönüştürmesi benim için problem olur mu bilemedim. Kanada öğrenci vizesi konusunda ABD kadar katı mı onu öğrenmek istiyorum aslında. Bir Fransız firmasında 10 yıldır üst düzeyde çalışıyorum. Fransız firmasını özellikle dememdeki rol Kanada'nın bildiğim kadarıyla eski bir Fransız sömürgesi olması ve 2. resmi dilinin Fransızca olması. Böyle bir firmada uzun süredir çalışıyor olmam vizeyi almamda olumlu bir rol yaratırmı bilemiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.0k

| | | |