Lütfen DV2020 ve DV2021 talihlilerine destek için şu linkteki dilekçeleri imzalayın! NO BAN 2021 davası hakkında bilgilere şu linkten ulaşabilirsiniz.
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

Irkçılık ve Dünya İnsanı Olmak

• Birkaç yıl öncesine kadar ırkçılığı savunan bir insandım. Sonrasında olgunlaştıkça konuya daha objektif yaklaşmaya başladım.

2 yıl öncede bu videoyu gördüğümde oldukça etkilenmiştim, tesadüfen tekrar karşılaşınca burayada izlememiş olabilenler için eklemek istedim.

• ⭐⭐⭐⭐

Asın bayrakları

Flag_20x30.jpg

• Bende Amerika'ya gelmeden önce ırkçılığa karsiydim. Simdi yavas yavas benimsemeye basladim. Birkac sene sonra tam ırkçı olurum muhtemelen. Arkadas giriş seviyesi islerde çalışıp irkci olmamak elde değil. Zencisi bir cins, Hint'lisi bir cins, hispanigi ayri cins.

• @yalta yakarışlarını burdan hissettim abi 😃

• Irkcilik konusu bence olaya hangi acidan bakmanizla ve nerede oldugunuzla ilgili birsey.

Maryland'de bazi kasabalarda local restaurantlar var, siyahiler asla hos karsilanmazlar. Genelde rednecklerin takildigi yerlerdir.

Baltimore'da bazi semtler var, beyazlar asla hos karsilanmazlar. Hatta gece saatlerinde o sokaklarda siyahlar bile rahat gezemezler.

Ayni benzer sekilde Wilmington ve Philly'dede bazi semtler var, beyazlar icin tehlikeli yerlerdir. Ozellikle gece saatlerinde. Genelde ABD'deki buyuk sehirlerin hepsinde boyle birkac semt vardir.

Almanya'da bazi disco ve barlar var, Turkler ve bazi baska milletlerden olanlar eger yanlarinda Alman veya Batili ulkelerden arkadaslari yoksa giremezler. Girislerde kimlik kontrolu var.

Turkiye'de bazi mekanlar var, bir Suriyelinin ben elini kolunu sallaya sallaya oralara girebilecegini hic sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yalta bence siz "cins insan"lara denk gelmissiniz 🙂 ten rengiyle bir ilgisi oldugunu sanmiyorum bu davranislarinin...

• @knnrn, içinde söyledi: Irkçılık ve Dünya İnsanı Olmak

Asın bayrakları

Flag_20x30.jpg

Sn. knnrn, bu bayrağı daha önce göremiştim, anamı konusunda bilgi ve kaynak vermeniz mumkunmu?

• ⭐⭐⭐⭐

@orhancengizk Gezegenimizin bayrağı

• @crazycells, içinde söyledi: Irkçılık ve Dünya İnsanı Olmak

@yalta bence siz "cins insan"lara denk gelmissiniz 🙂 ten rengiyle bir ilgisi oldugunu sanmiyorum bu davranislarinin...

Giris seviyesi isler de beyazlar pek calismadigi icin bu sekilde bir yorum yaptim. Daha once bir sekilde suca karismis ve yasi 50'nin uzerindeki siyahiler ile de calismak ve muhabbet etme durumum oldu. Onlar her seye daha mantikli bakiyorlar ve tum hareketlerini sonuclarini bildikleri icin olcup bicerek yapiyorlar. Sorun 30 yas alti genclerde ve bunlarda irk ayrimi yapmak neredeyse imkansiz.

Bulasik yikarken beraber calistigim 30'lu yaslarda bir zenci arkadas vardi. 4 pm de ise basliyorduk saat 8 pm gibi arkadas ortadan kayboluyordu. O gittiginde ben tek kaliyordum. Sonra bir gun salterim atti, ben niye tek basima yardiriyorum ki dedim kendi kendime 🙂 Isi birakip disari sigara icmeye ciktim, bir baktim eleman sallanarak geliyor. "Where are you man" dedim. "Sh...t man little cracking, little pee, little music, little beer in my car" dedi 🙂 Sallana sallana iceri girdi.

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 2
  • 6
  • 2

56

11.4k
Users

2.8k
Topics

175.2k
| | | |