Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tissingilizce hiç bilmiyorum ramazandan sonra inşallah houston a gelmeyi düşünüyorum aslında New york a gisicektim oradaki 28 yıllık Bi abi kesinlikle teksas a git dedi onu dinliycem ve houston a gidicem gibi görünüyor yalnız bu austin in ismini de çok duyuyorum sizin fikriniz nedir ikisi arasında ve dil bilmeden ne iş yaparız orda normal mesleğim torna freze kaynak

• @Selami-beey, içinde söyledi: Texas, Austin

@tissingilizce hiç bilmiyorum ramazandan sonra inşallah houston a gelmeyi düşünüyorum aslında New york a gisicektim oradaki 28 yıllık Bi abi kesinlikle teksas a git dedi onu dinliycem ve houston a gidicem gibi görünüyor yalnız bu austin in ismini de çok duyuyorum sizin fikriniz nedir ikisi arasında ve dil bilmeden ne iş yaparız orda normal mesleğim torna freze kaynak

@Selami-beey Temel kelimeleri ogrenmeye bakin eger tecrubeniz varsa baska herhangi bir iste calismak icin kasmadan isinizi yapabilirsiniz. Indeed'de Houston ici ve cevresinde en az 50 tane ilan cikiyor. 16 ile 30 dolar arasi tabii ucreti sizin tecrubeniz ve iletisim seviyeniz belirleyecektir.

• Selam Arkadaslar, Austin North tarafinda yasiyoruz, evimiz arabayla lakeline mall”a 5 dk domaine ise 7 dk mesafesindedir. Guzel bir sitede 1+1 de yasamaktayiz. Yazin tam tarihler belli olmasa da turkiyeye birkac ayligina gidecegimiz icin evimizi Turkiyeden gelecek olan yada Austine yeni tasinan birilerine evimizi kiralamak istiyoruz. Eger ilgilenen olursa bana mesaj atabilirler. Hepinize iyi gunler dilerim.
    (Not: biz ilk geldigimizde otelde kaldik ve otellerin gunluk ortalamasi 90-100 civariydi ve ev tutana kadar bayagi zaman geciyor bu yuzden ayliga vurdugunuzda cok yuksek tutar cikiyordu. Bende yeni gelenler normal kira tutarindan yararlanabilirler diye dusundum)

• @handuş Selam, kira ücreti ne kadar? Belki bu yaz Austin'e taşınabiliriz.

• @handuş selamlar, ben mayıs başında austin’e taşınacağım tr’den. Bilgi verirseniz değerlendirmek isterim 🙂

• @nicely kira 1600$ + elektrik faturasi (ne kadar elektrik kullandiginiza gore degisiyor.)

• @funnelweb ozelden size yazdim.

• arkadaşlar merhaba. Bizde Austin taraflarına gelmek istiyoruz. Benim merak ettiğim kurye işleri ve kargo taşımacılığı gibi işlerde ev geçindirmek mümkün müdür?

• Merhabalar arkadaşlar. 30 yaşında bekar bir bireyim, şirketim çalışma vizesini hallederse inşallah Amerika'ya taşınmayı düşünüyorum. Şirketimin birden çok ofisi var, fakat en olası olanlar şu anda Austin ya da North Carolina-Durham ofisi. Özellikle NC'de veya Austin'de yaşamış insanlara danışmak istediğim, siz olsanız hangisini seçerdiniz? Bekar olduğumu belirtme sebebim NC, aileler için ideal bir yer diye biliyorum ama fazla sıkıcı diyen de olmuş, kesinlikle yaşanılası diyen de olmuş. İş-ev-spor-doğal hayat ekseninde olacağım ve çok gece hayatı vs düşkün olmadığım için inanılmaz bir eğlence aramıyorum. Fakat elbette ara ara sosyal aktivitelere, publara takılmak isterim. Bir görüşünüz var mı bu konuda uzmanlığınızdan faydalanabileceğim? 🙂 Aynı konuyu NC konusu altında da soracağım, cevapları filtreleyeceğim 🙂

Sanırım en önemli belirtmem gereken konular : Köpeğim var onun yaşam alanı olabildiğince çok olsun, uzun yürüyüşler yapabilelim istiyorum. Hayattaki en büyük fobim roach- böcek olduğu için Austin'in kötü itibarını duydum,sizce durum nedir vs bilgilendirirseniz çok sevinirim 🙂 Sıcaktan hiç haz etmiyorum Austin bu yüzden çok düşündürüyor.

• @heroinchains Austin i şehir olarak çok beğenirim. Ama sizin için uygun olmayabilir.
    1- Çok sıcak
    2- cockroach heryerde

• @heroinchains merhabalar, bence Austin Amerikada yasinilacak ennn güzel yer , ben tum amerikayi gezdim dolaştım diyebilirim. Austin insan kalitesi ve etkinlik acısından çok güzel fakat benim en büyük fobim hamam böcekleri. hamam böcekleri yolda bile geziyorlar hemde gunduz vakti, boyutları devasa, resmen icim kaldırmıyor . North Caroline 4 mevsim olan bir yer ve gercekten çok güzel. Oki secimde harika olacaktır ama hamam böceği korkunuz varsa Texasa yerleşirseniz hayattan bezebilirsiniz. Tum apartmanlarda hamam böcekleri var , önüne geçemiyorlar çünkü çok sıcak , yüzden apartman secimini çok iyi yapmanız gerekiyor. Ben Austinde ki en iyi yerlerden birini buldum apartman olarak , gercekten bir tane bile görmedim bizim sitede, ayrıca ben downtownda calisiyorum ve dediğim gibi yollarda bile hamam böcekleri var. yüzden seçiminizi iyi yapmanız gerekiyor. Yeni hayatınızda başarılar dilerim

• Böcekleri cok fazla kafaya takmayin. Heryeri ilaçlıyorlar. Heryer park bahce yürüme alani. Kopek dostu bir şehir sayılır. Ayrica her haftasonu bir etlinlik oluyor şehirde. Downtown u gezince goruyosun yasli insan yok nerdeyse

• Çok teşekkürler cevaplarınıza @meilo @handuş

• Merhaba. Ben bilgisayar mühendisiyim ve eşim psikolog. Çocuğumuz yok.

Benim biraz fazla ve detaycı sorum olacak. Bu yüzden affınıza sığınıyorum. 🙂

1. Sıfırdan başlangıç için Austin sizce uygun mu?

2. 50.000USD göç için yeterli mi? Şu açıdan soruyorum. En azından 18 ay (1.5 yıl) bu para ile hiç çalışmasak bile ayakta kalabilir miyiz?

3. Çocuğumuz olursa, kreş çağlarından itibaren iyi okullarda eğitim görmesini istiyoruz haliyle. Bunun için Austin’de en uygun bölge neresidir?

4. Suç oranı. Kısaca güvenli bir şekilde yaşamak istiyoruz. Yine bunun için okul da göz önünde bulundurulduğunda en iyi bölge neresidir?

5. Kendi mesleğimizi icra edene kadar; uber, lyft, yemek dağıtma vb. işlerle hayatımızı devam ettirebilir miyiz? (Ev kirası - mutfak masrafları vs). Austin’de uzmanlık gerektirmeyen işlerde ortalama saatlik ücret ne kadar?

6. Kültürlü bir barınma alanı arayışımız var. En başta müstakil bir eve yerleşmek istemiyoruz. 3000-3500 dolar kira vermek şuan için doğru değil farkındayız. Bu yüzden bir sitede & apartmanda yaşama yoluna gidiyoruz. Fakat şöyle bir soru işareti var aklımızda: Oturduğumuz sitede böcek olmasın, komşular kurallara uysun. Maalesef ben Türkiye’de komşuların birbirine saygı göstermemesinden şikayetçiyim. Geç saatlerde ses yapmak, binada sigara içmek vb vb toplu şekilde yaşanan alanlarda saçma sapan davranış gösteren insanlardan gerçekten inanılmaz yorulduk. Güvenli, temiz, kuralları olan, insanlarının düzgün ve eğitimli olduğu bir site bulmak mümkün olur mu?

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.
    Aynı şekilde cevap yazacak dostlara da ayrıca teşekkür ederim.

Saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum…

• ⭐⭐⭐

@Ballistix Merhaba.

1. Austin yeterli.
    2. Başlamak için yeterli ama 18 ay için yeteceğini sanmıyorum. Kabaca kira 18*2=36K eder. Ayda tüm masraflar 1000 farz edelim bu da eder 36K. Yani yetmez. Siz istemediğiniz sürece işsiz kalmanız imkansız gibi.
    3. Zillow gibi sitelerden okul puanlarına bakın. Okul puanı yüksek olan yerler istediğiniz yerlerdir.
    4. Bunun cevabı 3. soru ile aynı.
    5. Edenler var. Ama bunlar bel bağlanacak işler değil. Saatlik ortalama 15$ düşünün.
    6. Yine Zillow, apartment.com gibi sitelere bakarsanız orada ayrıntılar var. Ayrıca maalesef o bahsettiğiniz sorunlar her yerde yaşanabilir. Bunların en az olduğu yerler ise muhtemelen pahalıdır.

• @Programmer
    Kıymetli yanitiniz icin cok tesekkur ederiz.

• Merhaba Austinde yasayanlarin oldugu bir telegram grubu vardi. Telefon hat degisikligi yuzunden gruplari kaybettim. O grupta olan varsa davet linki gonderebilir misiniz?

• @pawlover merhaba. Ozelden grup linkini gonderdim

• Herkese merhabalar, eşimle Austin'e yerleşeceğiz 29 Mart'ta Houston'a inip havaalanından araç kiralayıp Austin'e geçip 1 hafta kadar Airbnb ayarlayıp bu süre içerisinde de ev bulabilmeyi planlıyoruz. Genelde Round Rock tarafından bakıyoruz fakat neden Round Rock derseniz açıkçası hiç bir fikrimiz yok, dolayısıyla her türlü öneriye açığız. Şu ana kadar araştırdığımız sitelere Google'dan bakınca oldukça kötü yorumları olduğunu görüyoruz özellikle cockroach konusunda. Bütçe olarak toplamda yaklaşık 2k-2.5k'lık bir miktar ayırdık kiraya (en az 2 odalı ev olmalı başka bir arkadaşımız daha bizimle konaklayacağı için), bu fiyatlara görece temiz bir yer bulabilir miyiz daha merkezi bir konumda acaba? İş konusunda da ilk 6 ay günlük işler yapma durumunda kalacağız gibi gözüküyor iş başvuruları yapıyoruz fakat somut bir dönüş alamadık hiç bir yerden. Austin hakkında güncel bir sohbetin olduğu konu aradım fakat pek aktif değil sanırım forumda, gerek ev gerekse entry-level iş konusunda tavsiyeleri olan olursa çok memnun oluruz. Ayrıca merak ettiğim başka bir konu, bilişim sektöründe Accenture, Vaco, Cognizant gibi Google, Microsoft gibi şirketlere taşeronluk yapan firmalarda çalışmış arkadaşlar oldu mu daha önce forumdan?

• @meilo Merhabalar bana da iletebilir misiniz acaba Telegram linkini rica etsem.

Benzer Başlıklar

• 19
  • 76
  • 125
  • 34
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

37

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |