Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Eski aractan yeni performansi beklemeyin derim...

Hele ki yuk tasimaciligi, yemek delivery tarzi isler araclari ciddi yorar...

• Kac seneye kadar onerirsiniz, 10 senelik bir arac bu is icin uygun olur mu?

• Arkadaslar...AutoFinderPro.com' olarak Washington DC Bolgesinden Arac alim taleplerinize Yardimci Olabiliriz...

Butun Araclarimiz Eyalet Muayene Istasyonlarindaki Yillik Kontrollerinden Gecmis olup, 3 Ay Nationwide Powertrain (Motor ve Sanziman Garantili) olarak sizlere teslim edilmektedir...

AutoFinderPro.com'dan bizlere ulasabilirsiniz...

• Merhaba, pandemi sonrasi yeni arac alma kurallari da degisti. Eskiden koz alicinin elinde iken suanda saticinin eline gecti. Cip krizi ve parca uretim sorunlari yuzunden dealerlar ile pazarlik edip fiyat kirma olaylari bitti. Cunku uretilen araclari peynir ekmek gibi satiyorlar. Cogu arac icin siparisleri onceden alip 4/5 ay gibi teslimat sureleriyle teslimat yapiyorlar. Bakalim daha neler gorecegiz.

• Yeni gelen birinin taksitle vasıta alması

Merhaba, 1 aydır amerikada plan j1 öğrencisiyim. Banka hesabim ve ssnim mevcut. Yarın da nasipse Tennesse de yerel bir bankadan ssecurity carda başvuracağım. Bu kart ile kredi skorum oluşmaya başlıyormuş. Benim sorum ise şu;

0 veya 2.el motor almak istiyorum. 10.000 25.000 bandında. Içinde bulunduğum koşul ile bu mümkün mü? %20 civarı peşinat verebilirim. Geri kalanını taksitle ödeyeceğim beni aydınlatabilir mısınız

• Selamlar,

Philadelphia yakinlarinda temiz 2.el arac bulabilecegim, tavsiye edebileceginiz yer ya da dealer var midir ?

• Herkese merhaba, Turist vizesiyle Amerika’ya geldik. Buradan E2 ye çevireceğiz.Araba sorunumuzu çözmemiz gerekiyor ancak yatırıma ayırdıgımız parayı arabaya koymak istemiyoruz.Kredi çekebilmemizin yolu var mıdır?Bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirm.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Merhabalar, geçtiğimiz hafta sıfır Honda Civic aldık. Queens’deki dealership’i tercih ettik daha iyi olduğu söylentisi üzerine. 5000$ down payment yatırdık, APR %9 civarı oldu. 1 seneden kısa sürelik, ortalama bir kredi skoru için makul olduğunu düşünüyorum. Down payment da istediğimizden fazla oldu ama faizi düşürmek için gerekliydi. Maksadımız özellikle kışın işe gidip gelme olduğu için araba hususunda aciliyetimiz yoktu, o yüzden down payment için para biriktirebildik, imkanınız varsa peşinatı olabildiğince yüksek tutmakta fayda var kanımca. Bir de New York’ta olduğumu için ulaşım alternatiflerimiz daha fazlaydı, o yüzden peşinat için para biriktirene kadar idare etmek daha kolay oldu.

Leasing’i de pek kârlı bulmadık açıkçası. Aşağı yukarı aynı miktarda bir ödeme yapıp sonunda arabaya sahip olmamak, üstüne 3 senenin sonunda aracın fiyatının yarısı kadar daha para verip 3 sene kullanılmış bir arabaya sahip olmak pek mantıklı gelmedi. Peşinat vermek istemezseniz ya da kendi işiniz varsa ve business expense olarak yazabileceğiniz bir durumdaysanız durum değişir tabii.

• Kredisiz 0 arac aliminin avntajlari veya varsa dezavantajlari nelerdir. Bir cok konu basligi inceledim fakat gozumden kacmis olabilir. Tecrubesi olanlar paylasabilirse super olur.

• @Er-Rayn Kredisiz yani cash para ile alirsaniz, faiz odemezsiniz. Bazi dealerlar, ozellikle o siralarda cash ihtiyacindalarsa, indirim bile yapabilirler. Ama bu her dealer icin gecerli degildir.

Bir diger durum ise, pesin para ile odediginiz icin ve geriye arac icin borc kalmadigi icin, full coverage sigorta yaptirmak zorunda kalmayabilirsiniz. Ama bunu hic tavsiye etmem.

• Tesekkur ederim cevabiniz icin.

Benzer Başlıklar

• 72
  • 29
  • 1
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |