Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Austin son yıllarda hızlı bir gelişme içerinde hatta geçen yıl ABD nin en hızlı gelişen şehriymiş

• Bir alıntıdır...

Austin, Teksas
    Vikipedi, özgür ansiklopedi
    http://www.wikizeroo.net/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvQXVzdGluLF9UZWtzYXM

Austin gezilecek yerler -1-
    Bölgede yapılacak çok fazla şey var bu yüzden Austin‘ de gezilecek yerler yazımızda sizler için en önemlilerini bir araya getirdik.
    İster kovboylarla ve boğalarla gerçek bir Teksas deneyimi yaşamak, ister şehir hayatından bir nebze kaçıp doğaya çıkmak ya da müzik ve sanat dolu bir şehir görmek isteyin; Austin’de size hitap eden bir şeyler mutlaka bulacaksınız. İşte Austin yazımız ve bu şehirde gidebileceğiniz en iyi yerler ve yapabileceğiniz en keyifli aktiviteler.
    Yazının devamı için sitesine bakınız: https://eniyiyerler.com/mekanlar/austin-gezilecek-yerler/

Austin'de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler -2-
    Austin ABD Teksas Eyaleti'ne bağlı yaklaşık 900 bin nüfusu barındıran tarihi, turistik ve kültürel açıdan önemli bir merkezdir. Austin seyahatinize rehber olabilmek için kentin gezilecek görülecek yerlerini sizlerle paylaşıyoruz.
    Yazının devamı için sitesine bakınız: https://www.neoldu.com/austinde-gezilip-gorulmesi-gereken-yerler-10650h.htm

• Merhaba,

Eşim ve oğlum(1.5 yaşında) nasipse 21-25 ocak gibi austin'e taşınacağız. Eşimle tatil amaçlı daha önce Los Angeles, San Diego , Houston, Austin şehirlerini gezmiştik 2 farklı seyahatte. Austin'i çok sevmiştik. GC çıktıktan sonra da düşüncemiz Austin'di.
    Ben 33 yaşındayım bilgisayar mühendisiyim, 11 yıllık java developer olarak çalışmaktaydım . İş ilanlarına 1.5-2 aydır başvuruyordum. Infosys firmasıyla anlaştım. Amerikaya gelmeden iş bulabildim.
    Googledan araştırma yaparken şans eseri bu konuyu buldum. Üye oldum.

• ⭐⭐

@murat-yılmaz Texas, Austin içinde söyledi:

Merhaba,

Eşim ve oğlum(1.5 yaşında) nasipse 21-25 ocak gibi austin'e taşınacağız. Eşimle tatil amaçlı daha önce Los Angeles, San Diego , Houston, Austin şehirlerini gezmiştik 2 farklı seyahatte. Austin'i çok sevmiştik. GC çıktıktan sonra da düşüncemiz Austin'di.
    Ben 33 yaşındayım bilgisayar mühendisiyim, 11 yıllık java developer olarak çalışmaktaydım . İş ilanlarına 1.5-2 aydır başvuruyordum. Infosys firmasıyla anlaştım. Amerikaya gelmeden iş bulabildim.

Merhaba, hoş geldiniz foruma ve başlığa. Gittiğiniz şehirler arasında en çok Austin'i sevmeniz şehrin ne kadar güzel olduğunu gösteriyor...
    Mesleğiniz göç etmeye çok müsait, çok şanslısınız. Ben bunca yıllık mesleki birikime rağmen (hukuk) orada hayata sıfırdan başlamak ve yeni bir meslek edinmek zorundayım. Tek tesellim uzaktan danışmanlığa devam edebilecek olmak.
    Gitmeden iş bulabilmeniz de harika... Tebrik ederim.
    Austin'deki yerleşme ve sair tecrübelerinizden bizimle paylaşabileceklerinizi anlatmanızı bekleriz.
    Yeni hayatınızda bahtınız açık olsun.
    Bol şanslar...

• Sayın @murat-yılmaz İlk önce aramıza hoş geldiniz..
    Tebrikler!
    Birçok arkadaşımızın hayalini kurduğu bir yaşama ayak basıyorsunuz. Forumdan @tissi arkadaşımızda Austin yaşıyordu sanırım. Deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın..

• @saulgoodman Texas, Austin içinde söyledi:

@murat-yılmaz Texas, Austin içinde söyledi:

Merhaba,

Merhaba, hoş geldiniz foruma ve başlığa. Gittiğiniz şehirler arasında en çok Austin'i sevmeniz şehrin ne kadar güzel olduğunu gösteriyor...
    Mesleğiniz göç etmeye çok müsait, çok şanslısınız. Ben bunca yıllık mesleki birikime rağmen (hukuk) orada hayata sıfırdan başlamak ve yeni bir meslek edinmek zorundayım. Tek tesellim uzaktan danışmanlığa devam edebilecek olmak.
    Gitmeden iş bulabilmeniz de harika... Tebrik ederim.
    Austin'deki yerleşme ve sair tecrübelerinizden bizimle paylaşabileceklerinizi anlatmanızı bekleriz.
    Yeni hayatınızda bahtınız açık olsun.
    Bol şanslar...

Teşekkürler, evet meslek itibariyle oldukça şanslı sayılırım. Umarım sizin de işleriniz yaver gider. Tecrübe kazandıkça paylaşımlarım olacaktır 🙂
    Allah hepimizin işini rast getirsin inşallah.

• This post is deleted!

• @murat-yılmaz Hayırlı olsun. Austin'i seçmenizin sebebini merak ettim. İş bulduğunuz için mi Los Angeles ve San Diego'ya tercih ettiniz yoksa şehir/yaşam şartlarını mı?

• ⭐⭐

İlk olarak Austin'de yaşamayı denemeyi düşünüyorum. İlk işlerim arasında telefon hattı almak, ev (apartment) kiralamak ve ikinci el bir araba almak olacak...

• İlk gidildiğinde geçici süre için tavsiye edebileceğiniz oda/studio var mıdır? AirBNB düşünüyorum.

• Austin'de ev kiralarken tavsiye edeceğiniz veya uzak dur diyeceğiniz mahalleler, semtler var mıdır? Evin güvenli bir bölgede ve iyi bir ilkokul bölgesinde olması önemli... 2 yatak odalı ve kira olarak 1300 USD altı olması iyi olur. Ev kiralarken şuna dikkat et diyebileceğiniz bir ipucu?

• Austin'de tavsiye edebileceğiniz ikinci el araç satıcısı veya aracı almadan muayene ettirebileceğim mekanik var mıdır? Araç olarak Honda Civic veya Accord düşünüyorum.

• Austin'de telefon operatörü ve tarife olarak tavsiyeniz var mı?

• Tam zamanlı bir iş bulmadan önce Austin'de part time olarak hangi işleri önerirsiniz? Über, Lyft, Flex, vs? Hangileri daha mantıklı?

Bu konularda özel başlıklar var biliyorum ama Austin özelinde konuşmak için sorularımı burada yazdım. Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman işlerinizin yoğunluğundan dolayı forumdan uzak kalmışsınız galiba. Arabayı zaten @semavi çözecek. flex için de amerika da açık yer yok.
    austin için yaşam için de

https://realestate.usnews.com/places/texas/austin

• Arkadaşlar kim çıkarttı Bu lift bir yıllık ehliyet muhabbetini bilmiyorum ama öyle bir şey yok.yazılı kural olarak Evet var ama siz amerika ehliyetini alıp başvuru yaptığınızda buradaki Bütün arkadaşlar onay aldılar birkaç gün içerisinde. Arka arkaya birkaç red gelmediği sürece lütfen bu bilgiyi yaymayalim ve 1 yıldan önce kabul etmiyor demeyelim.

Son 1 ay içerisinde amerika ehliyetiyle başvurup red alan sayısı 3 4ü geçti ise o zaman güncelleyelim bilgiyi ama sitesindeki bilgiye bakarak böyle düşünmeyin, başvurun kabul ediyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi bir deli taş attı 40 akıllı çıkaramıyor hemen düzeltiyorum

• Arac durumu ile alakali olarak gelmeden benimle yazisabilirsiniz. Spesifik olarak bir marka calismiyorum. Illaki bir marka yada model isteniyorsa nasipte varsa oluyor bazen 🙂

Mesela suan icin elimde civic yok. Iki adet accord (acura) yi ise gecen hafta teslim ettik. Ozellikle model yili eskidikce illa bir marka uzerinden gitmeniz size yanlis yaptirabiliyor. dikkatli olmakta fayda var...

Ikinci el arac alimi ile ilgili olarak ayri bi post hazirlayacagim. Bizleri ve sizleri zorlayan bazi durumlar olabiliyor cunku... Zaman icinde degisen gozlemlerimde var...

• ben ehliyeti aldiktan bir iki gun sonra lfyte basladim lfytin kiralik verdirdigi bir aracla yapmaya basladim hatta.

• @gkhanfeez Texas, Austin içinde söyledi:

ben ehliyeti aldiktan bir iki gun sonra lfyte basladim lfytin kiralik verdirdigi bir aracla yapmaya basladim hatta.

Merhaba adasim,
    Bu konu ile ilgili musait zamaninda detayli deneyimlerini ogrenebilirmiyiz?
    Kirasi ne kadar? California icin haftalik getirisi ne kadar vs gibi..
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/91/uber-ve-lyft-şoförlüğü/261?page=14
    Ustteki sayfa daha uygun olacaktir sanirim bunun icin.
    Tesekkurler.

• Öncelikle ben de bir güncelleme geçeyim. 22 ocakta houstona indik eşim ve 1.5 yaşındaki oğlumla, orada bir gece airbnbde kalıp 23te austine geldik. Houstonda 1 haftalık araç kiralamıştık. Austinde 23-26 arası airbnb kiralamıştık.
    Şu ana kadar 8 gün geçirmişiz ama o kadar yoğun günlerdi ki bana 1 yıl gibi geldi 🙂
    Uçaktan iner inmez oğlum hastalandı, ateşi çıktı, austine geldiğimizin 4.günü hastaneye götürmek zorunda kaldık, orada sigortamızın olmadığını newcomer oldugumuzu felan izah ettik , bakalım şimdi gelecek faturayı bekliyoruz:) (gerçi hastanede sadece bir fitil yaptılar ve ateşi düştü oğlumun)
    Onun haricinde austinde ilk işimiz banka hesabı açmak oldu. Yanımızda nakit para getirmiştik . Bunun hepsini bank of americaya yatırdık ve bize geçici bir debit kart verdiler.
    İkinci iş olarak eşimle kendime At&t den prepaid telefon hatları aldık.(aylık 75 dolar)
    Austine geldiğimizin 3.gününde kiralık apartman daireleri baktık. 1450 dolara 2 bath+2 bedroom bir apartman dairesi kiraladık. Security deposit olarak da 700 dolar aldılar.
    Bu arada ikeaya gittik, tüm furnitureları oradan aldık, kiraladığımız araç truck olduğu için çok faydasını gördük.
    Eşyalar eve geldi ancak yorgunluktan ve oğlanın durumundan dolayı kurulumlarını yapamadım. Bunun için de taskrabbit adlı bir uygulamadan evimize yakın birini kiraladık , 200 dolara 5 saatte hepsini kurdu.

TV+internet bağlattık yine AT&T den bu da aylık 100 dolar.
    Bu arada kiraladığımız aracın günü 29unda bitiyordu, dün de kendimize 2016 ford escape suv aldık. 17000 dolar araç fiyatı+1250 dolar çeşitli vergileri+500 dolarda 6 aylık insurance'ı var. Aracı houstonda daha önce tanışık olduğumuz BMW bayisinde çalışan bir türk arkadaşımız vesilesiyle aldık, kendisi houston bmwde sales manager olarak çalışıyor, herkese tavsiye ederim. Araç fiyatlarını kelly brook sitesinden araştırmıştım, f/p olarak çok iyi bir alışveriş oldu. Houston-Austin arası ortalama 3 saat sürüyor. Aldığımız araçla Austine geldik.

Araç işini de halletmiş olduk. Bunun haricinde mutfak alışverişlerimizi ve ufak tefek ev eşyalarını Walmarttan+whole foodslardan yapıyoruz. Bunlara da şu ana kadar 500 dolar gitmiştir.

Ben de bir aksilik çıkmazsa inşallah 4 şubatta işe başlıyorum, oryantasyon için Richardson diye bir yere çağırdılar orası da araçla 210 mil, kendi aracımla gidip-gelmeyi düşünüyorum. Oryantasyon sonrasında Austinde başlayacağım.

İlk etapla çok yorulduk, burada 1.5 yaşındaki oğlumun da etkisi büyük 🙂 ( Ne yaparsak yapalım her şeyi 3 kişi yapmak zorundayız, bu da bazen bizi ve oğlumu yıprattı)
    Ayrıca taşınma sürecinde ve araba almayı düşünüyorsanız ciddi bir nakit ihtiyacı oluyor, bunu da gelecek arkadaşlara hatırlatmak istiyorum.

Şimdilik bu kadar 🙂 Have a great day 🙂

• @murat-yılmaz çok geçmiş olsun zor kısımlar bitmiş gibi hemen hemen. Bundan sonra güzel sağlıklı mutlu bir hayat diliyorum. Bilgilendirme içinde çok teşekkürler..

• @murat-yılmaz Austin planları yapan bir meslektaşınız olarak kısa sürede bazı şeyleri oturtmuş olmanıza sevindim. Çocuk için de geçmiş olsun. Uzun yolculuk, ilkim değişikliği vs. yetişkinler bile adapte olurken zorlanırken, çocukların dayanması zor.

umarım herşey istediğiniz gibi gider. Şehir ve iş yaşamıyla ilgili izlenimlerinizi de bekliyoruz.

• ⭐⭐

@murat-yılmaz Murat Bey hoşgeldiniz. Ayrıntılı anlatımınız ve verdiğiniz yararlı bilgiler için çok teşekkürler...

Çocukla ilk zamanlar daha bir zor oluyor gerçekten. Kolaylıklar dilerim... Bende de iki küçük çocuk var. Göçmen vizesiyle ilk girişmizde biz de biraz sıkıntı çektik. İkinci girişimi yalnız gerçekleştirdim, temel düzeni kurduktan sonra ailemi getireceğim.

Bu arada artık ben de Austin'deyim, buradaki ve ABD'deki herkese tekrar selamlar...

• @saulgoodman Burada az daha ev bulamazsam bende Austin tarafına gelebilirim her an. Daha iş aramamıza bile gerek kalmadan ev bulamamaktan sınıfta kalacağız. Kiraların yüksel olması eldeki olanakların kiralamaya yetmemesine sebep oluyor. Austin'in en az iki katı kiralar. Kümes gibi yerlere (2+1) 2.700$ istiyorlar. 😕

Benzer Başlıklar

• 76
  • 125
  • 3
  • 34
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |