Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2022 Green Card çekiliş başvuru tarihleri 7 Ekim - 10 Kasım 2020 olarak açıklandı. Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu için buraya tıklayın.
LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfına bağış karşılığında Yeşilkart Forum Başvuru Servisini kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın.

Vergi ve Vize Kolaylığı Sağlayan Diğer Ülke Vatandaşlıkları • Malta

  flag-of-malta.jpg

  sn. @MySea'nin de hatırlatması üzerine sıra malta'da 🙂

  malta, hem konum hem de bilinirlik açısından oldukça popüler bir ülke olmasının yanında, vatandaşlık için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alır. türkler açısından en önemli sebebi elbette ki yakınlığı ve bize benzer iklim özellikleri olarak gösterilebilir.

  malta vatandaşlığı temel olarak 3 farklı şekilde elde edilir;

  • ulusal kalkına fonuna yapılacak geri dönüşümsüz 650.000€'luk bir yardım

  • 350.000€'luk bir evrak satın alma ya da min. 16.000€'luk 5 yıl süreli bir kira kontratı yaparak

  • 5 yıl korumalı ve 150.00€ değerindeki devlet destekli bir fona yatırım yaparak

  peki tüm bunları yapmak için nedenler neler?

  ilk olarak malta vatandaşlığı nesilden nesile geçen bir vatandaşlık türüdür. yani çocuklarınız, cocuklarınızın cocukları, onların cocukları da malta vatandaşlığı hakkında yararlanabilir. bu kural 2014 yılında avrupa birliği tarafından onaylanan kanunla yasal hükmüne de kavuşmuştur.

  ayrıca başvuru sahibi (ve isterse elbette ki ailesi) bütün schengen bölgesi ülkelerinde ikamet statüsü kazanır. bunun yanında abd, ingiltere, kanada ve schengen ülkeleri dahil 166 ülkeye vizesiz seyahat hakkı kazanır. başvuru tarihinden itibaren 1 yıl içinde vatandaşlık prosedürü tamamlanır ve en önemlisi de elbette ki vergi avantajlarından yararlanır başvuru sahibi. çünkü malta, vatandaşlarının yurtdışındaki yatırım ve kazançlarından vergi istemez. sadece malta içindeki yatırımlarında vergilendirme yapar ve bu da malta'yı çekici kılan en büyük özelliklerden biridir.

  başvuru süreci ilgii sözleşmenin imzalanması ile başlar ve 1 ay gibi kısa bir sürede oturum kartları temin edilir. ardından idari süreç biter ve başvuru sahibi pasaportunu almaya hak kazanır.

  türkiye'den bilinen bir çok kişi yakınlığı ve sağladığı imkanlarla malta vatandaşlığını almış ve almaya devam etmektedir.


Log in to reply
 

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81
Online

10.5k
Users

2.7k
Topics

166.4k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB