Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese Merhaba
    2021 talihlisiyim case numaramız 10***la başlıyor. Eşimin 12 sene öncesine ait sicil arşivi var. 2 adet dosya görünüyor. Biz 2 çocuklu 4 kişilik bir aileyiz. Arşiv kaydını sildirmek için başvurucak ama silinmezse green card hakkını kaybeder mi? Talihli benim. Beni ve çocukları etkiler mi? Bize yardımcı olabilecek bu konuyu iyi bilen iyi bir avukata ihtiyacımız var.

Not: Forumda yeniyim ve nereye post etmem gerektiğini tam anlayamadığım için umarım doğru yere yazıyorumdur. Cevap verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feyzaşener, içinde söyledi: Green card Sabıka kaydı

Herkese Merhaba
    2021 talihlisiyim case numaramız 10***la başlıyor. Eşimin 12 sene öncesine ait sicil arşivi var. 2 adet dosya görünüyor. Biz 2 çocuklu 4 kişilik bir aileyiz. Arşiv kaydını sildirmek için başvurucak ama silinmezse green card hakkını kaybeder mi? Talihli benim. Beni ve çocukları etkiler mi? Bize yardımcı olabilecek bu konuyu iyi bilen iyi bir avukata ihtiyacımız var.

Not: Forumda yeniyim ve nereye post etmem gerektiğini tam anlayamadığım için umarım doğru yere yazıyorumdur. Cevap verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

bilgileri imzaniza tasiyin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

su konudaki bilgileri okumanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi

Esinizin vize alip almayacagina konsolos karar verecek, sucun ne oldugu, ne kadar ceza verildigi, ne kadar sure once verildigi... bunlarin hepsini yasalara gore degerlendirecek konsolos...

Esinizin dosyasinda sorun olmasi, sizin ve cocuklariniz icin bir problem yaratmayacak.

• @canbjk89 Can bey merhaba durumunuz ne oldu acaba green card alabildiniz mı yada bu olay size sorun olusturdu mu

• Herkese Merhaba
    DV2021 talihlisiyim, CN 7xxx'lerde ve bir terslik çıkmazsa Eylül ayı içersinde KCC'den evrak talebi bekliyorum...Her şeyi hazırladım yalnız adli sicil kaydı konusunda bir sorum olacak...2007 yılında girdiğim bir kavga sonucu basit yaralamadan hüküm giydim(hapis cezası para cezasına çevrildi). Bunu DS260 forumunu doldururken özet olarak belirtmiştim. Şimdi ise mahkeme kayıtlarını İngilizce'ye tercüme ettiriyorum. Sorum şu; yeminli tercümanın onayı KCC tarafından yeterli görülüyor mu? Yoksa tercümeyi bir de notere onaylatmam gerekecek mi? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fethi-Çağlar, içinde söyledi: Green card Sabıka kaydı

Herkese Merhaba
    DV2021 talihlisiyim, CN 7xxx'lerde ve bir terslik çıkmazsa Eylül ayı içersinde KCC'den evrak talebi bekliyorum...Her şeyi hazırladım yalnız adli sicil kaydı konusunda bir sorum olacak...2007 yılında girdiğim bir kavga sonucu basit yaralamadan hüküm giydim(hapis cezası para cezasına çevrildi). Bunu DS260 forumunu doldururken özet olarak belirtmiştim. Şimdi ise mahkeme kayıtlarını İngilizce'ye tercüme ettiriyorum. Sorum şu; yeminli tercümanın onayı KCC tarafından yeterli görülüyor mu? Yoksa tercümeyi bir de notere onaylatmam gerekecek mi? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

Ceviri yeterlidir.

• bende birşey sormak istiyorum.
    2007 yılında kıbrısta üç ay ceza yattım. uyuşturucu suçundan. bu ceza 2012 yılında türkiyede sicilimde gözüktü. aradan biraz zaman geçtikten sonra sicilimden silinmesi için dilekçe verdim.
    yıllar sonra bir arkadaşım yüzünden bir bankayla evrakta sahtecilik suçundan davam oldu. 2017 yılında açıldı ceza erteleme kararı verildi. ardından 2019da bu dava tekrar açıldı. hala sürüyor ve daha hiç mahkeme bile olmadı, nedir nedendir bilyorum.
    herneyse. şuanda amerikada kız arkadaşım var k1 vizesine başvurmak istiyoruz. sizce bu geçmişim sorun teşkil eder mi? bana vize verirler mi verseler bile vatandaşlık verirler mi. beni nasıl bir süreç bekliyor. yardımcı olursanız sevinirim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Çağrı-Sarıer, içinde söyledi: Green card Sabıka kaydı

bende birşey sormak istiyorum.
    2007 yılında kıbrısta üç ay ceza yattım. uyuşturucu suçundan. bu ceza 2012 yılında türkiyede sicilimde gözüktü. aradan biraz zaman geçtikten sonra sicilimden silinmesi için dilekçe verdim.
    yıllar sonra bir arkadaşım yüzünden bir bankayla evrakta sahtecilik suçundan davam oldu. 2017 yılında açıldı ceza erteleme kararı verildi. ardından 2019da bu dava tekrar açıldı. hala sürüyor ve daha hiç mahkeme bile olmadı, nedir nedendir bilyorum.
    herneyse. şuanda amerikada kız arkadaşım var k1 vizesine başvurmak istiyoruz. sizce bu geçmişim sorun teşkil eder mi? bana vize verirler mi verseler bile vatandaşlık verirler mi. beni nasıl bir süreç bekliyor. yardımcı olursanız sevinirim..

Vatandaslik basvurunuzda -gecmisinizde cok ciddi bir suc yoksa- genelde sadece son 5 yillik suc gecmisinizi goz onunde bulunduruyorlar.

Su basliktaki bilgileri inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi/

Eger bu acilan yeni davada da mahkeme tarafindan suclu bulunmadiysaniz o durumda sorun olacagini sanmiyorum.

• @crazycells anladığım kadarıyla kıbrısta ceza yatmış olmam çok fazla etkilemeyecek. çünkü baya bir geçmişte yaşanmış bir olay. bunun üzerine de aynı suçla ilişkili herhangi bir kaydım bulunmuyor. peki başvuru yaparken cezaevinden tahliye kağıdını dosyama eklemem gerekecek mi?

bunun dışında ikinci dava ise evrakta sahtecilik suçu. buna ceza erteleme verdiler. iki yıl sonra tekrar açtılar davayı. bu soeun yaratacak mı?

• @crazycells beraat aldığım davayı savcıkık tekrar açmış. dava halen sürmekte. sorun yaratır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Çağrı-Sarıer, içinde söyledi: Green card Sabıka kaydı

@crazycells anladığım kadarıyla kıbrısta ceza yatmış olmam çok fazla etkilemeyecek. çünkü baya bir geçmişte yaşanmış bir olay. bunun üzerine de aynı suçla ilişkili herhangi bir kaydım bulunmuyor. peki başvuru yaparken cezaevinden tahliye kağıdını dosyama eklemem gerekecek mi?

bunun dışında ikinci dava ise evrakta sahtecilik suçu. buna ceza erteleme verdiler. iki yıl sonra tekrar açtılar davayı. bu soeun yaratacak mı?

Yukarida linkini paylastigim konuyu gozden gecirebilirsiniz.

Orada ilgili yasalari bulabilirsiniz, maalesef sorun olup olmayacagina ben karar veremem 🙂 Fakat kanimca uyusturucu sucunuzun pek bir etkisi olmayacak, evrakta sahteciligin ise etkileme ihtimali var ama boyutu da onemli.

Zaten mahkeme kayitlarinizin ingilizce cevirisini de isteyecek konsolos, oradan inceleyip karar verecek.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, 2022 talihlisiyim, 2007 yılında bir kavgada, ayırmak için araya girdim ve sonrasında dava açıldı, 2009 yılında dava karara bağlandı (2014 yılında ceza kesinleşti) adi suç (tehdit suçundan) olarak 6 ay verip, 5 aya indirdiler, onu da 3.000 TL para cezasına çevirdiler, bu tutarı geciktirmeden ödedim.
    Bunun haricinde herhangi bir sicil kaydım, hatta trafik cezam bile yok. Bu olay da normal sicil kaydında çıkmıyor fakat Arşivli kayıtta çıkıyor
    35 yaşındayım, son 8-9 yıldır kurumsal firmalarda orta düzey yönetici olarak çalıştım, hala çalışmaktayım. olumlu sonuçlanır ise Amerika'ya tek başıma gideceğim.
    DS260 da mecburen bu sicilden bahsetmem gerekiyor.
    Sormak istediğim; GC sürecinde, yukarıda bahsettiğim adi suç herhangi bir engel oluşturur mu?

• Herkese selamlar,

İlk evlendiğim sırada işe başladığım bir işyerinden 2 haftamda ayrıldım. Ayrılış sebebim iş saatlerinin sabah 6 gece 11 olmasıydı. Bu işyeri sahibi 748 tl yerine hesabıma 240 tl yatırınca telefonda kavga ettik. Şahıs 170 i arayıp şikayet edicem deyince, Aileme eşime ve bana küfür etti. Daha sonrasında bütün alacağımı hesabıma yatırdı.

Fakat daha sonrasında şahıs, yeni işyerim olan kargo şubesine gelip kargo yollamak için benim görev yaptığım bankoya geldi. Takibi ben olduğumu farketmeden gelmiş. Yüzüme bakıp sırıtınca bende ipler koptu.

Sürekli kolileme yaparken kullandığımız maket bıçaklarından birini alıp bankonun üstünden zıplayıp şahısa saldırdım. Tabiki elimden aldılar. Elimdeki bıçağı buna sallarken video kaydım olunca cezayı yedik tabi.

Sende insan değilmişsin diyecek olanlar için, Telefonda ( ananı karını gönder üzerlerinden geçeyim bu parayıda onların eline vereyim )dediği için. Bu yumuşatılmış hali Forumda ceza yememek için bazı kelimeleri mecbur değiştirdim.

Soru şu 5237 tck 106 maddesi ve 86 maddesinden Ceza aldım. Para cezasına çevrildi. 3740 tl yani 187 adli para cezası aldım. Bu şekilde grencard kazanırsam Sizce vize verirlermi.

Tabiki daha önceden açıklaması ertelenmiş 2 davam daha var. Ama onlar herhangi bi şekilde görünmüyor. Sadece bu dosya adli sicil arşiv kaydımda var.

• Merhaba benim 2016 yılında motosikletin bana çarpması durumunda olan bir trafik kazan var. Ama şöyle bir durum var Exper suçu karşı tarafa verdi araç yapıldı daha sonra bu kişi gidip dava açıyor rapor alıyor ayağım çatladı vs diye 1 yıl sürdü dava motorlu olduğu için ayağı catladigi vs diye suçu bana verdi. Sonuç olarak bir ceza çıktı ya devlet dairelerinden birinde 450 saat ya çalışacağım yada 4500 TL yatiracagim. Ben parayı yatırdım. Ama buna rağmen sicil gözüküyor. Bu sıkıntı olacakmidir. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bariş-Koç-Sahne-Sanatlari, içinde söyledi: Green card Sabıka kaydı

Merhaba benim 2016 yılında motosikletin bana çarpması durumunda olan bir trafik kazan var. Ama şöyle bir durum var Exper suçu karşı tarafa verdi araç yapıldı daha sonra bu kişi gidip dava açıyor rapor alıyor ayağım çatladı vs diye 1 yıl sürdü dava motorlu olduğu için ayağı catladigi vs diye suçu bana verdi. Sonuç olarak bir ceza çıktı ya devlet dairelerinden birinde 450 saat ya çalışacağım yada 4500 TL yatiracagim. Ben parayı yatırdım. Ama buna rağmen sicil gözüküyor. Bu sıkıntı olacakmidir. Teşekkürler

Saniyorum ki buyuk bir problem yaratmayacak, su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi

• @MehmetArikan

Merhaba, aynı soruyu özelden sorduğumda, ''genelden yazın'' dediniz, fakat genelden de cevap alamıyorum,

Rica etsem konu hakkında yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: Green card Sabıka kaydı

Merhaba, 2022 talihlisiyim, 2007 yılında bir kavgada, ayırmak için araya girdim ve sonrasında dava açıldı, 2009 yılında dava karara bağlandı (2014 yılında ceza kesinleşti) adi suç (tehdit suçundan) olarak 6 ay verip, 5 aya indirdiler, onu da 3.000 TL para cezasına çevirdiler, bu tutarı geciktirmeden ödedim.
    Bunun haricinde herhangi bir sicil kaydım, hatta trafik cezam bile yok. Bu olay da normal sicil kaydında çıkmıyor fakat Arşivli kayıtta çıkıyor
    35 yaşındayım, son 8-9 yıldır kurumsal firmalarda orta düzey yönetici olarak çalıştım, hala çalışmaktayım. olumlu sonuçlanır ise Amerika'ya tek başıma gideceğim.
    DS260 da mecburen bu sicilden bahsetmem gerekiyor.
    Sormak istediğim; GC sürecinde, yukarıda bahsettiğim adi suç herhangi bir engel oluşturur mu?

su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

• 2010 yılında uyuşturucu madde bulundurmak suçundan yakalandım hapis yatmadım fakat 6000 TL para cezası verildi oda denetimli serbestlik ile kapatıldı 2013 de bitti mevzu yıl 20022 aradan 9 10 sene geçti bu sene zarfında hakaret suçundan para cezası yedim ..bile. Varsa söylesin greencard ı kazansam bile gitmem zor değilmi bu suç arşivi ile...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freedom86, içinde söyledi: Green card Sabıka kaydı

2010 yılında uyuşturucu madde bulundurmak suçundan yakalandım hapis yatmadım fakat 6000 TL para cezası verildi oda denetimli serbestlik ile kapatıldı 2013 de bitti mevzu yıl 20022 aradan 9 10 sene geçti bu sene zarfında hakaret suçundan para cezası yedim ..bile. Varsa söylesin greencard ı kazansam bile gitmem zor değilmi bu suç arşivi ile...

arsiv kayitli adli sicil belgesi aldiginizda hangi bilgiler gorunuyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |