Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• @semavi Oregonda tuz yok hava hep bulutlu....Oregondan alin 🙂

• @mysea, içinde söyledi: ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

@emreonline Bankadan arabaya odeyeceginiz miktarda casheir's check talep edin. Hesabinizda yeterli paraniz varsa veya yeterli limitte kredi kartiniz varsa, bankalar bunu verirler ve bircok yer bu checkleri kabul eder.

aynisini ben soracaktim, is arkadasimin arabasini almak istiyorum denemem icin bana verdi, title almayi garantilemek icin bu cashier’s check yeterli olur mu, zelle den para gondermek mantikli gelmiyor, bir de sandanter e borcu varmis arabanin onu odedikden sonra title i bana verebilirmis o yuzden parayi hepsini isteyince olmaz dedim, boyle durumlarda ne yapmamiz lazim

• Normalde casheir's check dealerlar kabul ediyorlar ama sahislar icin birsey diyemem.

• @manwe6265 Anladigim kadariyla, arabanin hala kredi borcu var ve is arkadasiniz bunu hala oduyor.

Bu durumda, teknik olarak araci size kendisi satamaz cunku title kendisinde degil. Loan odedigi yerde.

Yapilmasi gereken:

Once arkadasiniz aracin kalan kredi borcunu odeyip, title kendisine gelecek. Ondan sonra size satabilecek.

Ben sizin yerinizde olsam, fiziki olarak title gormeden, kesinlikle odeme yapmam. Once borcu odemesini ve title almasini arkadasiniza tavsiye edin! Ancak ondan sonra alabileceginizi belirtin!

• @crazycells Abi merhaba bir sorum olacak lütfen yardımcı olursan sevinirim.Bilgisi olan başka arkadaşlardan da tavsiye almak isterim.

Kredi ile 2021 0 araç aldım arabanın ödemesi yüksek co signer ile aldım ödeyemiyorum Arabayı bayiye geri vermek istedim bana 9 bn dolar vermemi öyle arabanın borcunun kapatıp alacaklarını söylediler.Eğer öyle yaparsam çok zor duruma düşerim.Arabayı geri verip aynı bayiye yada başka bayilere daha düşük modelli yani 9 bn dolarlık bir araba alabilir miyim takas yöntemiyle?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@28bjk1903 @semavi gelince sana yol gösterir. Fikrin yoksa kendisi galerici ondan direk ismini yazdım

• @ayvalik10 teşekkür ederim.🙌

• @28bjk1903 Odemeye devam edemeyeceginize gore, bence iki ciddi seceneginiz var:

1- Arabayi daha ucuz bir arabayla herhangi bir dealer da trade in yapin. Buyuk ihtimalle biraz zarariniz olur ama $9k veya daha uzeri odemekten daha iyi olabilir.

2- Aylik odemeye devam edin ama bu arada arabayi satiliga cikartip, kendiniz satin. Alici ile dealera veya loan sahibi bankaya gidip, orada alisverisi tamamlayabilirsiniz. Boylece alacaginiz para ile borcunu kapatirsiniz ve hatta iyi bir fiyata satabilirseniz, size biraz para bile kalabilir. Sattiktan sonra, daha uygun odemeli bir araba alabilirsiniz.

Bir de ucuncu secenek var ama etik degil ve tavsiye etmem ama yinede burada belirteyim. Odemeleri birakirsiniz, dealer arabayi sizden geri alir ama kalan borc cosigner olan zavalliya kalir. 😠

• Arkadas ile sabah konustuk, Garanti vs de almis maalesef... Onlarin geri odemesi olmaz muhtemelen.

Umarim en az zarar ile cikarsiniz bu isten.

• ⭐⭐

@semavi, içinde söyledi: ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arkadas ile sabah konustuk, Garanti vs de almis maalesef... Onlarin geri odemesi olmaz muhtemelen.

Umarim en az zarar ile cikarsiniz bu isten.

Bu garanti bildiğimiz garantiden farklı mı? Yoksa sıfır araçta garanti default olarak gelmiyor mu?

• Ekstra Garanti satiliyor... Çok farklı kurnazliklari oluyor bu garanti işlerinin...

• Arkadaşlar farklı bir eyaletten araba satın alırken tax ve register işlemleri nasıl oluyor ? Kendi eyaletime döndüğümde tekrar tax ödemek zorundamiyim?

• @redur47 Washingtonda kural soyle: nereye kayit ettirirsen orda odemen gerekir...misal Texastan aldin Washingtonda yasiyosun, washingtonda trafige tescil ederken alis fiyatini sorarlar ve o fiyatin % bilmemkaci olan vergiyi tahsil ederler

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Tacoma SR gunluk kullanımda onerir misiniz?

• @portl 22 yildir kullaniyorum, her gun 🙂

• Anladim, eski araclarda (Tacoma) tow capacity nasil? Eski olmasina ragmen is goruyor mu?

• @portl 5000 lb civarinda

• cevap icin tesekkurler. sormak istedigim gunluk olarak 4000 lb civarı yuk u eski arabalar tasır mı?

• @portl eski araba her zaman problem cikartmaya hazirdir...tasimacilik mi yapmayi dusunuyosun?

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |