Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Önce araba sonra ev 🙂

Yerimi açamadım hala. Acabilsem bu sorunu çözeceğim Houston için 🙂

• Crv lease icin ne dersiniz? Yoksa almak mi mantikli olur?

• Bu tamamen geliriniz ve Geleceğiniz ile alakalı bir durum. gelir iyi olan hiç kimse burada sıfır arabayı peşin parayla almıyor zaten. Peşin para ile alınan arabalar genellikle 10 bin dolara kadar alınan arabalar. Eğer Türkiye'den yeni geldiyseniz krediniz tam oluşmadığı ise yüksek faizli bir araç almak yerine 5 bin dolarlık nakit bir araba almak İmkan varsa daha mantıklı. Tabii ki bu durumda uygun bir araba problem çıkarmayacak bir araba Bulmak sorun oluyor ilk gelenlere. Honda CRV burada az çok görülen bir araba o sınıfta diğer rakipleri de gayet başarılı Honda Mazda Toyota gibi benzer arabalar alınabilir. Bunlara eşdeğer olarak birçok Amerikan markası da mevcut bazıları Türkiye'de kullanılan Opel'ler ile aynı zaten. Onları da düşünebilirsiniz gayet iyi arabalar parçaları ucuz bakımları kolay.

• @semavi ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde söyledi:

Bu tamamen geliriniz ve Geleceğiniz ile alakalı bir durum. gelir iyi olan hiç kimse burada sıfır arabayı peşin parayla almıyor zaten. Peşin para ile alınan arabalar genellikle 10 bin dolara kadar alınan arabalar. Eğer Türkiye'den yeni geldiyseniz krediniz tam oluşmadığı ise yüksek faizli bir araç almak yerine 5 bin dolarlık nakit bir araba almak İmkan varsa daha mantıklı. Tabii ki bu durumda uygun bir araba problem çıkarmayacak bir araba Bulmak sorun oluyor ilk gelenlere. Honda CRV burada az çok görülen bir araba o sınıfta diğer rakipleri de gayet başarılı Honda Mazda Toyota gibi benzer arabalar alınabilir. Bunlara eşdeğer olarak birçok Amerikan markası da mevcut bazıları Türkiye'de kullanılan Opel'ler ile aynı zaten. Onları da düşünebilirsiniz gayet iyi arabalar parçaları ucuz bakımları kolay.

Cok tesekkurler. Honda ile baya pazarlik ettim lease icin, is teklifimi gonderdim. Sen permanent adress alinca tekrar gel hallederiz honda yeni gelenlere yardimci oluyor dedi. Bakalim ne olacak. Gelmeden daha araba pzarligina giristim

• Maaş durumları net değilse sıfır araba konusunda ciddi bir şekilde düşünülmeli ...

Toyota nin sıfır faiz kampanyası için "müslümanlara özel kampanya" bile diyerek sıfır arabaya aracılık etmeye çalışanlar oluyor (Muş) .

Maaşı olmayan işi olmayan daha ev bile tutamamış insanlara neden sıfır araba aldırıyor insanlar anlayamıyorum... Sırf 3-5 kuruş referans parası almak mı kasıt? (Forumda öyle birisi yok çok şükür, yanlış anlaşılmasın )

Maalesef gerçekleri konuşan değil, gazlayanlarin sözüne bakılıyor genellikle...

Geldiniz maaşınız iyi , yada yeterli paranız var ve kesinlikle donmek gibi bir fikriniz yok ise ister lease ister nakit bastırıp parayı alın... Lakin daha dili bile yeterli olmayan insanlara, bulacağı işlerde 2-2.5k kazanacak kişilere sıfır araba aldırmak gerçekten hoş değil...

Araba alma , ev alma konusunda ve bazı hususlar üzerine bir kaç video çekmeyi planlıyorum... Ben bilirim otorite gözü ile değil... Yeni gelen ve maddi imkanları kısıtlı olan kişiler için empati yaparak...

• Kesinlikle katılıyorum. Burada şartlar ilk başlar iyi gitse de bir zaman sonra bozulabiliyor. Çocuğu okula bedava kaydetmeyi düşünürken birde okul masrafı çıktı. Çocuğu şuan yaştan dolayı devlet okuluna veremedik.
    Araba sigorta masrafınız aylık 100 den aşağı olmuyor. Market 400-500 civarı. Benzin 250. Kira min 700 o da hispanik veya zenci mahallesinde. Ben şanslıyım 900 ödüyorum iyi mahallede. Burada sabit giderleriniz min 2000 dolar 2 veya 3 kişilik bir aile olarak. Buna işiniz daha belli olmadan 300-400 sıfır araba kredisi eklerseniz çok mantıklı bir hamle yapmamış olursunuz. Ha nolur güzel bi işe girer 3500-4000 net geliriniz olur ve bunu 5-6 ay gözlemlersiniz. Ozaman sıfıra girebilirsiniz. Ama benim buraya gelme sebeplerime göre, türkiyede satın almadığım 4 silindir, 100-120 hp toyota, nissan gibi markaları almak yerine 6-8 silindirli türkiyede alamayacağım arabaları almak istiyorum.

• @semavi sahsima ozel dediyseniz bende maas durumlari net. Tabi dunya hali belli olmaz. Aracimi teslim alabilirsem varip da yazacagim.

• @green01 ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde söyledi:

@semavi sahsima ozel dediyseniz bende maas durumlari net. Tabi dunya hali belli olmaz. Aracimi teslim alabilirsem varip da yazacagim.

Yok siz belirtmişsiniz zaten durumu. Size yazmadım. Bende yazdım maaş durumu tamamsa zaten sorun yok... Bekliyoruz deneyimlerinizi,..

• merhaba lease icin sigorta yaptirmak gerekli mi? Satin almak yerine lease yaptirmanin avantajlari neler?

• @aliarmgn lease yapilan arabayi teslim almadan onde full coverage sigorta gerekli. Liability, collusion ve suan aklima gelmeyen bir sey daha.

Lease’de aylik odemeler dusuk olur, daha iyi arabaya binersiniz. Arabanin deger kaybini odemissiniz gibi bir sey olur aslinda.

• sizce lease mi mantıklı 0 faizle 6 yıl kredili aeaba mı almak 🙂 abantajları ve dezavantajları nelerdir 🙂

• @aliarmgn 0 faizle approve oldunuz mu? Leaselee genelde 12bin mil oluyor yilda. Toplamda 36bin milden fazla binecekseniz araca almak mantikli olabilir.

• Abd'de ilk yeni sıfır km araba alma deneyimimi yazayım, geçen Çarşamba oldu. Bütün fiyat araştırmalarımı email yoluyla yaptım önceden. Herkes cevap vermiyor ve sürekli bayiye yönlendiriyor ama inatla bazı fiyatlar aldım. Kural 1 = Araba bayileri sırf arabayı satmak için çeşitli oyunlar oynuyorlar, mesela hiçbir zaman anahtar teslim yani out the door fiyat vermiyorlar. Siz siz olun tüm masraf ve vergiler dahil yani out the door fiyatı öğrenin. İyi bayinin fiyatını öğrendikten sonra fiyatı yüksek bayiye o fiyatı söyleyin ve aynı fiyatı talep edin. Ben fiyat ve bayiyi belirledikten sonra gittim, 1 saat kadar bilgi aldık vs. Pazarlık vs fiyatı anlaştık aslında. Tam evrak işine geçtik, satıcı kadın dedi ki: Yalnız bu fiyatta Military indirimi ve Rebate indirimi vardı toplam 1.000 $ , o yüzden 1000 usd daha istiyoruz. Tabi çık kızdım ve bayiden çıkmaya başladım, satış müdürü koşarak yanımıza geldi ve sorun ne dedi. Yani kötü polis iyi polis oynadılar güya ve son saniye yabancı olmamızdan kaynaklı bize bin dolar kazıklamaya calıstılar. Tabi ki parayı geri indirttim. Sonra finans müdürü para işleriyle ilgilendiğinden onun da kötü muamelesine maruz kaldık maalesef. Arabayı almak zorunda oldugumuzdan aldık ama üzdüler bizi. Ertesi gün hemen sigortasını yaptırıp akşam teslim aldık. Daha sonra genel müdürlerinden bir email geldi, memnun kaldınız mı , sorun oldu mu vs. Dayanamayıp email ile her şeyi anlattım dün. Cevap henüz gelmedi ama en azından içimi dökmüş oldum. Buradaki akrabam da beni uyarmıştı araba bayileri konusunda ve mutlaka iyileri vardır ama bundan sonra hiçbir araba bayisine güvenmeyi düşünmüyorum. Size önerim, dediğim gibi herşeyi yazışmalı yapın ve anahtar teslim out the door (Otd) fiyattan emin olun yani son anda biz sizi asker zannettik, bu yüzden şu kadar indirim yapmıştık demesinler.

• @erkoholland hayirli olsun. Kaca ne aldiniz?

• Ben de geldikten sadece 25 gun sonra honda crv lx awd lease ettim. Vergiler dahil 2000 pesinat 36 ay ayda 281 dolar.

Daha gelmeden butun bayilerle konusup birbirlerine kirdira kirdira bu fiyata aldim. Ki bayi bana neredeyse 40 mil uzakta. Kredi gecmisim olsa ayda 260 dolardi. Is teklifim
    Olmasa oluru yoktu zaten.

Asla ilk fiyta aldanmayin. Baska bir bayi 520 den baslayip 300e indi aylik odemeyi. Toyota da agzini 500-600 lerden acti. Her ne kadar hak hukuk ulkesi olsa da adam liste fiyatini itelerse hak yemis gormuyor.

Out the door fiyat baya etkiliyor. Chicago icin %11 e yaklasiyor.

• ⭐⭐

merhaba arkadaslar turkiyeden kaza gecmısımız olmadıgına dair hasarsızlık belgesini nereden alabılırız?

• @hockeyumpire2 merhaba, hasarsızlık belgesi diye bir evrak olduğunu zannetmiyorum, hasarsızlık sigortacılıkta kullanılan bir terim, bu da kişiden ziyade poliçede taşınan bir veri, eşler arasında veya şirketle patron arasında aktarılabiliyor. Bu nedenle böyle bir evrak düzenlenemez.

• @hockeyumpire2 ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler içinde söyledi:

merhaba arkadaslar turkiyeden kaza gecmısımız olmadıgına dair hasarsızlık belgesini nereden alabılırız?

sahibi olduğunuz aracın kasko/trafik poliçesi varsa ve hasarsızlık indiriminiz de varsa poliçeniz üzerinde hasarsızlık indirimi oranınız yazar.

• ⭐⭐

@volkanu @loser tesekkür ederim .

• Belli bir firmada çalışmadan lease ile araba alan var mı ? Bazı dealer'lar aynı site yönetimi gibi aylık gelirinin olmasını isteyebiliyor çünkü. Geldiğimizde lease ile araba almak istiyoruz, olan parayı bir kerede harcamaktansa aylık taksitlere böldürüp ödemek daha mantıklı geliyor şuanda..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |