Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @keysnambır İnşaat mühendisleri

• ⭐⭐⭐

@Semihmete Anladım. Verileri verirken bunu da belirtirseniz iyi olur. Bu arada denklik aranan mesleklerde zaten bir handikap bulunuyor. Ya denklik şartlarını sağlamak için sınavlara girmek ya da tekrar okumak gerekiyor. O yüzden Türkiye'deki konum ve kazanımları baz alarak üzülmemek lazım.

• Banned

@Semihmete maaşlar biraz abartılı olmuş şöyle bir araştırma buldum :

Burada şöyle bir yanılgıya düşmemek lazım. Türkiye'nin en iyi şehrinden buranın en kötüsüne gelsen bana göre yine iyidir. Lakin benim sorunum kök salacak şehirle alakalı. 1 milyon km üzerinde motosiklet sürüş deneyimim ve motosiklet eğitmenliğim var "Yüksek bakış" dediğimiz bir şey vardır güvenli sürüşte.

Kendimce düşüncelerim bu yüksek bakışın sonucu. Yani şöyle çözümlerim bunu. Çocuğun kulağını testi kırılmadan çekmek. Bakıyorum ileriye yolda kaza görüyorum alternatif yollar var birisinden çıkıyorum. Zaten beni Austin'e karşı buruklaştıran şey iş konusundan öte yaşam kalitesinin hızla düşeceğine olan inancım.

Kendini kandırma noktasında da ben daha düşük seviyedeki kandırmayı işaret etmek istedim "Lyft yapar geçiniriz Austin cennet" düşüncesinin yanlış olduğunu anlatmaya çalıştım. Yoksa burada da mutlaka göçmen olup çok iyi şartlarda çalışan mühendisler vardır eminim. Ama oraya ulaşana kadar ne kadar zaman geçirdi, neler yaptı, burası 3-4 sene içinde SF ya da NYC gibi olursa bireysel olarak onu mutlu edecek mi.. Bunlar hesaplanmalı.

Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐

@mhepekiz valla hi ne diyeyim abi ben olsam senin yerinde cevap bile vermezdim verdiği rakamlar tl cinsinden bile değil dolar! dediği rakamları ben mühendisim diyen adam yılda anca kazanıyor.

• Banned

Austin'e gelecek arkadaşlara bilgilendirme niteliğinde bir paylaşım 🙂

WhatsApp Image 2019-12-11 at 5.54.03 PM.jpeg WhatsApp Image 2019-12-11 at 5.53.27 PM.jpeg WhatsApp Image 2019-12-11 at 5.53.27 PM (1).jpeg WhatsApp Image 2019-12-11 at 5.53.26 PM.jpeg

• @mhepekiz siz de bilirsiniz burada ticari taşımacılık yapan araçlar bu şekilde trafikte kaldığında taksimetre bekleme moduna geçer ve hiç ilerlemeseniz bile ufak ufak artmaya devam eder. Lyft'in de bu şekilde bir uygulaması var mı? Sizin zamanınızı çalıyor bir nevi..

• Evet var..

• Banned

@VolkanU şöyle fiyatlanıyor sürüşler bilgi olması açısından paylaşayım. Ama trafiğe yolcusuz da takılıyoruz 🙂 Sana bana kaçıyor direkt 🐕 IMG_AB5F9D1814AE-1.jpeg

• Banned

Burada çok güzel "Web designer" işleri var pompasını kapan gelsin 🙂
    Screen Shot 2019-12-22 at 11.50.27.png

• @mhepekiz Austin de ev kiralari nasil ? Kolay kiralanabiliyormu ?

• Banned

@Semihmete 800e de bulursunuz 5000'e de bulursunuz sizin ihtiyaçlarınıza kalmış bir şey bu. Bazı yerlerde kolay bazı yerlerde zor. Kiralayanın tavrıyla ilgili. Biz, 1 kira depozito ödeyerek kiraladık. Depozito, ilk kira, ev eşyası vs derken eve girişimiz 4-5 bin doları buldu

Bir araba aldık, evi tuttuk, elektriği gazı açtırdık, eşyaları aldık, dolabı doldurduk vs derken "Hadi bakalım başladık hayata" noktasına gelmek 15-20 bin doları buldu

• @mhepekiz Austin Yaşam için , yeni bir başlangıç için pahalımı ? Normalmi ? Ucuzmu ?

• Banned

@Semihmete bircok sehirden pahali. Neyle karsilastirdiginiza bagli. SF’ye gore ucuz, Houston’a Dallasa gore yuzde 15-20 pahali. Cepte 30-40 olmayan gelmesin bence

• Banned

Lazım olabilir el altında bulunsun

Numbers show rent has increased in Austin nearly 93% since 2010, the highest mark of any major city in the country.

• Banned

• Merhabalar

• Banned

@41-ebrukocak Linkedin, Glassdoor, Indeed, Ziprecruiter. Buralara geldikten sonra buradan sertifikalar almanı öneririm bu alanda bunu önemsiyorlar ve tabi hayata geçmiş proje deneyimi şart

• Bildiğim

• Banned

@41-ebrukocak bu biraz şansınızla da alakalı. Burada 1 ayda iş bulan da var 1 senede bulamayan da. Benim resumede Google var ama 6 aydır bir şey bulamadım (Googledan gelen 1 işi ben reddettim maaşı az diye) denklikten öte şans alın yanınıza gelirken. Türkiye'deki deneyimler burada pek bir işe yaramıyor genelde ama elinizde bitmiş projeler olması ve bunları sunabilmeniz değerli. O sunma noktasına gelene kadar buradan bir belge sahibi olmak avantaj olabilir baştan "Çat" diye hiç görüşmeden çiziliyorsunuz birçok başvuruda

• Banned

@41-ebrukocak ama ben herkese söylüyorum "Rüya şehir" beklemeyin Austin'e gelirken biraz beklentiler yüksek oluyor da öyle değil burası... Bilginiz olsun ben hep söylüyorum

Benzer Başlıklar

• 34
  • 19
  • 76
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

149

40.7k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |