Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Basak, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

@ckanak ama bide şöyle bir durum var ben 10.haftada başvurdum 9 haftalık Claim yapmıştım ve 1200$ yattı.O zaman da haftalık 50$ den fazla çalışıyordum.O neden yattı o zaman?

O 1200 usd herkese yatan stimulus payment olmasın?

• @Basak 1200 olanın işsizlik maaşı olduğuna emin misiniz, devletin gönderdiği yardım parası olmasın?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Basak, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

@crazycells hayır hiçbiri yatmadı sadece bu hafta çalışmadığım için 758 yattı.

bu durumda hepsi tek seferde yatacak diye dusunuyorum.

• @ckanak eminim değil o ayrı

• @Ryback hayır tabi ki değil.Ayrıca ben yuvarladım 1114$ filan yatmıştı.Devletin yardımını ayrı aldım hesabıma da yatmadı zaten

• 600$ ve issizlik maasi farkli gunlerde ayri isimlerde atiliyor.

• Arkadaşlar benim sorum şu şekilde;

Ben Washington State yaşıyorum benim PUA onaylandı şimdi baktım sistemden Payment Issued diyor deposited yazıyor ama banka hesabımda para gelmemiş benim sorum şu, acaba hafta sonu olduğu için para gelmemiş olabilir mi? Hafta sonu hesabına para yatan hiç oldumu ABD de nasıl işliyor.

Teşekkürler

• @nicely, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

Arkadaşlar benim sorum şu şekilde;

Ben Washington State yaşıyorum benim PUA onaylandı şimdi baktım sistemden Payment Issued diyor deposited yazıyor ama banka hesabımda para gelmemiş benim sorum şu, acaba hafta sonu olduğu için para gelmemiş olabilir mi? Hafta sonu hesabına para yatan hiç oldumu ABD de nasıl işliyor.

Teşekkürler

Pazartesi gelmesi lazım.

• @nicely 3 ile 5 is gunu surebilir, bankaniza bagli.

• @MySea

@Ryback, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

@nicely, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

Teşekkürler

Pazartesi gelmesi lazım.

Teşekkürler yanıtlar için, bekleyeceğim 5 gün ona göre aksiyon alacağım gerekirse hala gelmemişse 😃 Ayrıca geçmişe dönük 6 hafta almam gereken unemployment maaşı var ama, salak gibi gitmişim, kendi işimin çalışma saatlerini 40 saat ama earnings 0 yazmışım ondan dolayı Excees Hours olmuş, geçmiş haftaların ödemesini alamıyorum şuan. Self-employment farklı birşey aslında ben kendi işim için çalışabilirim para kazanmasamda ondan dolayı oyle girmiştim. Sonra görevli biri aramıstı o dedi boyle yaparsan benefit alamazsın sistem suan boyle işlemiyor diye. Acaba arasam bu durumu anlatsam re-claim yaptırırlaermı o haftalar için. Çünkü earnings 0 ben kendi işim için çalıssam ne olacak kazanç sıfır olduktqan sonra mantıklı degilmi ama sistem boyle dusunmuyor. Arasam sanki beni haklı bulurlar gibi geliyor ama siz ne düşünüyorsunuz bu garip durum ile ilgili 💫 ?

• @nicely bende Wa da yasiyorum. Benimki Paid olduktan 2 gun sonra hesaba gecti ve $600 Pua ile birlikte yatti.

• @roccorocco Teşekkürler bilgilendirme için aynı state'den bir örnek çıkması tam süper oldu ^^

@MySea

@Ryback, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

@nicely, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

Teşekkürler

Pazartesi gelmesi lazım.

Teşekkürler yanıtlar için, bekleyeceğim 5 gün ona göre aksiyon alacağım gerekirse hala gelmemişse 😃 Ayrıca geçmişe dönük 6 hafta almam gereken unemployment maaşı var ama, salak gibi gitmişim, kendi işimin çalışma saatlerini 40 saat ama earnings 0 yazmışım ondan dolayı Excees Hours olmuş, geçmiş haftaların ödemesini alamıyorum şuan. Self-employment farklı birşey aslında ben kendi işim için çalışabilirim para kazanmasamda ondan dolayı oyle girmiştim. Sonra görevli biri aramıstı o dedi boyle yaparsan benefit alamazsın sistem suan boyle işlemiyor diye. Acaba arasam bu durumu anlatsam re-claim yaptırırlaermı o haftalar için. Çünkü earnings 0 ben kendi işim için çalıssam ne olacak kazanç sıfır olduktqan sonra mantıklı degilmi ama sistem boyle dusunmuyor. Arasam sanki beni haklı bulurlar gibi geliyor ama siz ne düşünüyorsunuz bu garip durum ile ilgili 💫 ?

Arayıp konuşun tabiki

• @Ryback Para bu gün hesabıma yattı, geçmiş haftalardaki bahsettiğim durum için arayacağım, bakalım ne olacak hayırlısı 😃

@Ryback Para bu gün hesabıma yattı, geçmiş haftalardaki bahsettiğim durum için arayacağım, bakalım ne olacak hayırlısı 😃

Gule gule harcayin 🙂 Umarim oncekileride halledersiniz.

• Merhaba, pua ödemesini aldım. Bana bir yazı geldi, 1099 formunu istiyorlar. Sistem üzerinden sürekli eror veriyor. Telefon açılmıyor. Email olarak gönderilebilir mi acaba. Florida için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@divionyedi, içinde söyledi: ABD'de İşsizlik Maaşı

Merhaba, pua ödemesini aldım. Bana bir yazı geldi, 1099 formunu istiyorlar. Sistem üzerinden sürekli eror veriyor. Telefon açılmıyor. Email olarak gönderilebilir mi acaba. Florida için.

mektubun uzerinde iletisim yollari yaziyordur diye dusunuyorum. Telefon degil de, ya siteye yukleyeceksiniz ya da posta ile gondereceksiniz diye dusunuyorum, genelde bu sekilde ilerliyor resmi isler ama bu donem icin ekstra iletisim yollari listelemis olabilirler.

• Merhaba, Disaster Unemployment Benefits aliyordum. Full time isime geri dondum. Ise donus tarihimi bildirmeli miyim? Yoksa haftalik istek formunu doldurmamam yeterli mi?
    Texas eyaletinde yasiyorum.

• @cisilhayat zaten doldurmayinca yatmiyor 3. haftadan sonra iptal oluyor yardim.Gerek yok diye biliyorum.Yinede eyaletin web sitesinden kontrol edin bence.

• @cisilhayat TX'da bildirmeniz gerekiyor. Ustelik bildirip son bir kez (ise baslama issizlik destegi) alabiliyorsunuz. Bunun mantigi paycheck biweekly ise diye. Eyaletlerde kurallar farkli olabilir. Son ise baslama maasi icin ozel bir request var TX da. Form doldururken onu seciyorsunuz.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 5
  • 4
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |