Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, Ben Türkiyede daha önce evlilik yaptim ve boşandim. USCIS,e I- 130 boşvurusu yaparken daha önceki evlilik durumumu bildirmem gerekiyor. Sizinde bileceğiniz üzere burdaki mahkemenin gerekçeli karar ve sonrasında kesinleşme serh karari mevcut fakat gerekceli karar tüm mahkeme içerigini her iki taraf içinde kalem kalem ele alan mahkeme zapti içinde olan çok uzun bir metin. Kesinleşme şerhide temize gitmeyip kararin kesinleştigini yazan kısa bir metin.
    Nufus müdürlügünden vukuatli nufus kayit örneği aldığımızda eski eşi listele şeveneğini seçtiğimizde, evlenme boşanma olaylari maddeler halinde gözükmektedir ve medeni durumum boşanmiş olarak gözükmektedir.
    USCIS I-130 formunu yollarken sadece vukuatli nufus kayıt örneğindeki o bilgiler yeterli midir yoksa mahkemenin gerekceli kararını tercume ettirip belgeler arasına koymamiz mi gerekiyor ?

• Muslu Law Firm

@leon, içinde söyledi: USCIS'e I-130 basvurusu yaparken bosandiginizi gosteren belge hangisi olmali ?

Merhabalar, Ben Türkiyede daha önce evlilik yaptim ve boşandim. USCIS,e I- 130 boşvurusu yaparken daha önceki evlilik durumumu bildirmem gerekiyor. Sizinde bileceğiniz üzere burdaki mahkemenin gerekçeli karar ve sonrasında kesinleşme serh karari mevcut fakat gerekceli karar tüm mahkeme içerigini her iki taraf içinde kalem kalem ele alan mahkeme zapti içinde olan çok uzun bir metin. Kesinleşme şerhide temize gitmeyip kararin kesinleştigini yazan kısa bir metin.
    Nufus müdürlügünden vukuatli nufus kayit örneği aldığımızda eski eşi listele şeveneğini seçtiğimizde, evlenme boşanma olaylari maddeler halinde gözükmektedir ve medeni durumum boşanmiş olarak gözükmektedir.
    USCIS I-130 formunu yollarken sadece vukuatli nufus kayıt örneğindeki o bilgiler yeterli midir yoksa mahkemenin gerekceli kararını tercume ettirip belgeler arasına koymamiz mi gerekiyor ?

Sayın @leon,
    I-130 formunu gönderdiğinizde sadece vukuatlı nüfus kayıt örneğindeki boşanmış kaydı genelde yeterli değildir. Boşanma ilamı gerekir. Size Türkiye’den alınması gereken boşanma ilamı ile ilgili bilgileri aşağıda iletiyorum. Ancak boşanma ilamınızı neden alamadığınızın gerçek ve mantıklı bir açıklaması var ise boşanma ilamı vermeden sadece vukuatlı nüfus kayıt örneğinizdeki boşanmış ifadesi ile işlem yapmanız mümkün olabilir.
    Teşekkürler.

Divorce Certificates
    Available
    Fees: There are no fees.
    Document Name: Divorce decree ( Boşanma İlamı)
    Issuing Authority: Family court
    Special Seal(s) / Color / Format: A4 sized court document, should say ‘Karar’ (Judgement) on top right corner
    Issuing Authority Personnel Title: Judge
    Registration Criteria: If both parties agree to have a final decision then the court will send the decision to the General Directorate of Civil Registration and Citizenship for registration.
    Procedure for Obtaining: The divorce decree is available from the court granting the divorce.
    Certified Copies Available: Certified copies are available from the court granting the divorce.
    Alternate Documents: There are no alternate documents.
    Exceptions: None
    Comments: The Extract of Turkish Vital Record (Nüfus Kayıt Örneği) explains the events of a person in detail. If the applicant brings a current Vital Record, but cannot provide the divorce decree for any accurate reason, the divorce decree requirement might be waived.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 3
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |