Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Öfa-Bey, içinde söyledi: F-1 vizesi ve EAD (çalışma izni) hakkında

@crazycells yani gidebilirim kral aradan 2 yıl geçti vize iptali yok yani sadece okul kaydı mi yaptirmak gerekiyor ?

evet, sayin @mydream 'in aktardigi bilgiye gore sorun olma ihtimali var fakat CBP'nin bu konuda ne dusundugu onemli... Daha onceki deneyimlerden, gecerli bir ogrenci vizesinin yetmesi gerektigini hatirliyorum. Eger CBP bu sekilde kabul ediyorsa, yeni bir vize almadan direkt giris yapabilirsiniz. Neticede ABD'ye girerken CBP ile ugrasacaksiniz, diger birimlerle degil.

Bazi durumlarda yasalar ve yorumlamalari konusunda CBP ve DOS ayni sekilde dusunmuyor, dolayisiyla bu sekilde farkli resmi bilgiler olabiliyor.

Suradan sorunuzu CBP'ye sorarsaniz, net cevabi alabiliriz:

• kampüs dışı çalışıtığım zaman yakalanma olasılığım var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zemheri , içinde söyledi: F-1 vizesi ve EAD (çalışma izni) hakkında

kampüs dışı çalışıtığım zaman yakalanma olasılığım var mı ?

USCIS'ten izin almadan kampus disi calismaniz durumunuzda statunuzu "violate" etmis oluyorsunuz, kesinlikle boyle bir durumda USCIS'ten izin alip calismanizi tavsiye ederiz.

Forumda yasal olmayan tavsiyeler vermiyoruz.

• Merhabalar,
    BEn F1 ogrencisiyim. Eger masa altindan bir isyerinde calissam ve ismim farkli olarak o isyerinde belirtilse, okulumdaki DSO'nun calistigim isyerine gelip beni calisiyor gormesi bir sorun yaratir mi? Beni sikayet etmeye hakki var mi, isyerinde kendi ismimle calisan olarak gozukmememe ragmen? Cok merak ediyorum bu cevabi. Eger biliyorsaniz beni de bilgilendirir misiniz?
    Tesekkur ederim.

• Dosya numarası IOE091471.... den yeni olup , çalışma veya seyahat izni gelen varmı? (Kabul tarihi 3 ocak 2022)

• Belirsiz sureyi beklemek sinir bozucu. 6 ay da gelmeyen EAD için yorum yaparmısnız arkadaşlar. Normal mi geç mi çok mu geç???

• Community college'da okurken 20 saat calisma izni varmis. 20 saatten fazla calisamaz miyim?

• @crazycells, içinde söyledi: F-1 vizesi ve EAD (çalışma izni) hakkında

@Erdem-M, içinde söyledi: EAD ve F-1 hakkında

F-1 vizesinde bulunurken ve okurken OPT-CPT olmaksızın Employment Authorization Document ( ya da card ) elde etmenin yolları nelerdir? Dil okulunda iken bunu elde etmek mümkün olabilir mi? Veya community college okurken?

Okurken calismaktan bahsediyorsunuz siz? dil okullari genelde calisma izni veremiyor. Sadece kampuslerde egitim alirken kampus icinde kisitli bir sure calisma izniniz oluyor ilk yil, daha sonra okulun ve USCIS'in izni ile kampus disi calisma ihtimaliniz de olabiliyor.

Georgia'dan Merhabalar,

Yaklaşık 2 hafta oldu ayak basalı Amerika'ya.
    Evi araba, okul vb. birçok konuyu hallettik çok şükür.
    Tecrübeli arkadaşlara çalışma izni başvurusu ile ilgili bir sorum var. Ben J2-DEPENDENT olarak I-765 FORMUNU dolduracağım ve beraberinde birkaç belgeyide yollayacağım.

1. konu benden istedikleri belgelerin bir listesini bulabileceğim tam bir adres var mı? (Uscıs adresini biliyorum)

2. Ödemeyi bank of amerikadan çek ile yapacağım fakat çek içinde bulunması gereken bilgiler nelerdir bilmiyorum.

3. Bu konu çok önemli: Bizim tam olarak ödememiz gereken ücret nedir hocam?
      410 dolar bir ödeyeceğim ama birde 85 dolar biyometrik veri ücreti." denen bir şey var. Bu nedir hocam??

• @crazycells merhaba
    Amerikada su an da mevcut bir SSR var buyuk ihtimalle biliyorsunuzdur. Special student relief F1 ogrencileri bu izinle calisabiliyorlar
    Ornegin suriyeliler 2012den beri izinleri var bu work permit icin..

Biz turkiyedeki depremden ve buyuk faciadan dolayli burada nereyle iletisime gecebiliriz ve ssr listesine turkiyenin de eklenmesini isteyebiliriz
    Tesekkurler

• Selamlar arkadaşlar benim bir sorum olacaktı ssn ile alakalı. Ben almanyada yaşıyorum ve bu sebeple wat yapmak için bir üniversiteye gitmem çok ama çok zor, bunun sebebiyle wat yapamıyorum ve ssn alamıyorum. Dil okuluna gitme fikrim var fakat para kazanmak için herhangi bir kampüs imkanı da maalesef yok üniversite olmadığı için. Ben me yapacağım tıkandım kaldım sanki tüm yollar kapanmış gibi hissediyorum lütfen yardım edin.

• Community collegeda çalışma izni var mı ve çalışma için belli bir saat sınırı var mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirik, içinde söyledi: F-1 vizesi ve EAD (çalışma izni) hakkında

Merhabalar,
    BEn F1 ogrencisiyim. Eger masa altindan bir isyerinde calissam ve ismim farkli olarak o isyerinde belirtilse, okulumdaki DSO'nun calistigim isyerine gelip beni calisiyor gormesi bir sorun yaratir mi? Beni sikayet etmeye hakki var mi, isyerinde kendi ismimle calisan olarak gozukmememe ragmen? Cok merak ediyorum bu cevabi. Eger biliyorsaniz beni de bilgilendirir misiniz?
    Tesekkur ederim.

Evet, boyle bir risk her zaman var maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Platon59, içinde söyledi: F-1 vizesi ve EAD (çalışma izni) hakkında

Belirsiz sureyi beklemek sinir bozucu. 6 ay da gelmeyen EAD için yorum yaparmısnız arkadaşlar. Normal mi geç mi çok mu geç???

Oldukca gec bir zaman gibi gorunuyor maalesef, suradan kontrol edebilirsiniz:

Asiri uzamis oldugu icin suradan form doldurmanizi tavsiye ederim:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nima, içinde söyledi: F-1 vizesi ve EAD (çalışma izni) hakkında

Community college'da okurken 20 saat calisma izni varmis. 20 saatten fazla calisamaz miyim?

su bolume bakmalisiniz:
    8 CFR 274a.12(b)(6)

On-campus employment for not more than twenty hours per week when school is in session or full-time employment when school is not in session if the student intends and is eligible to register for the next term or session. Part-time on-campus employment is authorized by the school and no specific endorsement by a school official or Service officer is necessary;

okul devam ederken haftalik maksimum 20 saat, okul tatilken haftalik full-time yani 40 saat (ve eger bir sonraki donem de okula devam edecekseniz) izniniz olacak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM, içinde söyledi: F-1 vizesi ve EAD (çalışma izni) hakkında

@crazycells, içinde söyledi: F-1 vizesi ve EAD (çalışma izni) hakkında

@Erdem-M, içinde söyledi: EAD ve F-1 hakkında

F-1 vizesinde bulunurken ve okurken OPT-CPT olmaksızın Employment Authorization Document ( ya da card ) elde etmenin yolları nelerdir? Dil okulunda iken bunu elde etmek mümkün olabilir mi? Veya community college okurken?

Okurken calismaktan bahsediyorsunuz siz? dil okullari genelde calisma izni veremiyor. Sadece kampuslerde egitim alirken kampus icinde kisitli bir sure calisma izniniz oluyor ilk yil, daha sonra okulun ve USCIS'in izni ile kampus disi calisma ihtimaliniz de olabiliyor.

Georgia'dan Merhabalar,

Yaklaşık 2 hafta oldu ayak basalı Amerika'ya.
    Evi araba, okul vb. birçok konuyu hallettik çok şükür.
    Tecrübeli arkadaşlara çalışma izni başvurusu ile ilgili bir sorum var. Ben J2-DEPENDENT olarak I-765 FORMUNU dolduracağım ve beraberinde birkaç belgeyide yollayacağım.

1. konu benden istedikleri belgelerin bir listesini bulabileceğim tam bir adres var mı? (Uscıs adresini biliyorum)

2. Ödemeyi bank of amerikadan çek ile yapacağım fakat çek içinde bulunması gereken bilgiler nelerdir bilmiyorum.

3. Bu konu çok önemli: Bizim tam olarak ödememiz gereken ücret nedir hocam?
      410 dolar bir ödeyeceğim ama birde 85 dolar biyometrik veri ücreti." denen bir şey var. Bu nedir hocam??

Gec cevap icin kusura bakmayin, siz basligi olusturmussunuz zaten, cross referans olsun diye ilgili basligi paylasiyorum:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5693/j2-vizesi-ve-ead-çalışma-izni-başvurusu/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-Catalkaya, içinde söyledi: F-1 vizesi ve EAD (çalışma izni) hakkında

@crazycells merhaba
    Amerikada su an da mevcut bir SSR var buyuk ihtimalle biliyorsunuzdur. Special student relief F1 ogrencileri bu izinle calisabiliyorlar
    Ornegin suriyeliler 2012den beri izinleri var bu work permit icin..

Biz turkiyedeki depremden ve buyuk faciadan dolayli burada nereyle iletisime gecebiliriz ve ssr listesine turkiyenin de eklenmesini isteyebiliriz
    Tesekkurler

Bunun icin Senatorlere ve Kongredeki diger temsilciliklere ulasmak gerekiyor ne yazik ki.

SSR'a Turkiye'nin dahil edilebilmesi icin DHS'nin yani ABD Icisleri Bakanligi'nin buna dair bir karar almasi gerekiyor. Ne yazik ki bu tur kararlar, iki ulke arasindaki siyasi iliskilerden fazlaca etkileniyor. Turkiye yerine baska ulkeler olmus olsaydi, su ana kadar SSR karari cikmis olma ihtimali cok yuksekti kanimca...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Enes-Keskin-0, içinde söyledi: F-1 vizesi ve EAD (çalışma izni) hakkında

Selamlar arkadaşlar benim bir sorum olacaktı ssn ile alakalı. Ben almanyada yaşıyorum ve bu sebeple wat yapmak için bir üniversiteye gitmem çok ama çok zor, bunun sebebiyle wat yapamıyorum ve ssn alamıyorum. Dil okuluna gitme fikrim var fakat para kazanmak için herhangi bir kampüs imkanı da maalesef yok üniversite olmadığı için. Ben me yapacağım tıkandım kaldım sanki tüm yollar kapanmış gibi hissediyorum lütfen yardım edin.

Maalesef dil okullarinda egitim gorerek calisamiyorsunuz. ABD'ye giris amaciniza uygun bir vizeye basvuru yapmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asee, içinde söyledi: F-1 vizesi ve EAD (çalışma izni) hakkında

Community collegeda çalışma izni var mı ve çalışma için belli bir saat sınırı var mı

Evet var, okul devam ederken haftalik maksimum 20 saat, okul tatilken haftalik full-time yani 40 saat (ve eger bir sonraki donem de okula devam edecekseniz) izniniz olacak...

su bolume bakmalisiniz:
    8 CFR 274a.12(b)(6)

On-campus employment for not more than twenty hours per week when school is in session or full-time employment when school is not in session if the student intends and is eligible to register for the next term or session. Part-time on-campus employment is authorized by the school and no specific endorsement by a school official or Service officer is necessary;

• Bu başlığı hortlatıyorum fakat emin olamadığım birkaç şeyi sormak istedim (gitmeden önce her şeyi eksiksiz yaptığımdan emin olmaya çalışıyorum). Ben F1 statüsüyle kampüste teaching assistant olarak çalışacağım için SSN almam gerekiyor fakat bunun işlemlerini ancak oraya gidip Designated School Officer'ım ile görüştükten sonra başlatabileceğim yanlış anlamadıysam? Gerekli I-94 formunu da Amerikaya giriş yaptıktan sonra görüntüleyebiliyorum sanırım. Son olarak DS-2019 formunun onay sayfası yeterli oluyor mu bu işlem için yoksa tüm formu çıktı almak daha mı mantıklı?

Yanıtlar için şimdiden çok teşekkür ederim!

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |