Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Faiz oranlarına falan çok dikkat edin.

• Lease konusunda @knnrn görürse yazacaktır sanırım...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemyavuz92 Lease değil de "finance" ile almaktan bahsediyorsun sanırım. Lease uzun dönem kiralama gibi oluyor.

Finance (kredi) ile araba alırken diğer tüm kredi başvuruları gibi değerlendiriliyor. Kredi skoru ve gelir varsa sıkıntı olmaz. Gelir yoksa biraz daha yüksek peşinat (%20) istiyorlar.

• @knnrn ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde söyledi:

@gizemyavuz92 Lease değil de "finance" ile almaktan bahsediyorsun sanırım. Lease uzun dönem kiralama gibi oluyor.

Finance (kredi) ile araba alırken diğer tüm kredi başvuruları gibi değerlendiriliyor. Kredi skoru ve gelir varsa sıkıntı olmaz. Gelir yoksa biraz daha yüksek peşinat (%20) istiyorlar.

Lease yaptığında ödemeler sonunda araba senin olmuyor anladığım kadarıyla.. Evet benim demek istediğim kredi ile araba almaktı ama gelir olmadan bu işin içine de pek girmek istemiyoruz açıkcası.. Bakalım araba için @semavi nin de kapısını çalmayı düşünüyoruz 🙂 Bütçemize hangisi uyarsa..

• @gizemyavuz92 ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde söyledi:

@knnrn ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde söyledi:

Lease yaptığında ödemeler sonunda araba senin olmuyor anladığım kadarıyla.. Evet benim demek istediğim kredi ile araba almaktı ama gelir olmadan bu işin içine de pek girmek istemiyoruz açıkcası.. Bakalım araba için @semavi nin de kapısını çalmayı düşünüyoruz 🙂 Bütçemize hangisi uyarsa..

Gizem hanim. Hic ugrasmayin. Bana onden soylerseniz sizin icin arac hazirlarim. Sonra durumlar netlesince sifir araba alirsiniz. Bazen 2bine bile sorunsuz araba denk gelebiliyor. Geleceginizi onden soyleyin ki hazirlattirayim... Belki kisa bir sure sonra ise gireceksiniz ve iyi oranlarla sifir alabileceksiniz. Bence acele etmeyin derim is durumlari netlesmeden...

• @semavi ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde söyledi:

@gizemyavuz92 ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde söyledi:

@knnrn ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde söyledi:

Gizem hanim. Hic ugrasmayin. Bana onden soylerseniz sizin icin arac hazirlarim. Sonra durumlar netlesince sifir araba alirsiniz. Bazen 2bine bile sorunsuz araba denk gelebiliyor. Geleceginizi onden soyleyin ki hazirlattirayim... Belki kisa bir sure sonra ise gireceksiniz ve iyi oranlarla sifir alabileceksiniz. Bence acele etmeyin derim is durumlari netlesmeden...

İş durumları netleşmeden böyle işlere girişmek çok acemice de olabilir, böyle olsun istemiyoruz kesinlikle. Nisan'da ilk uğrayacağımız yer sizin yanınız olacak o zaman:) Zaten bir önceki forumdan da epey konuşuyorduk ama araya bu koşuşturmalar girince konuşamadık bir daha, gelince hem tanışmak hem de alış veriş yapmak nasip olur inşallah. Çok teşekkürler.

• Her zaman beklerim 2017li arkadaşım 🙂

• Arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce sıfır bir araç aldım. Aracımın dmv den plakaları henüz gelmedi bunun için yapabilceğim birşey var mı? Yoksa beklemek mi gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty Geçici plaka ile iki aya kadar kullanabilirsiniz.

• @maranty araci aldiginiz bayi yapiyor basvurusunu diye biliyorum. bayinize sorun derim. benim de 3 hafta kadar gelmedi, bayiye sordum, hizlandirdilar sanirim( gecikme neden kaynaklandi bilemiyorum), 4.hafta geldi tam gecici plakanin suresi dolmadan. ama merak etmeyin, en kotu bayi tekrar gecici plakayi uzatabilir sanirim. Benimkinin suresi 1 aydi bu arada, 2 ay degil.

• ikinci el araba almayi dusunuyorum ama kredi ( Finance) almak icin hangi siteleri onerirsiniz? Ben Virginiadayim. arabayi bulmak zaten dert, bir de kredi meselesi var. Benim su an dusuk de olsa gelirim var 2 aydir. ( 3 aydir Amerikadayim sadece) . Kredi notum da Vantage notu 650 Fair . Oneriniz varsa rica ediyorum.

• @erkoholland ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde söyledi:

ikinci el araba almayi dusunuyorum ama kredi ( Finance) almak icin hangi siteleri onerirsiniz? Ben Virginiadayim. arabayi bulmak zaten dert, bir de kredi meselesi var. Benim su an dusuk de olsa gelirim var 2 aydir. ( 3 aydir Amerikadayim sadece) . Kredi notum da Vantage notu 650 Fair . Oneriniz varsa rica ediyorum.

Yani direkt arabayi satan yerden mi almam lazim , mesela carmax.com gibi yoksa arabayi baska yerden krediyi baska yerden alabilirim sanirim, degil mi? En dogrusu hangisi olur, ikisini de ayni yerden mi almak?

• Arkadaslar abd ye yeni giris yapip bir araba almayi dusunuyorum ben de..Merak ettigim husus su: Orada ehliyetimizi yeni alacagimiz icin trafik sigortasi yuklu cikabilir.Cikmamasi icin Turkiyeden (ehliyetimizin eski ve kazamizin olmadigini gosteren bir belge) getirsek daha uygun fiyatlara bu sigortayi yaptirabilir miyiz?Ve boyle birsey olabilirse bu belgeyi nereden alabilriiz?Ben trafik sicil belgesiyle gidip uyguna yaptiranlar duymustum ama gecenlerde sordum su an oyle bir belge vermiyor ne emniyet ne de nufus..

• Plakalar 13 günde geldi.. sigorta olayı şöyle ki daha önce bir geçmişiniz olmadığı için biraz yüksek çıkar.

• @erkoholland Dün bayiden bir 2.el araba aldım. Toplam 5 bin usd krediyi 2 yıl vadede %14 faizle verdiler Santander banktan. Kredi notum 650 Fair. Bilgi amaçlı paylaşıyorum.

• Bende bir kac haftadir arac lease yapmak ile ugrasiyorum. Ilginctir ki Honda lease onaylamayip finans i onayliyor. Lease ile 270 dolar odeyecegim bir rakami onaylamayip 550 dolar finans odememi onaylamasi garip geldi. Burdaki mantigi anlamadim. Ayrica iki dealer ile gorustum. Birisi SSN, Bank Statement, State ID si ile islemi yaparken, digeri bunlara ilaveten Green Card ve 2 referans istedi.

• Ornek vaka olarak bende aldigim arac ile ilgili bilgileri paylasayim.
    7 aydir USA dayim, kredi skorum 736, sabit gelir yok. Lyft, Amazon Flex ve Doordash gelirim var. 2018 model Honda Civic yillik %6.44 faiz, 0 pesinat ve 72 ay vadeli olarak ayda 332 dolara aldim. Lease onayi bir turlu alamadim, aslinda ilk tercihim lease yapmakti.

• totalde honda civic e 24bin dolar ödemek cok değilmi? 2016-2017 si 13-18bin dolar arasında değişiyor.

• ⭐⭐ Banned

Çok ta anlat anlatabilirsen XD. Gitsem 4 5 yaşinda cadillac lexus vb alırım

• Amerika’da suana kadar gordugum;
    Her ne marka sifir arac alirsaniz alin, mutlaka ilk el zararini aci bir sekilde oduyorsunuz. Japon, Kore, Alman veya Amerikan olmasina gore sadece zarar kat sayisi degisiyor.
    1 sene once sifir olarak aldigim arac ikinci el satis fiyatina gore su an itibari ile 8-9bin dolar kaybetti. Fakat ayni aracin 2 yasinda olani ile 3 yasinda olaninin fiyat farki sadece $1000 civarinda. Yani ben araci ilk alan olarak $7000 dolari silmis oldum bu durumda.

Bu deneyimi yasamis veya ogrenmis olsaydim, ilk geldigimde 2 yasinda bir arac alirdim. Ki bahsettigim arac Japon markasi. Bir Alman markasinda sanirim fark en az 1.5 veya 2 kati olurdu.
    Sifir arac almak istersenizde, bu isten en karli cikmanin yolu o araci cok uzun yillar kullanmak. 2-3 senede bir sifir arac ile degisim yapmak yapabileceginiz en buyuk hata olur sahsi fikrim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |