Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EzgiLera süreç tamamen belirsiz olduğu için ihtimaller arasında boğulduk kaldık. En azından CN bana gelene kadar elimde çok veri olacak, sizler gittikçe ben kalan vizeleri sayacağım 🙂

• ⭐⭐

1 ocak 2021 tarihinden önce hiç bir tahmin yapamazsınız. Ondan sonra bile her cn ye kaç kişi düştüğünü ancak o zamana kadar current olan sayılara bakarak bulabilirsiniz. Çok uzun ve stresli bir süreç. Sürenin bitimine 1 ay kala current olmuş biri olarak bu süreç yorucu oluyor. 130 bin gibi bir talihli seçimi aslında talihsizlik. Tabi eğer sahte pasaporttan çok eleme olursa current sayısı yükselebilir.

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Sono, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

2018 için şunu yazabilirim, 25k'da cutoff olmasıyla ilgili:

41000 kişi seçildi. Sheets dökümanımızda bu yıl için her CN için 1,6 kişi var, bunu referans alırsak 2018'de 25625 CN vize alma hakkı kazanmış. Yani doluluk oranı %64'dü.

CN'ler için %60'ın sürece devam ettiğini ve %95'in vize aldığını kabul edersek, marjinal CN oranı %37 olacaktı. Yani vize alan kişi sayısı da yaklaşık 9500 olacaktı bu durumda.

Bu rasyolar neticesinde her 5000'lik CN aralığı için 1850 kişin vize aldı. 9500 vizeyi tamamlamak için yaklaşık 5 adet 5000'lik CN grubu demek. O yüzden 25000'de cutoff gerçekleşti.

25bin asıl talihliden mi bahsediyorsunuz? Açıkçası ben hesap yaparken asıl talihlileri ve boşlukları hesaba katmıyorum çünkü hangi CN hangi ayda current olurdan çok tüm numaralar current olur mu kısmına odaklandım. Yani 16bin kişi seçilen var, 10bin asıl talihli var, bunlar vize alır, 10bin asıl talihli kaç kişilik vize alır 16bin kişilik demek yerine, total sayıyla ilgilendiğim için direkt 16binden yapıyorum hesabımı. Çünkü bölgesel olarak o oran da farklı oluyor. Hatta BritSimonın videosunda dediğine göre (sanırım sadece geçen senenin oranı ama) EU bölgesi için 1e 1.95miş oran.

Sürece devam eden %50-60 demiştim. Ama bunların içine boşluklar dahil değil, seçilenlerden %50-60 sanıyorum. Eğer yanlışsa düzeltin lütfen. Boşluklar dahilse evet o zaman tekrar hesap yapılması lazım.

Devam edenlerin %95 vize alması bizim ülkemizde olan bir durum. Daha düşük oranda onay veren ülkeler var. Mesela İran. O yüzden bölge hesabı yaparken ülke yüzdesi kullanmamak lazım.

Bir de 9500 vize neden? 2018de EU için ayrılmış 18.000 vize vardı. O yüzden o 9500 kısmını pek anlayamadım 🤔

Onu yanlış ifade etmişim aslında. 9500 vize değil, 9500 CN. Bu da ilk kabulümüzle 15200 vize, 2'ye yakın gerçekçi bir oranda ise 19000'e yakın vize yapar.

Tabi bunlar hep düzgün dağılım varsayımlarıyla olduğu için yaklaşık ifadeler içeriyor.

Ama 9500ü de en baştaki 1e 1.6 kabulle bulmuştunuz. 9500ü bulup kabulü değiştirmek pek doğru sonuç vermez bence 😅

O yüzden en başından kaç asıl talihli var olayını karıştırmamak en iyisi. Toplam kazanan üzerinden toplam vize için konuşmak en temizi bence 🙂

Tamam, zaten 15200 sayısını ilk orandan verdim. Ama bu kullanılan bir teknik problem çözümünde. Özellikle belirsizliğin yüksek olduğu ortamlarda yapılabiliyor. Sonrasında başa dönüp, yeni kabulünüzle iterasyonu tekrar edersiniz ve daha tutarlı bir sonuca ulaşırsınız.

Ama DV2018 için bildiğimiz CN25bin sayısından yola çıkarak "marjinal" işlemlerle yine CN25bin cutoff oldu dedik. Yani kısacası sonucunu bildiğimiz veri üzerinden bildiğimiz sonuca ulaştık 😅 niye yaptık bunu? Zaten bildiğimiz şeyler, bilmediğimiz neyi elde ettik ya da ne öğrendik? İterasyon yapıyorsak neden sayıları değiştirmedik? Ya bu işte bir eksiklik var ya da benim beynim yandı. En başından daha tane tane açıklarsanız anlayabilirim bence 🙂

Aslında ben neden 25000'de cutoff olduğunu açıklamaya çalıştım. Bilinmeyen bir şeye cevap bulmadık evet, sadece bildiğimiz ve bizi şaşırtan duruma, 25000'de cutoff olması durumuna bir ışık tutmaya çalıştık.

Aynı hesaplamayı kabaca DV2021 için de yaparsak, sayın @crazycells 'in birkaç sayfa önce yazdığı yoruma yakın bir şeyler buluyoruz. Ama neticede DV2021 için dağılımların durumunu kurumlardan başka kimse bilmiyor, belki ilk slotlar yoğun, sonraki slotlar ise aşırı boşluk içeriyor. Bunlar hep current durumunu değiştirecek nitelikte.

• ⭐⭐

@islek Gönül ister ki hepimiz gidelim ama durum böyle maalesef 🥺

• @AzizWaldo merhaba ben sirketle yapmistim ds 260 dosya takibi yapamiyorum acaba gondermediler mi bilemiyorum cok uzgunum

• @arnblt, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Sn. @crazycells bu sefer sizinle aynı görüşte değilim. Bültende de seçilen sayısının fazla olmasının bütün vizeleri kullandırma amacı taşıdığını yazmış. Yani 55000 i de vereceğiz diyor adamlar. Sayon @Masda altımızda ne kadar boşluk olup olmadığı 1 Ocak 2021 den sonra belli olacak. Şimdiden bilmek mümkün değil. 1 Ocaktan sonra net sayıyı öğrenebiliriz.
    Selamlar,

• @EzgiLera durum ne tam olarak 31000 de olunca gitme şansımız.ne?

• ⭐⭐

@mehmet-ergin-akalan, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@EzgiLera durum ne tam olarak 31000 de olunca gitme şansımız.ne?

Buna yorum yapabilmek için henüz çok çook erken. Ama boşluklar hariç, sürece devam etme ve onaylanma oranı %40-45 civarında olursa tüm numaralar current olur EU bölgesi için.
    Bunun için sürecin ilerlediğini görmeden tahmin yapamıyoruz çünkü bu sene ilk kez etkisini göreceğimiz pasaport kuralı var, buradan kaç kişi elenir bilemiyoruz.
    Aynı şekilde önceki senelerden farklı olarak Corona var, kaç kişiyi gitmekten vazgeçirir bilemiyoruz.
    Public Charge Rule var. Geçen sene etkilerini göremeden sürece ara verilmişti. Ama bu durumun EU bölgesini çok da etkilemeyeceğini düşünüyorum şahsen.

Bunların hepsinden de öte EO var, Trump var, konsolosluklar açık olur mu, seyahat yasakları olur mu gibi sorular var 🙂

Ocak ayını hatta Şubat Mart ayını gördükten sonra daha iyi tahmin yürütürüz.

• @crazycells bende bu rakamları merak etmiştim sağpl.tşk

• @Sono merhaba telegram veya whatsapp grubu var ise dv2021 için ekleyebilirmisiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emintekelioglu, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Sono merhaba telegram veya whatsapp grubu var ise dv2021 için ekleyebilirmisiniz

bilgi verildi.

• Bülten açıklandı.Europe için 4800 current oldu.Hayırlısı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhalif, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Bülten açıklandı.Europe için 4800 current oldu.Hayırlısı olsun.

bülteni de bırakalım 🙂

Visa Bulletin For October 2020

• 132 bin seçilen açıklandığından beri her yeni paylaşılan veride 2018 yılı ile benzer bir yıl olacağını destekleyen bir şey buluyoruz. 2018'de Ekim bülteninde Kasım current CN 4500 açıklanmış bugün açıklanan Kasım current CN 4800. Current olan sıra numaraları 2018 ile paralel gidiyor . Sürece devam oranı %60'ın altına düşmedikçe 25.000 CN üzeri için current olma ihtimali yok gibi.

• @crazycells
    ılk bultende 2500, ikincisinde 4800 current oldu.
    Bu durumda surec dıyelımkı Ocak ayında basladı.
    Ocak'ta 2500'den sonrası ıcın mulakat verılebılır mı ?
    Subat'ta 4800'e kadar mulakat verılmesı zorunlu mu ?
    ( Evrakların zamanında gonderıldıgını ve onayların da alındıgını dusunursek )

• @gucarslan siz ''bu yılın 2018 ile benzer geçeceğini'' söylemiştiniz, bende daha erken biraz daha beklemek gerekir demiştim , galiba sizin dediğiniz gibi olacak...

• @muhalif, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@crazycells
    ılk bultende 2500, ikincisinde 4800 current oldu.
    Bu durumda surec dıyelımkı Ocak ayında basladı.
    Ocak'ta 2500'den sonrası ıcın mulakat verılebılır mı ?
    Subat'ta 4800'e kadar mulakat verılmesı zorunlu mu ?
    ( Evrakların zamanında gonderıldıgını ve onayların da alındıgını dusunursek )

Şuan ki açıklanan 4800 sayısı şubatın değil kasım ayının bülteni, o sebeple Ocak ayında başka bir uzatma olmaz ise tabii ki de 2500 sonrası içinde mülakat verilmeye başlanacak ve Şubat ayı içinde öyle sadece 4800 e kadar mülakat verilmesi gibi bir zorunluluk yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DunyalilardanT çünkü seçilen sayısı, ilk bülten ve kcc'nin çalışma düzeni bunu gösteriyordu. umarım değişir.

• Yalnız 2018 normal bir yıldı ...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda anormal olarak nitelendirmedim zaten. sadece kişi sayıları ve vize oranlarına bakıldığında düşük bir yıldı. current olan cnler vb.bilgiler benzesiyor.

Benzer Başlıklar

• 3439
  • 154
  • 296
  • 300
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |