Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikan Vatandaşlarının Diğer Ülkelerden Oturum Alması Kolay Mı? (Çoklu Vatandaşlık)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu konuyla ilgili bir örnek de ben bırakayım o zaman, en azından 3 vatandaşlığı olan tanıdık kontenjanından konuya dahil olayım 🙂

benim de 3 vatandaşlığı olan bir tanıdığım oldu;

• anne babası türk olduğu için, türk vatandaşlığı
    • abd'de doğduğu için, abd vatandaşlığı
    • ve bir de eşi avustralyalı olduğu için, avustralya vatandaşlığı

halen de bu 3 vatandaşlığı devam ettiriyordu ama türkiye hariç vatandaşı olduğu ülkelere bunu bildirdi mi emin değilim.
    sadece türkiye'ye bildirmişti onu biliyorum.

• Benimde aklıma takılan bir konu var.
    Şuan halihazırda çifte vatandaşlığım Greencard süreci olumlu giderde ileride Usa gittiğimde yaşantımda veya Usa vatandaşlığı almamda bir problem yaşar mıyım?
    Birde Ds260 formunda 2.vatandaşlığımı görmüş olacaklar sahip olduğum pasaportuda işledim.Vize mülakatında herhangi bir olumsuzluk yaşar mıyım?
    @gucarslan @crazycells @Muhtaradana

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rec, içinde söyledi: Amerikan Vatandaşlarının Diğer Ülkelerden Oturum Alması Kolay Mı? (Çoklu Vatandaşlık)

Benimde aklıma takılan bir konu var.
    Şuan halihazırda çifte vatandaşlığım Greencard süreci olumlu giderde ileride Usa gittiğimde yaşantımda veya Usa vatandaşlığı almamda bir problem yaşar mıyım?
    Birde Ds260 formunda 2.vatandaşlığımı görmüş olacaklar sahip olduğum pasaportuda işledim.Vize mülakatında herhangi bir olumsuzluk yaşar mıyım?

şahsi fikrim olmayacağı yönünde.
    sonuçta siz formda doğru bilgi ne ise onu belirtmek zorundasınız. konsolos da zaten bu bilgileri görüp sizin durumunuza o şekilde karar verecek. emin olun dünya üzerinde kazanan talihlilerde sizin gibi durumu olan bir çok kişi vardır. sırf çifte vatandaşlığınız var diye bu şekilde bir muamele görmeniz çok olası değil diye düşünüyorum.

forumda bu şekilde bir başlık var, incelemenizi öneririm;
    çifte vatandaşlıkta green card başvurusu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rec, içinde söyledi: Amerikan Vatandaşlarının Diğer Ülkelerden Oturum Alması Kolay Mı? (Çoklu Vatandaşlık)

Bu basliktaki onceki iletiler bence oldukca bilgilendirici 🙂 O tartismalari kesinlikle okuyun.

Hicbir ulke, diger vatandasliklarinizi umursamayacak. ABD diger ulke vatandasliklarini birakmanizi sart kosmuyor, ama ABD hukumeti gozunde ABD vatandasi olacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Amerikan Vatandaşlarının Diğer Ülkelerden Oturum Alması Kolay Mı? (Çoklu Vatandaşlık)

Bu basliktaki onceki iletiler bence oldukca bilgilendirici 🙂 O tartismalari kesinlikle okuyun.

Hicbir ulke, diger vatandasliklarinizi umursamayacak. ABD diger ulke vatandasliklarini birakmanizi sart kosmuyor, ama ABD hukumeti gozunde ABD vatandasi olacaksiniz.

(bkz: turkishmusic org'daki sezen aksu tartışması) 😃

• @gucarslan @crazycells ikinizede çok teşekkür ederim ikisini de detaylı okuyacağım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: Amerikan Vatandaşlarının Diğer Ülkelerden Oturum Alması Kolay Mı? (Çoklu Vatandaşlık)

(bkz: turkishmusic org'daki sezen aksu tartışması)

😃
    Oldukca bilgilendirici 🙂 her ne kadar sayin hadi artik forumda olmasa da bu konuda farkli mevkideki insanlarin nasil dusunduklerini aktarabildik diye dusunuyorum 🙂

• evet, sorunun cevabı bu. abd 2.dünya savaşından sonra avrupayı yeniden şekillendirirken kendi vatandaşlarına(ve anglosaksonlara) biraz kıyak yaptırmış sanırım zira hollanda, almanya gibi bir çok ülke avustralya, yeni zelanda, kanada, abd gibi ülkelerin vatandaşlarından o ülkenin içindeyken konsolosluk proosedürüne gerek kalmadan oturum hakkı tanımış. son yıllarda bu ülkelere japonya ve güney kore dahil edildi. bu ülkeler haricinde kalan yüzlerce ülkenin vatandaşları kendi ülkelerindne başvuru yapmalı ve oturum izninin çıkmasını beklemeli. bir abd vatandaşı almanyaya gidip belediyeye başvurup hesabında geçimini sağlayacak parayı gösterdiği müddetçe durumuna özel oturumu alabilir. öğrenci vs. gibi.

• Herhangi bir nedenle: sanki orada bulunmuşsunuz ve burayı çok sevmişsiniz ya da doğayı ve iklimi sevmişsiniz ya da en sevdiğiniz film orada geçiyormuş gibi ya da sadece adını beğenmişsiniz gibi.

Birini seçmek zorunda kalsaydım, benzersizliği, uzaklığı, ilginç tarihi, yerli halkları, harika manzaraları ve seyrek nüfusu nedeniyle bu Alaska olurdu. Orada yaşayan arkadaşlarım da var. En sevdiğim country müzik sanatçısı Hobo Jim de oradan.

Bunun dışında, Oklahoma (ismini seviyorum ve çöller harikadır), Montana (yine adı ve doğası), Idaho (orada geçen harika filmler var ve oldukça kırsal ve eski) gibi başka favori eyaletlerim de var. New York (delicesine büyük bir uluslararası şehre ve el değmemiş bir doğaya sahip olmak harika), Washington (Twin Peaks!) ve tüm Dixie South https://100001.onl/

• ABD disinda uzakdoguda ogretmenlik ile ilgili bir yazi:

• ⭐⭐

uzun yillar evvel benim bayan yegenimde abu dhabi de bir yil ogretmenlik yapti,amerikadan gelen ogretmenlerde varmis bazilariyla hala temas halindeler zannediyorum,verilen maas iyiydi, ayni zamanda okul ayda 3000 dolar ev kirasida oduyordu,bir cok amerikanlar sicaga dayanamayip geri donmusler,kolay degil sicaklik 48 dereceyi buluyor,kis aylarinda en dusuk sicaklik 23 derece...

• Merhabalar 18 yaşındayım Londra'da doğdum bir kaç hafta önce British vatandaşlığına başvuru yaptım . Evrak işleri ile vs. bir kaç ay sonra vatandaşlığı alacağım merak ettiğim şey British vatandaşlığı ile ABD'ye gitmek TR vatandaşlığına göre daha mı avantajlı olur onu merak ediyorum ve eğer green card ile gidersem belli bir süre sonra orda da vatandaşlığa başvurmak için ya TR ya da BRİTİSH vatandaşlığından ayrılmam gerekip gerekmediği.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gorkemsariguzel, içinde söyledi: Amerikan Vatandaşlarının Diğer Ülkelerden Oturum Alması Kolay Mı? (Çoklu Vatandaşlık)

Merhabalar 18 yaşındayım Londra'da doğdum bir kaç hafta önce British vatandaşlığına başvuru yaptım . Evrak işleri ile vs. bir kaç ay sonra vatandaşlığı alacağım merak ettiğim şey British vatandaşlığı ile ABD'ye gitmek TR vatandaşlığına göre daha mı avantajlı olur onu merak ediyorum ve eğer green card ile gidersem belli bir süre sonra orda da vatandaşlığa başvurmak için ya TR ya da BRİTİSH vatandaşlığından ayrılmam gerekip gerekmediği.

Britanya vatandaslari ABD'ye giris icin vize almiyorlar ESTA ile girebiliyorlar, ama TC vatandaslari icin boyle bir durum soz konusu degil.

2'den fazla vatandaslik icin bu basliktaki onceki konusmalari incelemenizi tavsiye ederim.

• Bende Abd vatandaşlarının Hollandada belli şartları sağlamaları durumunda oturum alabileceklerini duymuştum ama malesef detaylar hakkinda bilgim yok, bu konuda bilgisi olan var midir ? Hollanda harici baska Avrupa ülkeleri mesela Almanyada da Abd vatandaşlarinin böyle bir hakki var midir?

• @crazycells Ben ABD ye çalışmak için gitmek istiyorum onun için ne gibi bir şey yapabilirim british vatandaşlığı ile beni aydınlatırsanız sevinirim.

• @AE123 ABD vatandaslarinin AB ulkelerinde oturum alabilmelerinin yolu ya evlilik yolu ile yada is yolu ile oluyor genel olarak.

Almanya'da cok sayida is nedeniyle oturum almis Amerikali var. Tabii ki evlilik ile alanlar da oldukca fazla.

Mesela Italya'da orada yasayan Amerikalilarin olusturdugu FB sayfalari var.

• ⭐⭐

..amerikanin ve kanadanin gumruk videolarini daha dogrusu televizyondaki programlarini izlerim,gelen yolcudan suphelenirlerse bir koseye cekerler, dunya ahiret soru sorarlar,ne kadar paran var nerde kalacaksin, burda tanidigin varmi gibi,debit kartinda varsa para varmi yokmu diye bakarlar,ucak biletini kendi parasiylami aldi yoksa baska birisimi almis incelerler,turist vizesi ile gelenler icin yaziyorum,sahisin gezmeye degilde calismaya geldigi kanaatina varirlarsa ilk musait ucakla geldigi ulkeye geri gonderirler ve gelecek vize icin limit koyarlar 3 sene 5 sene gibi yasakliyabilirler.

...Ab ulkeleri icinde yasiyanlar icin seyahat serbestligi vardir,ama kendi ulkesinden cikip baska ulkeye calismak icin gidemez zannediyorum....ingiliz veya baska bir ulkenin vatandasi olunuz amerikaya calismak icin gitmek istiyorsaniz bir cok prosudurleri vardir....meshur artistler, sarkicilar sporcular vardir,amerika bu tur insanlara kolayca oturma ve calisma musaadesi verir.

• Abd bildigim kadariyla diger ulke vatandasliklariniza karismiyor ( ya da karismadigi ulkeler bulunmakta ) Abd vatandasligimi almadan once biri de facto ( KKTC ) olmak uzere 3 vatandasligim ( TC ve Republic of Cyprus ) vardi. ABD’de Green Card ve ardindan Naturalization basvurarimi ilk gunden beri TC vatandasligimla yaptim ancak diger vatandasliklarimi da yeri geldiginde bildirmistim ve hicbir sorunla karsilasmadim. Sadece KKTC’de yapmis oldugum askerlik bilgilerimi green card ve ardindan vatandasliklik mulakatinda gormek istediler ve bu belgeleri sundum. Benim durumum bu sekildeydi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gorkemsariguzel, içinde söyledi: Amerikan Vatandaşlarının Diğer Ülkelerden Oturum Alması Kolay Mı? (Çoklu Vatandaşlık)

@crazycells Ben ABD ye çalışmak için gitmek istiyorum onun için ne gibi bir şey yapabilirim british vatandaşlığı ile beni aydınlatırsanız sevinirim.

Bu durumda calisma vizesi basvurusu yapmaniz gerekiyor. Oncelikle size sponsor olmak isteyen bir isveren bulmaniz gerekiyor. Ayrintili bilgi icin asagidaki kategoride basliklari inceleyebilirsiniz. Vizesiz girisler 90 gun altinda kalinan turizm veya kisa sureli ziyaret amacli seyahatlar icin gecerli.

https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-ve-diğer-işçi-vizeleri

• Merhaba
    1:Ben hem Hollanda hem Turk vatandasiyim
    Ilaveten Amerkan vatandasligida alabilirmiyim?
    2:Amerikan vatandasligi alirken Hollanda varandasligimi bildirmek zorundamiyim?
    Belirtmesem cezasi varmidir?
    3:Amerika giris ve cikislarda her 2 pasporttumuda kullandim , ben sadece Turk pasportumu belirtsem bile onlar bunu citizen interview da gorebilirmi?

Amacim 2 vatandasligimida kaybetmeden 3. Usa vatandasligimida almak dolayisi ile bu sorulari sordum
    Yetkili kisiler cevap verirse sevinirim
    Simdiden Tesekkurler ||spoiler||

Benzer Başlıklar

• 3
  • 24
  • 13
  • 21
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |