Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar forumunuza yeni üye oldum, üye olmadan önce biraz gezinme fırsatım oldu gerçekten harika bir yer yapanların emeğine sağlık.

Ben hali hazırda üniversite 1. sınıfa başlayacak 19 yaşında bir gencim, bu yılki Green Card çekilişine başvurmayı düşünüyorum. Ancak kafama göre iş yapmadan önce siz değerli, deneyimli kişilerden bilgi almak istedim.

Sorum şu: Green Card kazanmaya aday gösterilirsem ve Amerika yolu benim için görünürse üniversitemi bitirmek için geri dönebilir miyim? Bildiğim kadarıyla 6 aydan uzun süre önerilmiyormuş ABD dışında kalmak ancak öğrenci olarakta orada ne kadar tutunabilirim diploma sahibi olmadan bilmiyorum... Şuanda yaklaşık 10 bin dolar birikimim var. Orada hem çalışıp hemde üniversite okumak pek mümkün değil sanırım. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Bu yılki başvuruya başvurur muydunuz? Yoksa üniversiteyi bitirip öylemi şansınızı denerdiniz? Şimdiden teşekkürler.

• https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi?_=1601208919688 2 senelik yeniden giris izni alabilirsiniz. konu ile ilgili linki koydum. bu link altindak bilgileri okursaniz yararl olacaktir.

• @berke-akyuz daha 2022'de vizen onaylanırsa yaklaşık üniversite 3.sınıfa başlarken gitmiş olacaksın. ABD'de çoğu okulda in-state out-of-state durumu var ikamet ettiğin eyalette 1 yıl ikamet edersen üniversite veya kolejlerin ücretleri büyük oranda düşüyor. Denklik vs. uğraşmak istemiyorsan orada bir cc'ye başlamak daha iyi olabilir bence.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @berke-akyuz Ek olarak, hem çalışıp hem okumak mümkün değil sanırım demişsiniz. Green Card sahibi iseniz hem çalışıp hem okumak için belkide dünyanın en avantajlı ülkesi. Burada üniversite öğrencilerinin çoğu çalışıyor. Her yıl başvurunuzu yapsanızda, hiç kazanmayacakmış gibi Türkiye’deki eğitimize odaklanın.

• Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Bir de ek olarak Green Card çekilişini kazanıp gitmezsek ileriki yıllarda tekrar başvurabiliyor muyuz? Yoksa bir defaya mahsus bir şeymi?

• @berke-akyuz istediğin kadar başvurabilirsin tabi benim gibi umudunu kaybetmezsen :,)

• @berke-akyuz amerikada hem calisip hemde okumak mumkun ama iyi hesap yapmak lazim.Baya yorucu olacagida gercek ama imkansiz degil

• @berke-akyuz Kardesim nacizane fikrimi soyleyecegim sana, simdi cikarsa 10 bin dolar ile max. 2 ay rahat durabilirsin sonrasinda bir is bulman lazim muhakkak ve ailenden veya baska birisinden sponsor olmazsa sana muhakkak bir yerlerden para kazanman lazim. Yani demem o ki basvurabilirsin ama universiteyi gozden cikarman lazim ve meslek ogrenmelisin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |