Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar benim ablam öğretmen 5. yılını doldurdu. Bana belli bir süre çalışınca otomatik olarak green card tanımlanıyor diyor. Ama ben bu saçmalığa inanmıyorum 😃 Ve üstelik okulunda da öğretmenler böyle şeyler konuşuyormuş. Akrabamızda da öğretmen var bir kaç tane onlarda bu green card muhabbetini konuşuyorlar. Çekilişe başvurmakta yok 😃 belli bir süre çalışınca otomatik green card kazanılıyormuş. İnternette araştırdım daha önce de ama hiç bir bilgi yok. Bunlar ne diyor ben hala anlamadım siz ne düşünüyorsunuz?

• @akin, içinde söyledi: Türk Öğretmenlere Otomatik Green Card?

Arkadaşlar benim ablam öğretmen 5. yılını doldurdu. Bana belli bir süre çalışınca otomatik olarak green card tanımlanıyor diyor. Ama ben bu saçmalığa inanmıyorum 😃 Ve üstelik okulunda da öğretmenler böyle şeyler konuşuyormuş. Akrabamızda da öğretmen var bir kaç tane onlarda bu green card muhabbetini konuşuyorlar. Çekilişe başvurmakta yok 😃 belli bir süre çalışınca otomatik green card kazanılıyormuş. İnternette araştırdım daha önce de ama hiç bir bilgi yok. Bunlar ne diyor ben hala anlamadım siz ne düşünüyorsunuz?

Bu bahsettiğiniz Green card değil de yeşil pasaport olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akin, içinde söyledi: Türk Öğretmenlere Otomatik Green Card?

Arkadaşlar benim ablam öğretmen 5. yılını doldurdu. Bana belli bir süre çalışınca otomatik olarak green card tanımlanıyor diyor. Ama ben bu saçmalığa inanmıyorum 😃 Ve üstelik okulunda da öğretmenler böyle şeyler konuşuyormuş. Akrabamızda da öğretmen var bir kaç tane onlarda bu green card muhabbetini konuşuyorlar. Çekilişe başvurmakta yok 😃 belli bir süre çalışınca otomatik green card kazanılıyormuş. İnternette araştırdım daha önce de ama hiç bir bilgi yok. Bunlar ne diyor ben hala anlamadım siz ne düşünüyorsunuz?

657'ye tabii bir memur bile 5 yılda yeşil pasaport alamıyor iken, 5 yıllık bir öğretmenin green card aldığını beyan etmesi 🙂

bence de yeşil pasaporttur ama o da 5 yıllık bir memura verilmiyor. sanırım sizi işletiyor ablanız 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@akin yeşil pasaporttur o green card olsa duramazdı ablan 😃 türkiyede öğretmen mi kalırdı bi düşün bakalım 😃 yok öyle bir dünya 😃

• sonunda ikna ettirdim yeşil pasaport olduğuna 😃 ingilizce öğretmeni olduğu için çevirince green card demek hoşuna gidiyor herhalde. Bir de ben bir kaç yıldır ona green card olaylarından bahsettiğim için psikolojik olarak hafızasına yer edinmiştir

• 3 derece ye düşmeden yeşil pasaport olmuyor 5 senede biraz zor. yeni başlayan öğretmenler 9. dereceden başlıyor diye biliyorum bu da demek oluyor ki en az 15 sene gerekiyor

• @akin, içinde söyledi: Türk Öğretmenlere Otomatik Green Card?

😱 😱 😱

• @gucarslan bir yeşil pasaportlu olarak söyleye bilirimki ilk şartlardan birincisi devlet memuru olmak eski dilde 657 ye tabi olmak vede 3/1 kadro dereceye düşmeden bu da istisnalar hariç en az 20 yıllık memuriyet demek.öyle 5 yıllık memura ben yeşil pasaport vereceklerini sanmıyorum.gerçi burası türkiye herşey olabilir.benim bilgim bu kadar

1. Yılını dolduran öğretmenler MEB yurtdışı programına iyi bir dil puanına sahipse başvuru yapabiliyor. 3 yıl yurtdışında çalışma ve oturma izni alıyor ve hem yurtdışında hem TR de maaş alıyor. 3 yılı doldurduğunda 1 yıl TR de çalışmak şartı ile tekrar programa başvurabilirler. Bu şekilde neredeyse Almanya’dan emekli olanlar var. Belki bundan bahsetmiştir ablanız. Avrupa dahil bir çok ülke var. Bazen Amerika’daki Türk okulları içinde bazı branşlardan öğretmen alımı oluyor. Tek sorun mülakat. Orada takılmamak İçin gerçekten iyi bir Dil puanı şart.

• @sifaci, içinde söyledi: Türk Öğretmenlere Otomatik Green Card?

1. Yılını dolduran öğretmenler MEB yurtdışı programına iyi bir dil puanına sahipse başvuru yapabiliyor. 3 yıl yurtdışında çalışma ve oturma izni alıyor ve hem yurtdışında hem TR de maaş alıyor. 3 yılı doldurduğunda 1 yıl TR de çalışmak şartı ile tekrar programa başvurabilirler. Bu şekilde neredeyse Almanya’dan emekli olanlar var. Belki bundan bahsetmiştir ablanız. Avrupa dahil bir çok ülke var. Bazen Amerika’daki Türk okulları içinde bazı branşlardan öğretmen alımı oluyor. Tek sorun mülakat. Orada takılmamak İçin gerçekten iyi bir Dil puanı şart.

Bu abdede geçerli değil..dediğiniz yurtdısı öğretmenlik sınavı..bunda da alım az zaten..turki cumhuriyetler avrupada birkaç yer buna dahil ama amerikada böyle bir sey yok..ayrıca 3/1 olmadan yeşil pasaport alamazsınız..yeşil pasaportu olup amerika için vize alamayan dolu insan var..yeşil pasaport sadece ab üşkelerine vizesiz gidenilmek için..ona da bir sınır gelecek diye söylentiler var..

Benzer Başlıklar

• 7
  • 64
  • 28
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |