Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar,
    Gördüğüm kadarıyla forumda meslektaşlarım ve çevre, maden gibi, enerji sektörü gibi yakın iş dallarında çalışan deneyimli birçok kişi var.
    Amerikada jeolog olarak çalışan arkadaşların tavsiyelerini duymayı çok isterim, nereden başlayıp ne yapmam gerektiği konusunda kafam biraz karışık.
    Texas, Houston özellikle galiba oil & gas konusunda bu mesleği yapmak isteyenler için güzel bir başlangıç şehri olarak gözüküyor ama ilginç bir şekilde başkent ve new york çevresinde de ilanlardan baktığımda ciddi bir potansiyel görüyorum.
    California da bir jeolog için iş olanaklarının geniş olduğu bir eyalet olmasına karşın hem pahalı olması hem de şehirlerinin birbirinden uzak ve uçakla Türkiyeden tek sefer olmaması dezavantajları.
    Hem amerikada birbirimizle iletişimde olmamız, hem de tanışmamız ve sektörel tecrübe ve deneyimlerimizi birbirimize aktarabilmemiz açısından bu başlığı açtım.
    Ben şuan türkiyede kamu sektöründeyim, belediyede jeoloji mühendisi olarak çalışmaktayım.
    Herkese merhaba tekrardan 😊

• Ben de sizinle aynı pozisyondayım. Şu an Türkiyede Jeoloji Mühendisiyim ve yazı sonu Amerikaya yerleşmeyi planlıyorum. Yazınızı okuyunca bu yüzden merakla cevaplara ineyim dedim ama kimse cevaplamamış 🙂 belki bizler tecrübe edip, ,ileride arkadaşlarla paylaşırız 🙂

• Ben jeoloji muhendisi degilim. Ama cok onemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Buraya gelecek tum muhendislerin, universitelerinden alinmis onayli ve kapali zarfta, mumkunse 2-3 adet olmak uzere traskript ve ders icerigini yaninda getirmesi gerekir. Is vizesiyle gelmiyorsaniz, Amerikaya gelir gelmez muhendis olarak calisirim demek biraz hayalci olur diye dusunuyorum. Buraya geldikten sonra kesinlikle yeterlilik sinavlari veya yuksek lisans dusunulmeli. Bu asamalardan sonra ideal is bulmak biraz daha kolaylasir. Yuksek lisans veya yeterlilik sinavlari icinde kapali zarfta transkript isteniyor. Bir baska yontem ve maalesef uzun yol, okudugunuz universite amerikaya posta gondermek zorunda. Bu tur zoruluklarla ugrasmamak icin benim yaptigimi yapmayin. Gelirken universiteden alinmis kapali zarf icindeki traskriptinizi yaninizda getirin.

Umarim herkesin gonlunce bir hayati olur. Savannah-Georgia'ya yolunuz duserse bir selam verin 🙂

• Arkadaslar merhaba, ben yaklasik 2 ay once Amerika'ya geldim ve ben de Jeoloji Muhendisiyim. Geldigimden beri aktif olarak is aramaktayim. En son care olarak da buraya bakmak istedim ve bu basligi buldum. Su an Corona, California'da ikamet etmekteyiz. Green Card sahibiyim. Calisma vizesi sorunum yok yani. Sorunum su ki, bana is bulma konusunda yardimci olabilecek meslektaslarim var midir acaba? Simdiden cok tesekkur ederim. 🙂

Benzer Başlıklar

• 4
  • 3
  • 1
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |