Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba arkadaşlar Greencard sürecinde bir sorun yaşamayıp alırsak, eşim ile seneye Austin'e yerleşmeyi düşünüyoruz tabi araştırma aşamasındayız orada yaşayan arkadaşlardan bilgi ve yardım almak isterim. Bana bilgi verebilecek arkadaşların iletişime geçmesini rica ediyorum.
    İyi günler dilerim.

• Herkese merhabalar, Eylül ayında Türkiye'den Austine yerleşmeyi planlıyoruz,kendi işimizi bulana(mühendis) kadar geçici işlerde bütçemizi korumaya çalışacağız.Virüsten dolayı son durum nedir?Kolay şekilde iş bulmak mümkün mü?İş ayırt etmeden çalışabiliriz.Degerli yorumlarınızı bekliyorum.Simdiden teşekkürler.

• Austin'deki arkadaslar, Tesla'nin oto uretim fabrikasi sizin oraya kuruluyor, 5,000 kisiye is imkani var, bence hemen basvurulara baslayin:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea Haberin fotoğrafına bakınca "Ülkücülerin başarısı" diyebilir miyiz? 🙂

• @knnrn Aynen benimde dikkatimi cekti 🙂 Austin'li ulkuculer iyi lobby faaliyetlerinde bulunmuslar demek ki 😃

• @MySea Fabrikada işçimi olsunlar ?

• @Semihmete, içinde söyledi: Texas, Austin

@MySea Fabrikada işçimi olsunlar ?

Bilâkis, Kırıkhan'da dişçi olsunlar.

• @Semihmete, içinde söyledi: Texas, Austin

Yetenek, tecrube ve egitim durumuna gore degisir. Adam fabrikayi kuruyorsa, sadece isci degil, ayni zamanda muhendisler, muhasabeciler, teknik maintenance, truck drivers ve daha bunlar gibi bircok pozisyona gore ise alim yapacaktir. Ayrica, fabrikada isci olmak kotu birsey degil, bilakis uber/doordash/delivery gibi islere gore hem daha kalici hemde daha yuksek gelirli olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea şunu ciddiye alıp birde cevap verdin ya abi helal olsun kral adamsın 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: Texas, Austin

isci olmak ayip veya utanilacak bir durum mu?

• Herkese Merhaba,Eylül sonunda Türkiye'den Austin'e taşınmayı planlıyoruz.Apartments araştırdığımızda application yapmak gerekiyor.Bunun da ortalama 50$ gibi bir fee si var.Bizim kredi skorumuz henüz yok.Başvuru yaptığımızda çıkmama olasılığı nedir?Çıkmazsa application fee geri verilecek mi?İlk kez ev kiralayacağız dikkat edilmesi gereken etmenler neler?Apartmentsların sistemi hakkında değerli yorumlarınızı paylaşabilir misiniz?Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@Semihmete ilk greencard ciktiginda esimin abisi aynen bu cumleyi kurmustu. 1.Helal yoldan kazanilan tum para kutsaldir.
    2. Daha 5 ayda yillardir buranin en basarili olan bir is yerinde calisiyorum ve manager oldum. Buraya gelenler beyin gocu. Kaliteli bir kesim ,iyi egitimliler . Begenmediginiz fabrika isine girer yillar sonra en iyi yerlere gelirler siz merak etmeyin. Onemli olan Orumcek agi kafali olmamak.

• @evsna, içinde söyledi: Texas, Austin

Herkese Merhaba,Eylül sonunda Türkiye'den Austin'e taşınmayı planlıyoruz.Apartments araştırdığımızda application yapmak gerekiyor.Bunun da ortalama 50$ gibi bir fee si var.Bizim kredi skorumuz henüz yok.Başvuru yaptığımızda çıkmama olasılığı nedir?Çıkmazsa application fee geri verilecek mi?İlk kez ev kiralayacağız dikkat edilmesi gereken etmenler neler?Apartmentsların sistemi hakkında değerli yorumlarınızı paylaşabilir misiniz?Şimdiden teşekkürler.

Burada iki tur sekilde kiralik evler var. Birincisi Turkiyedeki gibi sahibinden kiralik evler. Ikincisi ise site yonetimleri trafindan kiralan evler. Her turlu kiralik icin basvuru yaptiginiz zaman kredi gecmisi (credit history), kira gecmisi (rental history), gelir durumunu gosteren belgelr sizden istenir ve size background check yapilir.
    Apartment complex olarak degerlendirirsek, bir daireyi tutmak istediginizde basvuru yaparsiniz. Bu basvuru ucretleri kisibasi olarak odenir cunku sozlesmede evde yasayacak insanlari belirtmeniz gerekir. Bir ev tutayim icinde 6-7 kisi yasarim nasilsa diyemiyorsunuz (en azindan yasal olarak). Cocuklar icin basvuru ucreti aliniyor mu onu bilmiyorum, bilen biri aydinlatabilir. Basvuru ucretleri iade edilmez. Sizin verdiginiz belgelere gore sizi kabul ederler.
    Her sitenin sartlari farklidir. Kira ve kredi gecmisi olmadigi durumlarda daha fazla depozito isteyebilirler. Bazi siteler kira bedelinin 3 kati gelir gostermenizi bekler. Sitelerle gorusup sartlari netlestirmeniz lazim.
    Ilk kez ev kiralanirken dikkat edilmesi gereken bir suru husus var. Butce, muhit, ise uzaklik, evin durumu, sitenin demografisi, cocuk var ise okul durumu vb.

• @evsna Hangi baslikta vardi unuttum ama ev kiralarken dikkat edilecekleri uzunca yazmistim. Bazi sitelerde kredi skoru olmadigindan 1-2 kira depozit alinir. Normalde kredi skorunuz olsa 100-200$ depozit. Buraya gelen 2 arkadastan 2 kira depozit aldilar.
    Basvuru ucreti yetiskin basina aliniyor. Cocuk icin herhangi bir ek ucret yok. Genelde 3. parti sirketlerden inceleme hizmeti aldiklarindan bu ucreti her iki durumda da iade etmiyorlar. Eyalet/sehir kurallari geregi kisi/metrekare hesabi var. Apartman kompleksi yonetimleri de giriste size evin kapasitesi hakkinda uyarida bulunuyor. Genellikle 7 gunden daha uzun sureli misafirleri de haber vermenizi (normalde izin verilmiyor) istiyorlar. Denizasiri misafirlere OK dediler ama.
    Sozlesmeler ellerindeki evlerin durumuna gore ama genelde yillik oluyor. ama 3 aylik, 6 aylik, 9 aylik da olabiliyor (erken cikan olduysa seneyi tamamlamak icin veya ellerinde cok ev varsa ve olu sezonsa size uyan herhangi bir surece).

• @caglaror @sigmoidalmammal Değerli bilgileriniz için teşekkürler, aydınlatıcı oldu.Anladığım kadarıyla kredi skoru olmadan depozito bedeli siteden siteye değişkenlik gösteriyor. Benzer durumda olupta depozito bedelini 100-200 dolara çekebilen var mı? Örneğin banka hesaplarında 5-6 aylık kira bedelini nakit göstererek.

• ⭐⭐⭐

@evsna hic duymadim. Minimum 1 kira oluyor. Bazi siteler belirli bir gelir ister. Kimisi 7-8 aylik kirayi hesapta gotmek ister. Kimisi de bunlara bakmaz o minimum 1 kira depoziti hep oluyor kredi skoru ve tarihcesi olmadigi durumda.

• @Semihmete siz gider gitmez müdür mü olmayı hayal ediyosunuz? Diplomanızı geçerliliği yok ve o begenmediğiniz işciliğin o kadar güzel maası var ki! Çok ararsınız iş bu gidişle.. Tabi gidebilirseniz..

• Bu semihmete amerikanin herseyini elestirip herseyine muhalif olup bir de gelip yasamak mi istiyor? Gelmeden once Saglik raporu alirken birde psikologa gorunsun. Zira burada cok para tutar boyle seyler.

• 1 haftalığına Houston’dan Austin’e geldim şehri keşfetmek için. Şehir merkezi çok tepeli,inişli çıkışlı ve yollar kötü. Onun haricinde şehir Houston’a göre canlı ve şirin.
    Austin’de kimler yaşıyor burdan? Burdayken görüşüp tanışabiliriz..

Benzer Başlıklar

• 3
  • 76
  • 34
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |