Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikan Vatandaşlarının Diğer Ülkelerden Oturum Alması Kolay Mı? (Çoklu Vatandaşlık)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aimee-Seba, içinde söyledi: Amerikan Vatandaşlarının Diğer Ülkelerden Oturum Alması Kolay Mı? (Çoklu Vatandaşlık)

Merhaba
    1:Ben hem Hollanda hem Turk vatandasiyim
    Ilaveten Amerkan vatandasligida alabilirmiyim?
    2:Amerikan vatandasligi alirken Hollanda varandasligimi bildirmek zorundamiyim?
    Belirtmesem cezasi varmidir?
    3:Amerika giris ve cikislarda her 2 pasporttumuda kullandim , ben sadece Turk pasportumu belirtsem bile onlar bunu citizen interview da gorebilirmi?

Amacim 2 vatandasligimida kaybetmeden 3. Usa vatandasligimida almak dolayisi ile bu sorulari sordum
    Yetkili kisiler cevap verirse sevinirim
    Simdiden Tesekkurler ||spoiler||

Vatandaslik basvurunuzda yalan bilgi vermenizi kesinlikle tavsiye etmem. Bu konunun onceki iletilerini okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hollada'nin yasalari konusunda maalesef pek bilgi sahibi degilim.

• ⭐⭐

Avrupa ve Usa arasındaki makas açılmaya başladı . Avrupa ülkeleri artık vize politikaları konusunda çok katı . Mesela İngiltere oturum iznini çok zor veriyor . Vatandaşlık ise evlilik falan dışında hayal gibi bir şey . Şimdilik Amerikan vayandaşları Avrupa ile vize konusunda pek sıkıntı çekmez ama ilerisini bilemem .

• Merhaba. Benim durumum biraz farklı. Çocuğum abd de doğdu ve Şuan Amerikan vatandaşı. Türkiye’de nüfus işlemlerini yapmadığım için tc vatandaşlığı yok. Şuan Türkiye’deyim. İkamet izniyle yabancı olarak kalıyordu. Ancak suan alınan kararla göçmen izni verilemeyeceğini ve nüfusa gidip çocuğa tc vatandaşlığı çıkarmam gerektiği söyleniyor. Yani aslında doğuştan kazandığı hakkı sonradan alıcam. İlk önce sadece abd vatandaşıyken şimdi tc ve abd olacak. Bu nasıl bir problem oluşturur. Abd sonradan tc vatandaşlığı aldın diyerek bir problem çıkarır mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eren-yildiz Hayır, herhangi bir sorun olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.0k

| | | |